BESTRENT CUP: Siladice aj Zavar sa rozbehli v druhom polčase, Sokolovce sa postarali o prekvapenie

Dnes pokračovalo tretie kolo pohárovej súťaže BESTRENT CUP, ktoré rozhodlo o ďalších postupujúcich.

Bojničky – Siladice 1:6 (1:1)

V Bojničkách mohli diváci vidieť pomerne vyrovnaný prvý polčas, kde sa do vyložených šancí dostávali častejšie domáci. Tí otvárali skóre v 11. minúte po krídelnej akcii z pravej strany, ktorú zakončil do prázdnej brány Miroslav Pavelka. O minútu neskôr však hostia vyrovnávali Ertlovou dorážkou na 1:1. Po výmene strán boli aktívnejší hostia, ktorí začali zvyšovať. Už v 56. minúte nakopnutú loptu do 16-tky zakončil Trnovec. Hviezdou zápasu sa stal nepochybne Laurinec, ktorý behom štyroch minút zaznamenal svoj hetrik a upravil na 1:5. V záverečných minútach využil kolmú prihrávku Sekereša Kupec a zavŕšil tak výhru Siladíc na konečných 1:6.

Góly: 11. Miroslav Pavelka – 12. Ertl, 47. Trnovec, 56., 58. a 60. Laurinec, 77. Kupec.

BOJNIČKY: Dávidek – Harský, Špáčil, Marek Pavelka, Matúš Mihina, Táčovský (74. Hajdena), Marcel Mihia, Šesták, Kabát, Miroslav Pavelka (86. Bojnanský), Masaryk.

SILADICE: Chynoradský – Rau, Trnovec, Fančovič (62. Bališ), Gábor, Jakubec, Mesároš, Horváth (74. Kupec), Maťaš, Ertl (44. Sekereš), Laurinec (62. Varga).

Križovany nad Dudváhom – Zavar 1:4 (1:1)

V Križovanoch otvárali skóre hostia už v 7. minúte, kedy po akcii z pravej strany našiel Beňo voľného Vyskoča v 16-tke, ktorý halfvolejom vystrelil, no lopta sa odrazila od tyče do domáceho hráča a následne do siete – 0:1. Do polčasu sa Križovanom síce podarilo vyrovnať Šturdíkom, no po výmene strán padali góly už len do domácej brány. Najskôr sa po rohovom kope presadil hlavou Ťažký, ktorý zakončil do prázdnej brány. Hostia pokračovali v 76. minúte, kedy sa po rýchlom brejku Ďuriš neulakomil a prihral voľnému Sudinovi, ktorý zakončoval na 1:3. Štvrtý gól hostí prišiel v 84. minúte kedy Ďuriš dostal pas za obranu, obišiel brankára a do prázdnej brány zaknihoval víťazstvo Zavara – 1:4.

Góly: 35. Šturdík – 7. Vyskoč, 65. Ťažký, 76. Sudín, 84. Ďuriš.

KRIŽOVANY: Pintér – Kapitán (67. Štefák), Šiška, Madera, Horský, Málik, Bubák, Dananai, Šuran, Šturdík  (47. Viselka), Hermanský.

ZAVAR: Žitník – Michal Psota (81. Potisk), Krajčovič, Kardoš, Fridrich, Ťažký (65. Ďuriš), Vyskoč (81. Matej Psota), Tandlmayer, Beňo (84. Stúpala), Hrašna (67. Sudin), Stojkov.

Sokolovce – Červeník 5:1 (3:1)

V Sokolovciach sa domáci tím postaral o futbalový sviatok pre divákov, keď doma vyradil mužstvo zo VI. ligy. Do vedenia sa však dostali práve hostia v 14. minúte Krajčovičom. Vedenie Červeníka však netrvalo dlho, o vyrovnávajúci gól sa postaral Peter Pavlovič, ktorý využil zaváhanie hosťujúceho brankára – 1:1. O desať minút neskôr Adam Reichel uvoľnil priestor pre Belicu, ktorý nezaváhal – 2:1. Ten istý hráč ešte pred odchodom do šatní poistil vedenie domácich na 3:1 priamo z rohového kopu. V druhom dejstve chceli hostia s výsledkom niečo urobiť, no nedarilo sa im presadiť, naopak domáci zvýšili na 4:1 Petrom Pavlovičom. Červeníku sa po dlhom snažení podaril gól, no pre postavenie mimo hru nebol uznaný. Definitívu výsledku stanovil v 90. minúte na 5:1 Bihári strelou z vnútra 16-tky. Pre Sokolovce bolo víťazstvo nad Červeníkom krásnou bodkou za úspešnou jesennou časťou.

Marián Paulovič, tréner Sokoloviec: „Chcel by som poďakovať chlapcom za krásny výkon, ktorý nebol náhodou, ale výsledkom kvality mužstva. Stále niekto rozpráva o náhode a teraz si dovolím tvrdiť, že je to o kvalite mužstva, ktoré má silu, vie čo chce hrať, a aj ako to hrať. Mužstvo bolo pripravené na kvalitného súpera, do zápasu sme išli s rešpektom a myslím si, že sme Červeník zaskočili našou húževnatosťou a nasadením.“

Góly: 20. Peter Pavlovič, 30. a 45. Belica, 51. Peter Pavlovič, 90. Bihári – 14. Krajčovič.

SOKOLOVCE: Stanko – Peter Pavlovič, Tomáš Pavlovič (78. Bihári), Jašík, Blaško, Karaba, Polák (72. Bucko), Korvín, Belica (84. Velič), Reicehl, Udržal.

ČERVENÍK: Janíček – Krajčovič, Modrovič, Stepanenko, Jarábek, Ješko, Žemla, Štefunko, Gábriš, Babic, Krajčo.