6. liga MEVA SPORT: Dve nepremenené penalty Majcichova, gólová prestrelka v Pečeňadoch

Aj 4. kolo prinieslo v najvyššej oblastnej súťaži zaujímavé výsledky.

Siladice – Drahovce 2:2 (1:1)

V Siladiciach otvárali skóre hostia už v prvej minúte zápasu Gabrišom, no domáci našli na tento gól pomerne rýchlo odpoveď Laurincom a tak po prvom polčase svietilo na tabuli 1:1. Po výmene strán išli do vedenia opäť hostia, keď Gabriš nezaváhal a využil šancu na 1:2. Ani tento gól však nezostal bez odozvy a Laurinec opäť vyrovnal na konečných 2:2 v 82. minúte zápasu a rozhodol tak o deľbe bodov.

Góly: 17. a 82. Laurinec – 1. a 48. Gabriš

SILADICE: S. Fančo – L. Trnovec, I. Fančo, Rau, J. Kocian, V. Kocian, A. Horváth, Sekereš, Gábor, Laurinec, Mesároš (Kupec, M. Horváth)

DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, J. Poláčik, Karas, Marek Horúcka, Zajac, M. Vančo, Marušic, Gabriš, Duchaj, M. Michálek (Dusík, Minárik, Oríšek)

Cífer – Biely Kostol 1:2 (0:0)

V Cíferi nebol divákom počas prvého polčasu dopriaty žiadny gól a do kabín sa tak odchádzalo za bezgólovej remízy. Po výmene strán sa dostali do vedenia hostia, kedy priamy kop z pravej strany domáci gólman neudržal a Malina dorážkou otvoril skóre na 0:1. Záver zápasu priniesol na hraciu plochu drámu. Najskôr po strate lopty domácich v strede ihriska využili hostia rýchly brejk, lopta sa dostala až k Malinovi, ktorý z vnútra 16-tky prekonal krížnou strelou domáceho brankára. Neskôr ešte využili šancu domáci, ktorí v nadstavenom čase skorigovali výsledok na konečných 1:2, keď centrovanú loptu z ľavej strany hosťujúci Svitek podbehol, čo využil Tibenský.

Góly: 90. Tibenský – 75. a 89. Malina

CÍFER: Páleník – Krutý, Domorák, Kupkovič, Ondra, Grosman, Juhász, Kolenič, Drinko, Mrva, Magdolen (Tim. Tibenský, Orlický

B. KOSTOL: Svitek – D. Semanko, Backa, Ľ. Adámek, A. Adámek, Malina, Gašparík, Čmehýl, M. Jurinka, Szabó (Samák, Sládeček, Pocisk)

Leopoldov – Zavar 0:1 (0:0)

Leopoldov sa v domácom zápase proti Zavaru zišiel len v oklieštenej zostave a dres si tak musel obliecť aj tréner Richard Slovák. Aj preto sa domáci zamerali hlavne na kvalitnú defenzívu a vyrážanie do rýchlych protiútokov. Zavar mal loptu viac na kopačkách, snažil sa kombinovať a hneď v úvode zápasu domácich musel podržať gólman Žemla, ktorý po sebe zneškodnil tri sľubné šance hostí. Domáci pohrozili po krídelnom úniku z pravej strany, pri ktorom v poslednej chvíli hosťujúci hráč odvrátil loptu na roh. Do kabín sa po prvom polčase odchádzalo za bezgólovej remízy. Výmena strán nepriniesla do zápasu žiadnu  výraznú zmenu, hostia pokračovali v dobrom tempe. Domáca obrana fungovala tiež dobre a šance, ktoré si Zavar vytvoril vyriešil spoľahlivý domáci brankár. Rozhodujúci gól prišiel v nadstavenom čase, keď sa po nedorozumení v domácej obrane dostal k lopte Sudin a strelou po zemi zabezpečil Zavaru tri body – 0:1.

Góly: 90. Sudin

LEOPOLDOV: Žemla – Kavuliak, Gatci, Piovarči, Lukáčik, Mičian, Enderle, Kočí, Krajinčák, Morávek, Poláček (Tvrdý)

ZAVAR: Púchly – Mich. Psota, P. Daniš, Táčovský, Sanny, Jurovatý, Stojkov, Burčiar, Hrašna, Sudin, Chlebík (Ďuriš)

Bučany – Zeleneč 1:4 (0:2)

Hostia začali zápas výborne, vybehli na domácich a ujali sa vedenia po strele Dovičiča už v 3. minúte. Zápas mal dobré tempo, domáci chceli čo najskôr odpovedať na inkasovaný gól, ale hostia pôsobili futbalovejšie, kvality Babica a Benkovského sa ukazovali na ihrisku. Vpredu hral výborný zápas Dovičič, ktorý poslal hostí do kabín za stavu 2:0, keď zakončil krásnu kombinačnú akciu. Úvod druhého polčasu bol pre domácich veľmi zlý, Jamrichovi vypadla lopta a Bánovec ju upratal do siete. Domáci mali tiež šance, ale neboli efektívni ako hostia. Znížiť sa podarilo Bunčekovi, keď zakončil svoj prienik presnou strelou k tyči. Na konečných 1:4 pre hostí upravil Dovičič, ktorý zaznamenal aj svoj hetrik a zápas sa už len dohrával. Pre domácich možno krutá prehra, ale futbalovosť hostí bola nad ich sily.

Góly: 51. Bunček – 3., 45. a 64. Dovičič, 47. Bánovec

BUČANY: Jamrich – Mračník, Bunček, Šrámek, Benko, Katona, Malich, Lietavec, Habes, Maruna, Rafi (Zubčák, Loti, Krška, Bindics)

ZELENEČ: Gottstein – Zubák, Bartovič, J. Horváth, Ľ. Kocian, Bendnárik, Mich. Karol, Babic, J. Dovičič, Bánovec, Benkovský (M. Formanko, Unger, M. Tibenský)

Križovany – Majcichov 1:0 (0:0)

V Križovanoch sa hral pomerne vyrovnaný zápas, čo dokazuje aj bezgólové skóre po prvom polčase. Zápas dostal rozuzlenie v druhom dejstve, keď sa domáci dostali k príležitosti Barniakom, ktorý s prehľadom premenil priamy kop v 59. minúte zápasu. Aj keď hostia na tento gól hľadali odpoveď, vyrovnávajúci gól im nebol súdený a to ani napriek tomu, že dvakrát kopali pokutový kop. Križovany si tak pripísali do tabuľky najtesnejšie víťazstvo 1:0.

Góly: 59. Barniak

KRIŽOVANY: Bzdil – J. Šiška, Madara, Horský, T. Táčovský, Málik, Hrnčiar, M. Táčovský, Sedlák, Barniak, Hermanský (Viselka, M. Šiška)

MAJCICHOV: Miškovič – Štrbo, Marek, Cuninka, Židek, Hegyi, Hoblík, Neštický, Urc, Škultéty, Zajíček (Scheip, Repa)

Krakovany – Červeník 2:1 (1:0)

V zápase sa dostali do vedenia domáci, keď si v 12. minúte položil loptu na biely bod Grivalský a neminul – 1:0. Na ďalší gól si diváci však museli počkať až do druhého polčasu, kedy sa k slovu opäť dostali domáci v 60. minúte. Po peknom prieniku domáceho hráča z pravej strany do 16-tky a spätnej prihrávke zvýšil na 2:0 Kubík. Hostia využili šancu na zníženie v 77. minúte, kedy sa ku Kolonymu dostala lopta po strele Gábriša, ktorú domáci brankár ešte stihol vyraziť. Napriek tomu sa Červeníku vyrovnávajúci gól nepodarilo dať a tri body zostali domácim Krakovanom.

Góly: 12. (11m) Grivalský60. Kubík – 77. Kolony

KRAKOVANY: Grežo – Toplanský, Verchola, Machač, Kubík, Nestsch, Grivalský, Ďuračka, Vavrinec, Andrísek, Spál (Frankovič, Gajarský)

ČERVENÍK: Kubatka – Krajčo, Kondač, Nemec, Gábriš, Vančo, M. Ješko, Štefunko, Babic, Krajčovič, Kolony (Kinči, R. Ješko)

Pečeňady – Pavlice 6:4 (2:2)

V Pečeňadoch boli divákom dopriate gólové hody. Domáci sa dostali rýchlo do vedenia vďaka dvom presným zásahom Zubčáka a Kaľuhu, no  hostia do polčasu stihli vyrovnať Polednákom a Kovelskyim – 2:2. Po výmene strán chceli obe mužstvá strhnúť vedenie na svoju stranu, no na strelu Belokostolského odpovedal Dubovský – 3:3. Krátko na to si na biely bod postavil loptu Zubčák 4:3 a na rozdiel dvoch gólov zvýšil Kaľuha – 5:3. Na strane hostí sa ešte stihlo začervenať a Horňák odišiel predčasne do spŕch. V záverečných minútach zápasu skorigovali na konečných 6:4 domáci Moravanský a hosťujúci Polednák.

Góly: 5. a 65. (11m)  Zubčák, 18. a 69. Kaľuha, 55. Belokostolský, 90. Moravanský – 29. a 89. Polednák, 44. Kovelskyi, 60. Dubovský. ČK: 77. Horňák.

PEČEŇADY: Vahalík – Jankovič, Durdy, Zubčák, Kaľuha, Turanský, Belokostolský, Gubala, Halas, Antal, Daniška

PAVLICE: Karmažín – Bočko, Hyll, Malík, Polednák, Šimo, Kovelskyi, L. Dubovský, Horňák, Mocnman (Štora, Gál)