Bestrent Cup pozná svojich semifinalistov

Štvrťfinále pohárovej súťaže prinieslo dramatické zápasy aj zaujímavé výsledky. V dvoch stretnutiach museli o víťazovi rozhodnúť pokutové kopy. Do semifinále sa prebojovali Leopoldov, Zeleneč, Kátlovce a Veľké Orvište.

Leopoldov – Madunice 1:1 (1:1) na pok. kopy 3:0

Zápas na ťažkom teréne začal lepšie pre domácich. Tí sa ujali vedenia v 5. minúte z penalty  Švestku, ktorá bola odpískaná za ruku hosťujúceho hráča Janíčka. Madunice vyrovnali, keď sa na ľavej strane pri postrannej čiare uvoľnil Janíček a poslal loptu do 16-tky, ktorá prešla až k Chudému a ten prestrelil Žemlu – 1:1. Hostia mohli ísť aj do vedenia, ale po individuálnej akcii Chudého dobre zakročil domáci gólman. Leopoldov sa v prvom polčase už do výraznejšej šance nedostal. Po výmene strán mali domáci väčšiu iniciatívu aj viacero dobrých šancí, rozhodnúť mohol Binazet, ktorý v závere zápasu išiel sám na brankára, no ten ho vychytal. O víťazovi museli rozhodnúť až penalty, v ktorých hostia ťahali za kratší koniec.

Góly: 5. Švestka (z11m) – 30. Chudý.

LEOPOLDOV: Žemla – Lukáčik, Holan, Piovarči, Šuliman, Kavuliak, Švestka, Binazet, Mičian (77. Cibrín), Habán (46. Enderle), Beko.

MADUNICE: Kúdela – Bachňák (81. Polák), Žuffa, Strečanský, Janíček, Kabát, Rak (72. Dzuro), S. Mráz, Slovák, Chudý, Kollár (46. K. Mráz).

Cífer Zeleneč 2:5 (2:3)

Cífer doma privítal jesenného majstra šiestej ligy, ktorému podľahol rozdielom triedy. Zeleneč sa rýchlo dostal do vedenia, už v 4. minúte skóroval Bánovec a v 13. minúte zvýšil na 0:2 Benkovský. Následne sa k slovu dostali domáci, ktorí vďaka gólom Mrvu a Koleniča vyrovnali na 2:2. Krátko pred odchodom do kabín prinavrátil vedenie Zelenču Bánovec – 2:3. Po výmene strán mohol Cífer opäť vyrovnať, no Orlický nepremenil pokutový kop. Hostia tak vycítili príležitosť a dvomi presnými zásahmi Dovičiča si zabezpečili postup do semifinále – 2:5.

Góly: 16. Mrva, 17. Kolenič – 4. a 43. Bánovec, 13. Benkovský, 74. a 87. Dovičič.

CÍFER: Páleník – Mrva, Juhász, Kolenič (76. Leffler), T. Tibenský (69. Kročka), T. Tibenský (69. Kročka), Strašifták (46. Bindics), Krutý, Domorák, Marić (26. Orlický), Grosman.
ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Kocian, Kubiček (87. Bukovec), Horváth (81. Mareš), Formanko (46. Trubač), Karol, Benkovský (39. Babic), Nižňan, Bánovec, Dovičič.

Zavar – Kátlovce 1:2 (1:1)

V Zavare diváci videli pomerne vyrovnaný zápas, v ktorom sa hneď v úvode ujali vedenia hostia, keď po individuálnej akcii Slivu poslal center na Orihela a ten doklepol na zadnej tyči do prázdnej brány – 0:1. Vedenie Kátloviec sa skončilo v 19. minúte, kedy sa domáci Chlebík postaral o vyrovnávajúci gól na 1:1. Hostia hrali na brejky zo zabezpečenej obrany a domáci si výraznejšiu šancu nedokázali vytvoriť a tak sa do kabín odchádzalo po prvom polčase nerozhodne 1:1. Po výmene strán sa obraz hry nemenil, domáci sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, no hostia dobre bránili. V 65. minúte sa k lopte dostal Orihel, ktorý peknou strelou do šibenice dostal Kátlovce do vedenia – 1:2. Napriek snahe Zavara sa vyrovnávajúceho gólu nedočkali a tak minuloročný finalista skončil pred bránami semifinále.

Góly: 19. Chlebík – 4. a 65. Orihel.

Zavar: Žitník – Daniš, P. Táčovský, Psota, Beňo, Oláh, Sanny, Chlebík, Vyskoč, Lukáč (68. Ľ. Táčovský), Laca.

Kátlovce: Banič – Hupka, Jurkas, M. Hlavatovič, Vyhlidal, M. Sliva, Mačica, D. Sliva, R. Hlavatovič, Depeš, Orihel (69. Uváček).

Siladice – V.  Orvište 3:3 (1:2) pok. k. 1:3

Zápas Siladíc a Veľkého Orvišťa sa odohral na ihrisku v Koplotovciach, kde bol ťažký terén. Siladice sa ujali vedenia v 11. minúte stretnutia Laurincom, no o pár minút neskôr Dragičević vyrovnal na 1:1. Postupne prebralo iniciatívu Veľké Orvište, ktoré sa krátko pred odchodom do kabín dostalo opäť do vedenia po penalte Čuláka 1:2. Po výmene strán zvýšili hostia Wesolowskim na 1:3, no postupne sa aj hra Siladíc zlepšila, snažili sa vytvárať na súpera tlak a znížili gólom Fančoviča.  V záverečných minútach podcenil situáciu brankár hostí a Botka vyrovnal na 3:3. Aj tu museli o víťazovi rozhodnúť penalty, ktoré dopadli lepšie pre Veľké Orvište.

Góly: 11. Laurinec, 80. Fančovič, 90. Botka – 17. Dragičević, 44. Čulák(z11m), 69. Wesolowski.

SILADICE: Púchly – Fančovič, Vido, Horváth, Obuch, Bango, O. Sekereš, Botka, Laurinec, Sitai (60. Mesároš), Halas.

V. ORVIŠTE: Alchus – Vavrinec (46. Kolony), Kaurin, Habán, Wesolowski, Polakovič, Majgot, Čulák, Dragičević, Líška (46. Andelković), Šiška.