Bučany s tesným víťazstvom nad Zavarom, Bohdanovce sa pobili o prvenstvo s Cíferom

Svoj zimný turnaj v Mestskej športovej hale Trnava má za sebou aj dorastenecká kategória, ktorá nadviazala na predošlý úspešný ročník. V hale sa tentokrát stretlo 9 tímov a 127 hráčov. Na turnaji nechýbalo bojovné nasadenie, divoké gólové prestrelky ani vyhrotené emócie.

Turnaje sa hrali v dvoch skupinách systémom každý s každým 1×20 minút.

1.skupina (Zvončín, Boleráz/D. Krupá, Bučany/Malženice, Červeník)

Hneď úvodné stretnutie prvej skupiny prinieslo divokú gólovú prestrelku, ktorá sa neskôr v hodnotení konečného poradia ukázala ako veľmi dôležitá. Na palubovke sa stretol spojený dorast Bučany-Malženice so Zvončínom.

Skóre otváral v 2. minúte zápasu Bako, ktorý dostal Zvončín do vedenia, no v 5. minúte vyrovnal Katona peknou strelou z diaľky na 1:1. Zápas pokračoval v dobrom tempe a Zvončín sa opäť ujal vedenia, tentokrát Mišom, no aj na tento gól našli Bučany odpoveď Piešťanským. Netrvalo dlho a zaváhanie bučanskej obrany využil Klokner, ich vedenie však netrvalo dlho, za Bučany bol presný opäť Katona a neskôr zvyšoval na 4:3 Parízek. Ani tento gól však nezostal bez odozvy, po peknej akcii vyrovnal na 4:4 Burian. V záverečných minútach stretnutia však mohol Zvončín mrzieť inkasovaný smolný gól od Tomáša Slatinu na 5:4.

Kým Zvončínu sa darilo zvyšné zápasy víťaziť, Bučany zaváhali s Červeníkom (5:7) a stratili cenné body. Obe družstvá si pripísali 6 bodov a o víťazovi tak rozhodoval vzájomný zápas, ktorý hovoril v prospech Bučian. Rovnaký počet bodov mali aj Červeník so spojeným dorastom Boleráz/D. Krupá. Aj v tomto prípade rozhodoval o umiestnení vzájomný zápas.

Boleráz hneď v úvodných minútach stretnutia vytvoril na Červeník tlak, z ktorého vyťažili gól Valášeka. Krátko na to zakončil do červeníckej brány peknú prihrávku Nídel. K slovu sa v 10. minúte zápasu dostal aj Červeník, ktorý znížil Šokom na 2:1, no vyrovnať sa im nepodarilo, naopak, Boleráz si poistil svoje víťazstvo Školekom – 3:1.

Najlepším strelcom prvej skupiny sa s ôsmimi gólmi stal Peter Bako (TJ Družstevník Zvončín).

Výsledky:

Bučany/Malženice – Zvončín 5:4 (Katona 2, Piešťanský, Parízek, Slatina – Bako, Mišo, Klokner, Burian)

Boleráz/D. Krupá – Červeník 3:1 (Valášek, Nídel, Školek – Šoka)

Červeník – Bučany/Malženice 7:5 (Gabrhel 2, Ďurák 2, Čech, Šoka, Ješko – Kubíček 2, Piešťanský 2, Katona)

Zvončín – Boleráz/D. Krupá 5:2 (Bako 3, Mišo, Javorek – Peško, Heteš)

Červeník – Zvončín 2:5 (Šoka, Galbavý – Bako 4, Rúčka)

Boleráz/ D. Krupá – Bučany/Malženice 4:5 (Školek, Peško, Sládeček, Valášek – Parízek, Kanota, Rybanský 2, Slatina)

Tabuľka:

1. Bučany        3         2        0        1        15:15     6b
  2. Zvončín       3         2        0        1        14:9       6b
  3. Boleráz        3         1         0        2         9:11     3b
  4. Červeník      3         1         0        2        10:13     3b

Ako nastúpili:

TJ Družstevník Zvončín: Denis Nemochovský, Jakub Ručka, Bruno Klokner, Samuel Januš, Filip Weissenpacher, Tomáš Burian, Branislav Gálus, Matej Mišo, Alex Turcár, Michal Adamčík, Jozef Javorek, Erik Balažovič, Peter Bako. Tréneri: Milan Macho, Luboš Kopčan. Vedúci mužstva: Martin Slovák.

TJ Slavoj Boleráz/ Dolná Krupá: Jakub Peško, Matúš Šuran, Matúš Valášek, Samuel Hetteš, Alex Školek, Jakub Černý, Jozef Daniš, Samuel Vrlák, Filip Lančarič, Patrik Kucman, Richard Peško, Samuel Sládeček, Matúš Vyskoč, Marek Gažo, Tomáš Slabý, Nikolas Hrčka, David Nídel. Tréner: Štefan Tanáč. Vedúci mužstva: Miroslav Garážia.

TJ Slovan Červeník: Peter Svíčka, Lukáš Gabrhel, Matúš Šantavý, René Blaško, Dominik Adamkovič, Marek Šoka, Viktor Čech, Patrik Ješko, Jakub Husár, Dominik Pekarovič, Dominik Galbavý, Pavol Urbančok, Milan Golány, Tibor Ďurák. Tréner: Ivan Blaško. Vedúci mužstva: Martin Ješko.

OFK Bučany/Malženice: Tomáš Slatina, Miroslav Piešťanský, Martin Parízek, Peter Katona, Adam Kubíček, Samir Sahraoni, Matej Rybanský, Matej Pavlovič, Adam Tanáč, Michal Malich, Ľubomír Suchoň. Tréner: Peter Kostolanský. Vedúci mužstva: Peter Krška.

2. skupina (Cífer, Zavar, Bohdanovce, Modranka, Pečeňady)

V druhej skupine sa zišlo až 5 tímov a už úvodné kolá naznačili, že boj o prvenstvo sa bude odohrávať medzi Cíferom, Bohdanovcami a Modrankou.

Práve stretnutie Bohdanoviec a Modranky na palubovke bolo divoké a diváci viedli padnúť až 8 gólov. Skóre otvárala v 4. minúte Modranka ďalekonosnou strelou Baláža a postupne zvyšovali Šaštinsky a Huščava 3:0. Bohdanovce potrebovali nakopnúť, čo sa podarilo Klimovi po krásnej individuálnej akcii v 7. minúte, no Modranka zvýšila opäť na trojgólový rozdiel Duchoňom. Bohdanovce sa však v 14. minúte ujali iniciatívy a začali sa postupne dostávať z nepriaznivého stavu. Najskôr bol presný Faga, neskôr využil šancu aj Duffek a keď rýchly protiútok zakončil do modranskej brány Minarovič, body si delili – 4:4.

Postupne si Bohdanovce pripísali body aj s Pečeňadmi a Zavarom, a o víťazovi malo rozhodnúť práve posledné stretnutie s Cíferom, ktoré bolo krásnou bodkou za turnajmi dorasteneckej kategórie.

Hneď v úvode si Bohdanovce vytvorili sľubnú šancu, ktorú však s prehľadom zneškodnil Arien Lopatka. V napínavom zápase so šancami na oboch stranách prišiel prvý gól až v 7. minúte, kedy Cífer využil nedorozumenie v obrane Bohdanoviec a Lukovič zakončil do prázdnej brány. Cífer sa však z vedenia netešil dlho, napriek tomu, že Bohdanovce hrali dve minúty v oslabení, tlaku súpera odolávali a dokonca v oslabení dokázali vyrovnať Dobošom na 1:1. V dravom súboji sa s pribúdajúcim časom stupňovali emócie, ktoré musel rozhodca skrotiť dvomi červenými kartami. V 16. minúte mali Bohdanovce sľubnú šancu na zvýšenie, ale nedostali sa cez Ariena Lopatku. To sa podarilo až Fagovi v 19. minúte, na čo Cífer mohol skórovať Grosmanom, no ten prestrelil bránu. Cífer skúsil „vabank“, kedy odvolali brankára a do poľa poslali ďalšieho hráča, čo sa im stalo osudným, Minarovič spečatil víťazstvo Bohdanoviec na 1:3 do prázdnej brány Cífera.

Ako najlepší strelci turnaja sa s piatimi gólmi zapísali Lukáš Minarovič (TJ Elastik Bohdanovce), Kristián Šaštinský a Marko Huščava (ŠK Modranka).

Výsledky:

Cífer – Zavar 9:1 (L. Roman 3, P. Roman 2, Čambal, Sochor, Grosman, Repa – Hrašna)

Bohdanovce – Modranka 4:4 (Klimo, Faga, Dufek, Minarovič – Baláž, Šaštinský, Huščava, Duchoň)

Zavar – Pečeňady 0:7 (Líška 3, Zbyvatel 2, Bartoš, Petráš)

Modranka – Cífer 3:6 (Šaštinský 2, Dulgheru – Drinko 2, Grúnsky, Lukačovič, Grosman, Repa)

Bohdanovce – Pečeňady 5:0 (Dufek 3, Minarovič, Martinkovič)

Modranka – Zavar 7:1 (Duchoň 2, Šaštinský, Klimo, Huščava, Hrdlička, Bango – Gula)

Pečeňady – Cífer 0:3 (Sochor 2, P. Roman)

Zavar – Bohdanovce 0:3 (Minarovič 2, Doboš)

Pečeňady – Modranka 3:7 (Zbyvatel 2, Tomša – Huščava 3, Hrdlička, Dulgheru, Bango, Šaštinský)

Cífer – Bohdanovce 1:3 (Lukovič – Doboš, Faga, Minarovič)