Čo prinieslo druhé kolo Bestrent Cup-u?

Dnes sa odohralo druhé kolo pohárovej súťaže Bestrent Cup a my vám prinášame prehľad výsledkov a postupujúcich mužstiev.

Slávia Trnava – Zavar 1:5 (0:2)

Góly: 83. Záhora – 28. a 52. Tandlmayer, 36., 49. a 55. Sudin.

Zavar hneď v úvodných minútach vytvoril na Sláviu tlak, no napriek viacerým šanciam sa im gól nepodarilo vyťažiť. Ten prišiel až v 28. minúte, kedy centrovanú loptu zakončil presný Tandlmayer – 0:1. Hostia pokračovali v dobrom tempe, a už v 36. minúte zakončil hlavou akciu z pravej strany Sudin – 0:2. Po výmene strán sa Zavar gólovo rozbehol a behom šiestich minút zvýšil svoje skóre na 0:5, opäť vďaka Tandlmayerovi a Sudinovi, ktorý v zápase zaznamenal svoj hetrik. V záverečných minútach skorigoval výsledok na 1:5 domáci Záhora.

„Zahodili sme veľa šancí, chlapci boli v niektorých situáciách ľahkovážni, pretože výsledok mohol byť v konečnom dôsledku vyšší. Napriek tomu som s dobrou hrou a celkovo s výsledkom spokojný,“ zhodnotil tréner Lukáš Vido.

Trakovice – Križovany nad Dudváhom 2:2 na pokutové kopy 2:4 (1:1)

Góly: 26. a 54. Bošácky – 12. Dananai, 55. (11m) Baláž.

V Trakoviciach otvárali skóre hostia Dananaiom v 12. minúte, no domáci sa rýchlo spamätali a keď Bošácky dostal prihrávku do voľného priestoru, sám na brankára nemal problém zakončiť  – 1:1. Po výmene strán naklonili víťazstvo na svoju stranu Trakovice opäť Bošáckym, ktorý si v 16-tke zasekol hosťujúceho obrancu a zakončil ľavačkou na 2:1. Hosťujúci Baláž však vyrovnal na 2:2 z bieleho bodu. Zvyšok hry, aj napriek viacerým šanciam, už góly nepadli, v záverečných minútach sa dokonca na strane hostí dvakrát začervenalo. Trakovice tak mohli nevyužité gólové príležitosti mrzieť, pokutové kopy (2:4) rozhodli o postupe Križovian nad Dudváhom.

Smolenice – Košolná 3:1 (1:1)

Góly: 34. Žák, 62. Jurica, 81. Greguš – 31. Konečný.

Smolenice si doma poradili s Košolnou, no tá začala lepšie keď v 31. minúte otvárala skóre Konečným. Vedenie hostí však netrvalo dlho, o tri minúty neskôr vyrovnal Žák – 1:1. Po výmene strán si Smolenice naklonili víťazstvo na svoju stranu Juricom a keď v 81. minúte neminul domáci Greguš, o víťazovi bolo rozhodnuté – 3:1.

Dolné Dubové – Kátlovce 1:11 (0:5)

Góly: 3. Uváček, 6., 27., 55., 72. a 90. Sliva, 9. a 24. Hlavatovič, 52. a 75. Kobetič, 80. Zemko – 57. Bažík.

Kátlovce deklasovali domáce Dolné Dubové. Gólovú spŕšku spustil už v 3. minúte Uváček a postupne sa presadili hráči ako Hlavatovič, Kobetič, Zemko a hviezdou zápasu sa stal Daniel Sliva s piatimi gólmi na konte. Dolné Dubové zachránil až záverečný hvizd rozhodcu – 1:11.

Biely Kostol – Zeleneč 1:0 (0:0)

Góly: 48. Ostrihoň.

V Bielom Kostole videli diváci vyrovnaný zápas s dobrým výkonom na oboch stranách. Rozhodujúci gól však padol až po trištvrte hodine hry, kedy domáci kapitán Malina vysunul kolmou prihrávkou Ostrihoňa a ten rozhodol o víťazstve Bieleho Kostola – 1:0.

„Zápas bol dobrý, milo ma prekvapilo moje mužstvo, pretože sme nastúpili s piatimi zmenami v základnej zostave. Príležitosť dostali chalani, ktorí menej hrávajú. Bol to vyrovnaný zápas, v prvom polčase sme mali šance aj my, aj hostia, ale gól nepadol. V druhom polčase rozhodla o našom víťazstve pekná akcia a jej zakončenie Ostrihoňom. Musím však dodať, že súper bol kvalitný,“ zhodnotil zápas tréner Bieleho Kostola Peter Sládeček.

Bohdanovce – Pavlice 2:8 (1:4)

Góly: 5. Kover, 87. Chudý – 16. a 40. Polednák, 19., 60. a 89. Matejčík, 23. Szabó, 65. Hornaček, 79. Cintula.

Bohdanovce síce zaskočili už v 5. minúte hostí gólom Kovera, no Pavlice do polčasu vyhrávali rozdielom triedy vďaka gólom Matejčíka, Szaba a dvoch strelách Polednáka. Po výmene strán sa obraz hry nemenil, hostia mali hru pevne v rukách. Matejčík zavŕšil svoj hetrik a presadili sa aj Hornaček a Cintula. Bohdanovce ešte v záverečných minútach znížili Chudým – 2:8.

Bíňovce – Majcichov 0:0 na pokutové kopy 2:4

V Bíňovciach sa napriek viacerým šanciam diváci gólu nedočkali a to aj napriek tomu, že sa na strane hostí v 30. minúte začervenalo. O postupujúcom víťazovi rozhodli až penalty, ktoré dopadli lepšie pre Majcichov (2:4).

Pečeňady – Červeník 1:3 (1:1)

Góly: 27. Moravanský – 24. Nemec, 51. Stepanenko, 63. Žemla.

Pečeňady nestačili na Červeník, ktorý sa dostal do vedenia vďaka Nemcovi v 24. minúte. Síce do polčasu Moravanský vyrovnal na 1:1, no krátko po výmene strán naklonil víťazstvo na stranu hostí presný Stepanenko a Žemla ho v 63. minúte spečatil na konečných 1:3.

Veľké Orvište – Sokolovce 0:4 (0:1)

Góly: 29. P. Pavlovič, 53. T. Pavlovič, 78. Jašík, 85. Udržal.

Po tom ako sa Sokolovciam podarilo vyradiť v prvom kole Piešťany, poradili si aj vo Veľkom Orvišti, ktoré po góloch bratov Pavlovičovcov, Jašíka a Udržala hladko zdolali 0:4.

Ostrov – Dechtice 2:2 na pokutové kopy 4:5 (0:1)

Góly: 72. (11m) Jankech, 87. Jankovič – 18. Sliva, 63. Srdoš.

V Ostrove začali lepšie hostia, ktorí sa dostali do vedenia 0:2 gólmi Slivu a Srdoša. Postupne však prevzali iniciatívu domáci, ktorí premenenou penaltou Jankecha znížili na 1:2. V 87. minúte vyrovnával po centri z ľavej strany hlavou Jankovič na 2:2 a aj v tomto zápase museli o víťazovi rozhodnúť až pokutové kopy, ktoré do ďalšieho kola posunuli Dechtice (4:5).

Borovce – Leopoldov 2:0 (0:0)

Góly: 82. Jankech, 85. Dadík.

Prvý polčas v Borovciach bol vyrovnaný s vyloženými šancami na oboch stranách. V druhom polčase domácim zahrala do karát oklieštená zostava hostí, kvôli ktorej po zranení Ladislava Sviteka nastúpili do zápasu len desiati. Napriek územnej prevahe Boroviec sa dlho nemohli presadiť, šance mali väčšinou po centrovaných loptách do 16-tky. V 82. minúte však prišiel vytúžený gól Jankecha, ktorý strelou z 25-tich metrov prestrelil hosťujúceho gólmana. O tri minúty neskôr poistil výhru domácich Dadík na 2:0.

Dubovany – Drahovce 4:0 (3:0)

Góly: 7. Vrbík, 12. a 18. Svítek, 60. Dovičič.

Domáce Dubovany mali proti Drahovciam raketový nástup. V 7. minúte otváral skóre Vrbík, následne využil chybu hosťujúceho obrancu Svítek, ktorý sám na brankára nemal problém zakončiť. Keď sa v 18. minúte presadil opäť Svítek strelou z priameho kopu, Dubovany viedli už rozdielom triedy. V druhom polčase využil brejkovú situáciu Dovičič a spečatil víťazstvo Dubovian na 4:0.

Šípkové – Chtelnica 7:3 (1:1)

Góly: 42., 76. (11m) a 79. Žák, 59. Koyš, 59. Kolník, 80. Puvák, 85. Petrík – 29. a 62. Zemko, 72. Palkovič.

Gólovú prestrelku mohli diváci vidieť v Šípkovom, no tá sa strhla až v druhom polčase. Za stavu 1:1 sa rýchlymi gólmi blysli domáci Koyš a Kolník na 3:1, no Chtelnica odpovedala Zemkom a Palkovičom na 3:3. Postupne však iniciatívu prebrali domáci a tí napli sieť hostí ešte štyrikrát – 7:3.

Bojničky – Moravany nad Váhom 4:0 (2:0)

Góly: 9. Mi. Pavelka, 18. (11m) Ma. Pavelka, 48. a 73. Šesták.

Bojničky prevzali kontrolu nad zápasom hneď v úvodných minútach, kedy neminul presný Miroslav Pavelka. Nasledoval ho Marek Pavelka, ktorý zvýšil z bieleho bodu na 2:0. Po výmene strán držali opraty pevne vo svojich rukách aj naďalej domáci. V 48. minúte si vybojoval loptu v 16-tke Šesták, ktorý prešiel pomedzi hosťujúcich obrancov a nedal šancu Laminimu. Na konečných 4:0 zvýšili Bojničky po prihrávke Mihinu medzi dvoch obrancov, kde si ju spracoval opäť Šesták a k tyči zakončil.

Kľačany – Siladice 0:8 (0:5)

Góly: 15. a 43. Sekereš, 27., 34. a 58. Horváth, 29. Ertl, 56. Repka, 70. Mesároš.

Gólovú spŕšku mohli vidieť diváci aj v Kľačanoch, ktoré nestačili na Siladice. Tie otvorili skóre presným Sekerešom v 15. minúte a do polčasu ho nasledoval aj Ertl a Horváth. Už cez polčas svietil na tabuli výsledok 0:5. Po výmene strán sa hostia presadili ešte trikrát, Miloš Horváth zaznamenal hetrik – 0:8.