Bíňovce opäť zakopli, Smolenice strácajú už len tri body

V VIII. lige Select ObFZ Trnava boli na programe zápasy 21. kola, po ktorých sa situácia v boji o postup poriadne zdramatizovala.

Slovenská Nová Ves potvrdila úlohu favorita na trávniku Dlhej, kde už v 12. minúte vyhrávala 2:0 po góloch Sivoňa a Plavuchu, ku ktorým sa tesne pred prestávkou pridal aj D. Čarnogurský. Ani v druhom dejstve sa gólostroj hostí nezastavil, v 65. minúte sa po druhý raz v zápase presadil Plavucha a krátko po ňom upravil už na 5:0 Trog. Posledné slovo v dueli ale patrilo domácim, ktorí zásluhou striedajúceho Boboka znížili na konečných 1:5.

Výrazne viac sa tri body narobil ďalší tím z čela tabuľky Opoj, ktorý doma privítal Sláviu Trnava. Ako prví sa presadili práve hostia, keď v 17. minúte skóroval P. Holovič, domáci odpovedali po štandardke zásahom P. Nejezchleba. Do kabín ale odchádzali spokojnejší hráči Slávie, v 39. minúte vyhrávali po góle M. Slováka. Tesný náskok si hostia udržali až do 72. minúty, v ktorej vyrovnal V. Polakovič. O tom, že nri body nakoniec predsa zostanú doma rozhodol v 89. minúte svojím druhým zásahom Nejezchleb.

Súboj tabuľkových susdov proti sebe postavil Vlčkovce Dolné Dubové. P góle hosťujúceho Z. Obšivana vyrovnával po polhodine hry Matula a do kabín sa odchádzalo za stavu 1:1. Aj vstup do druhého dejstva lepšie vyšiel hosťom, ktorí opäť vyhrávali po góle M. Horníka. V 63. minúte sa ale dvakrát presadil Bartoš a zrazu bolo 3:2. Všetky body ale vo Vlčkovciach predsa nezostali, v 85. minúte sa o ich deľbu postaral A. Kašuba.

Šláger kola sa hral v Bukovej, kde sa predstavil líder z Bíňoviec. Hostia, ktorí chceli odčiniť minulotýždňovú domácu remízu s Opojom, vyhrávali od 9. minúty po góle M. Kumančíka, domáci ale odpovedali už o osem minút zásluhou M. Vitteka. V 36. minúte mohol Bíňovce poslať znova do vedenia autor prvého zásahu Kumančík, no z bieleho bodu neuspel. Do streleckej listiny sa tak naopak zapísal domáci, keď tesne pred prestávkou sa o obrat v skóre postaral M. Študenc. Rovnako ako v prvom polčase, aj v úvode toho druhého opäť skórovali ako prví hostia, Ľ. Čech vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu sa už diváci gólu nedočkali a tak sa v Bukovej zrodila remíza.

Smolenice s ôsmou výhrou v rade

Kto sa na ihrisku pod zámkom zdržal pri objednávaní piva v miestnom bufete, prvý gól neuvidel. Od úvodného hvizdu zápasu Smoleníc s Lovčicami totiž prešlo snáď len 10 sekúnd, dlhá lopta od Bencu sa po hlavičke hosťujúceho obrancu dostala ku Kollarovičovi a ten z prvej rovlnil sieť. Diváci tak boli svedkami možno nielen najrýchlejšieho gólu tohto ročníka súťaže, ale aj najrýchlejšieho ošetrovania, po ktorom brankár Lovčíc Stríž putoval predčasne do šatne. Z úvodnej zhruba štvrťhodiny zápasu sa tak odohralo len pár sekúnd.

Ani dlhá pauza domácich nerozhodila a hosťom naďalej podkurovali. V šanciach sa objavili Sudin, Kollarovič, T. Štibraný aj Hodulík, gól však nie a nie padnúť. Svoje kvality však potvrdzovali aj hráči Lovčíc, ktorí viackrát preverili defenzívne rady OŠK, vážnejšiu príležitosť si však nevytvorili. Udrelo tak na opačnej strane a Smoleničania sa v priebehu desiatich minút presadili hneď trikrát – do streleckej listiny sa postupne zapísali Kollarovič, Sudin a Jurica – a rovnako ako v predchádzajúcom zápase rozhodli o svojej výhre už pred prestávkou.

V závere polčasu mohli po zaváhaní Nídla – asi ťažký víkend – hostia aspoň znížiť, no Barančíka v brejku stihol ešte pred zakončením dobehnúť „starý pán“ Panák a rozhodený zakončovateľ poslal loptu len mimo brány. Nepríjemnú bodku za úvodnou štyridsaťpäťminútovkou prinieslo zranenie Hodulíka, ktorý opustil ihrisko na nosidlách a putoval do nemocnice.

Ako býva zvykom, tréner OŠK Čavojský cez prestávku opäť húfne striedal, domáci však aj naďalej mali viac z hry. Rovnako ako v prvom dejstve sa však predbiehali v zahadzovaní svojich príležitostí, sieť tak rozvnil až v 58. minúte Sudin. Následne mohli Lovčice dvakrát znížiť, ich šance však skorým vybehnutím eliminoval brankár Kvapil.

Na druhej strane neuspeli Sudin a Benca, na roh nedočiahol vo výskoku Nídel a nepresadil sa ani striedajúci Petráš, ktorý si však za svoj pokus vyslúžil potlesk tribún. Smoleničania tak zdvíhali v závere ruky nad hlavu už len raz, keď sa po priťuknutí Sudina presadil po pre neho dosť netradičnom pobehnutí T. Štibraný.

Muži Smoleníc tak zaznamenali už svoju ôsmu výhru v rade so skóre 41:4 a po druhom remízovom zaváhaní Bíňoviec v rade stiahli po jeseni sedembodový náskok lídra tabuľky už len na tri. Už túto nedeľu ho môžu zmazať úplne, keď sa predstavia práve na ihrisku Bíňoviec. (autor: OŠK Smolenice)

Autor: marp, Zdroj: ligy.sk