6. liga MEVA SPORT: Zavar a Zeleneč s plným počtom bodov na čele tabuľky

Čo prinieslo 3. kolo v najvyššej oblastnej súťaži?

Bučany – Križovany 2:3 (0:1)

Domáci nastúpili bez troch hráčov základnej zostavy a na ich hre to bolo poznať. Hostia hrali koncentrovane v obrane a boli presní pri prechode do útoku. V 12.minúte po zbytočnom faule Zubčáka sa kopala penalta a premenil ju Malik. Domáci boli lepší v medzihre, ale do čistých šancí sa v prvom polčase nedostávali. Naopak, žrď zvonila na domácej bráne po peknej strele hostí. V druhom polčase hostia strelili rýchle dva góly a zaskočili domácich. Domáci ešte stihli rýchlo odpovedať po penalte, ktorú premenil Benko a na 2:3 po Benkovom centri skóroval Krška. Bučany mali aj ďalšie možnosti na strelenie vyrovnávajúceho gólu, ale v koncovke im to dnes nešlo. Križovany hrozili z protiútokov, ale už žiadny nedotiahli do gólu, ale stačilo im to na tri body.

Góly: 60. (11m) Benko66. Krška – 12. (11m) Málik, 47. Hrnčiar, 50. Vrábel

BUČANY: Jamrich – Mračník, Fančovič, Bunček, Zubčák, Benko, Suchoň, Maruna, Lietavec, Macko, Loti (Rafi, Krška, Valent, Bindics)

KRIŽOVANY: Bzdil – Kapitán, Vrábel, Horský, T. Táčovský, Málik, Hrnčiar, M. Táčovský, Sedlák, Barniak, Hermanský (Viselka)

Zeleneč – Leopoldov 6:0 (3:0)

Leopoldov v Zelenči veľa vody nenamútil. Domáci mali prevahu od úvodných minút, hrali kombinačný futbal a už v 6. minúte akciu z pravej strany zakončil z vnútra šestnástky Horváth. Hostia si vytvorili jednu sľubnú šancu, ale Piovarči zle trafil v 16-tke loptu. V 30. minúte zvýšil na 2:0 Karol a keď si Bánovec položil loptu na biely bod, svietilo na tabuli už 3:0. Po výmene strán sa obraz hry nemenil, hostia sa nevedeli dostať do tempa, čo domáci využili a sieť Leopoldova napli ešte trikrát – 6:0.

Góly: 6. a 61. Horváth, 30. Karol, 37. (11m) Bánovec, 48. Dovičič, 75. Benkovský

ZELENEČ: Gottstein – Zubák, Bartovič, J. Horváth, Kocian, Bednárik, Babic, M. Fomanko, Michal Karol, Dovičič, Bánovec (Benkovský, Tibenský, V. Formanko, Blanárik, Tibenský)

LEOPOLDOV: Žemla – Kavuliak, Čeliga, Gatci, Piovarči, Lukáčik, Šuliman, Mičian, Enderle, Beko, Kočí (Krajinčák, Morávek, Prosnan)

Zavar – Siladice 5:3 (2:2)

Zavar pokračoval v dobrých výkonoch aj v domácom zápase so Siladicami, no po prvom polčase sa odchádzalo do kabín za vyrovnaného stavu 2:2. Do druhého dejstva išli domáci s cieľom zvíťaziť, čo sa im aj podarilo. V 61. minúte dostal Zavar do vedenia Chlebík, no hostia sa ani nestihli spamätať a pred bránou zaúradoval Sudin – 4:2. V 70. minúte si postavil loptu na biely bod Ďuriš, no to už domáci viedli 5:2. Definitíva zápasu prišla od hosťujúceho Laurinca, ktorý premeneným pokutovým kopom uzavrel výsledok na konečných 5:3.

Góly: 17. a 70. (11m) Ďuriš, 45. Beňo, 61. Chlebík, 64. Sudin – 9. Rau, 15. Gábor, 75. (11m) Laurinec

ZAVAR: Púchly – Daniš, P. Táčovský, Krajčovič, Jurovatý, Mat. Psota, Ďuriš, Hrašna, Chlebík, Beňo, Sudin (Stojkov, Burčiar, Sanny, Kovačič)

SILADICE: S. Fančo – A. Horváth, L. Trnovec, Rau, J. Kocian, V. Kocian, Obuch, O. Sekereš, Gábor, Laurinec, Mesároš (Kupec, Fančovič)

Drahovce – Cífer 0:0 (0:0)
V Drahovciach sa hral pomerne vyrovnaný zápas, v ktorom sa diváci počas prvého polčasu gólu nedočkali. Po výmene strán sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no všetky strely Cíferčanov vychytal domáci Paulovič, domáci zas hrozili najmä zo štandardných situácií, ale neúspešne a tak si mužstvá v závere zápasu body delili.

DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, J. Poláčik, Valla, Horúcka, Zajac, M. Vančo, Marušic, D. Vančo, I. Poláčik, Gabriš (Duchaj, M. Michálek, Dusík)

CÍFER: Mitka – Krutý, Domorák, Kupkovič, Roman, Ondra, Slabý, Juhász, Grosman, Meszároš, Kolenič (Drinko, Mrva, Strašifták)

Biely Kostol – Krakovany 4:0 (1:0)

Biely Kostol si v domácom zápase pripísal prvé víťazstvo do tabuľky. V zápase mali domáci navrch od úvodu a  v 12. minúte otvárali skóre, keď sa po priamom kope Jurinu zavesil do vzduchu Gašparík a peknou hlavičkou dostal domácich do vedenia – 1:0. Hostia tiež pohrozili, ale ich šance zostali nevyužité. Po výmene strán mali domáci hru pevne v rukách a hostí do ničoho nepúšťali. V 57. minúte išiel Ostrihoň sám na  brankára a peknou prízemnou strelou k tyči zvýšil na 2:0. Netrvalo dlho a centrovanú loptu hlavou zakončil Samák na 3:0. Definitíva prišla od Stacha, ktorý na zadnej žrdi hlavičkoval priamo do siete na konečných 4:0.

Góly: 12. Gašparík, 57. Ostrihoň, 61. Samák, 69. Stacho

B. KOSTOL: Svitek – Kopčan, Backa, Ľ. Adámek, Stacho, Malina, Gašparík, A. Adámek, Čmehýl, M. Jurina, Ostrihoň (Samák, Nagy, Balažovič, Pocisk, Sládeček)

KRAKOVANY: Grežo – Toplanský, Machač, Verchola, Kubík, Klein, Ďuračka, Nestsch, Stolárik, Andrísek, Spál (Jurda)

Pavlice – Majcichov 3:0 (1:0)

V Pavliciach otvárali skóre domáci premenenou penaltou Polednáka, krátko pred odchodom do kabín. Po výmene strán využil šancu na zvýšenie Malík a na konečných 3:0 pomohol Pavliciam hosťujúci Hegyi, ktorý si v 54. minúte dal smolný vlastný gól – 3:0. Záver zápasu priniesol nepokoj najmä do mužstva hostí, keď sa behom zopár minút na strane Majcichova dvakrát začervenalo. Najskôr sa porúčal do spŕch predčasne Klačko, v závere zápasu aj Haluzický. Obaja zrejme neboli spokojní s verdiktmi asistenta rozhodcu.

Góly: 42. Polednák(z11m), 54. Malík, 54. Hegyi (vl.gol)

PAVLICE: Karmažín – Bočko, Hyll, Malík, Ratkovský, Kovelskyi, Šimo, Kotlár, Križan, L. Dubovský, Polednák (Moncman, Štora)

MAJCICHOV: Haluzický – Scheip, M. Štrbo, Marek, Cuninka, Židek, Hegyi, Hoblík, Neštický, Koricina, Urc (Škultéty, Repa, Klačo, Bogner, Bartoš)

Červeník – Pečeňady 4:0 (2:0)

V Červeníku sa hral vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Všetko sa zmenilo, keď v 41. minúte uvidel hosťujúci Gula druhú žltú kartu a porúčal sa do spŕch. Za domácich si postavil loptu na biely bod Babic a otvoril skóre. Tesne pred odchodom do kabín sa ešte presadil domáci Gábriš, ktorý išiel sám na  brankára – 2:0. Po výmene strán mali možnosť vidieť diváci festival nepremenených šancí. Dva presné zásahy si však pripísali domáci. Najskôr si kolmú prihrávku spracoval Gábriš, obišiel hosťujúceho brankára a zakončil do prázdnej brány. V záverečných minútach sa peknou strelou asi z 25 metrov do šibenice blysol Gažo – 4:0.

Góly: 42. (11m) Babic, 45. a 74. Gábriš, 86. Gažo.

ČERVENÍK: Kubatka – Štefunko, M. Ješko, P. Vančo, R. Ješko, Gábriš, Nemec, Kondač, Krajčo, B. Krajčovič, Babic (Gažo, Gabrhel, Mihálik, Šantavý)

PEČEŇADY: Vidlička – Jankovič, Durdy, Gula, Izakovič, Zubčák, Moravanský, Kaľuha, Turanský, Belokostolský, Šaradín (Gubala, Kubíček)