Bestrent Cup: Pavlice museli v zápase s Majcichovom otáčať, v Bielom Kostole o víťazovi rozhodol až penaltový rozstrel

Dnešná predohrávka tretieho kola pohárovej súťaže Bestrent Cup priniesla dve zaujímavé stretnutia, v ktorých sa skončila pohárová púť pre Majcichov s Cíferom.

Pavlice – Majcichov 3:1 (0:1)

Pavlice museli doma s Majcichovom otáčať, pretože hostia viedli od 4. minúty. Vysokú loptu do 16-tky hlavou sklepol hosťujúci hráč na Prochádzku, ktorý volejom nedal brankárovi šancu – 0:1. Vedenie si hostia, ktorí na zápas pricestovali v oklieštenej zostave, udržali až do konca prvého polčasu. Krátko po výmene strán sa iniciatívy chopili domáci. V 48. minúte vyrovnal po rohovom kope Matejčík na 1:1. Netrvalo dlho a domáci pridali ďalší gól, kedy Adámek využil rýchlu brejkovú situáciu – 2:1. Hostia sa zamerali na vyrovnávajúci gól, ale ten nepadol, naopak domáci si poistili víťazstvo Kubíkom, ktorý sa presadil po individuálnej akcii v poslednej minúte stretnutia – 3:1.

Góly: 47. Matejčík, 60. Adámek, 90. Kubík – 4. Prochádzka.

PAVLICE: Karažín – Prázdnovský, Bočko, Kubík, Križan, Müller, Adámek, Szabó, Cintula, Hornaček (56. Horňák), Matejčík.

MAJCICHOV: Haluzický – Ďuga, Urc, Scheip, Áč, Neštický, Prochádzka, Bartoš, Tokoš, Krivosudský, Kánik.

Biely Kostol – Cífer 3:3 na penalty 4:2 (3:1)

Kto prišiel do Bieleho Kostola na zápas, určite si prišiel na svoje. Pekné gólové divadlo s dramatickým záverom ponúklo stretnutie mužstva zo siedmej ligy, ktoré privítalo Cífer. Do vedenia sa dostali domáci už v 2. minúte, kedy po Daniškovom vyhratom hlavičkovom súboji, otvoril skóre Malina z otočky volejom k tyči – 1:0. Domáci zvyšovali v 12. minúte, keď kolmú prihrávku Adámka zakončil sám na brankára Hoblík – 2:0. Hostia sa chopili šance v 25. minúte, kedy rýchlu brejkovú situáciu využil na zníženie hrajúci tréner Paštiak – 2:1. Do polčasu však Biely Kostol stihol zvýšiť na dvojgólový rozdiel vďaka Hoblíkovej strele ľavou nohou zo 16-tky k pravej tyči – 3:1. V druhom dejstve diváci videli pomerne vyrovnaný zápas, v ktorom sa gólovo darilo iba Cíferu. Znižujúci gól hostí prišiel v 71. minúte po prihrávke Mrvu do 16-tky, ktorú zakončil do domácej brány Grosman – 3:2. O štyri minúty neskôr hostia vyrovnali Mackurovou krížnou strelou z ľavej strany k vzdialenejšej žrdi – 3:3. Keďže zvyšné minúty zápasu už nepriniesli ďalší gól, o víťazovi stretnutia rozhodli pokutové kopy, ktoré vyšli lepšie domácemu Bielemu Kostolu (pokutové kopy 4:2).

Góly: 2. Malina, 12. a 35. Hoblík – 25. Paštiak, 71. Grosman, 75. Mackura.

B. KOSTOL: Indrišek – Adámek, Malina, Stacho, Daniška, Čmehýl (61. Balažovič), Hoblík, Jurina (69. Gažovič), Ostrihoň (79. Sládeček), Nagy (57. Pocisk), Pösinger.

CÍFER: Strašifták – Krutý, Orlický, Kupkovič, Pištej, Grosman, Mackura, Magdolen, Fulier, Paštiak, Mrva.

Už teraz je jasné, že stretnutia, ktoré sú na programe 1. novembra 2018, budú ukrátené o zápasy Šípkové – Dubovany a Borovce – Dechtice. Šípkové, rovnako aj Dechtice už avizovali, že na zápas nenastúpia, preto budú zápasy skontumované v prospech Dubovian a Boroviec.