Čo prinieslo prvé jarné kolo VI. ligy MEVA SPORT a čo nás čaká v tom budúcom?

Prvé jarné kolo so sebou prinieslo nielen krásne futbalové momenty, ale aj prekvapivé výsledky, či novinku, ktorá vám umožnila pozrieť si momenty z viacerých stretnutí.

Ako mnohí z vás už postrehli, Oblastný futbalový zväz Trnava odštartoval v spolupráci so SPORT.VIDEO novinku, ktorá klubom umožňuje zachytiť zaujímavé futbalové okamihy, gólové šance, či samotné góly a okamžite ich uverejňovať na webe. V prvom jarnom kole ste tak mohli sledovať momenty zo zápasov Drahovce – Zavar, Zeleneč – Dechtice, Dolná Krupá – Horná Krupá, Leopoldov – Majcichov, Červeník – Cífer, ktoré majú ku dnešnému dňu 7803 videní.

Ešte pred štartom prvého jarného kola ohlásili Koplotovce, že do súťaže nenastúpia a zo VI. ligy MEVA SPORT sa odhlásili. Po Veľkom Orvišti sa tak stali druhým odhlasujúcim sa mužstvom a počet účastníkov v najvyššej oblastnej súťaži sa okresal na číslo 16.

Krupanské „El Clásico“

Susedské derby malo divácku účasť ako sa patrí, diváci však videli iba jeden gól, ktorý rozhodol o víťazovi. Domáci nabudení atmosférou a chuťou zdolať lídra na domácej pôde začali lepšie a patril im prvý polčas, počas ktorého si vytvorili viacero šancí, no chýbalo im šťastie v koncovke, navyše v bráne stál vynikajúci Milan Horný. Skóre 40:2 vypovedá o tom, že dostať loptu do brány Hornej Krupej je počas tejto sezóny takmer zázrak. Líder si svoj nástup do zápasu predstavoval zrejme inak, no faktom zostáva, že im nepridal ani pomerne ťažký terén. Po prvom polčase sa tak išlo do šatní za bezgólovej remízy. V druhom polčase stretnutia sa nevymenili len strany, ale aj výkony a Horná Krupá ožila, mala loptu viac na kopačkách a vytvorila si viacero šancí, ktorým Dolná Krupá odolávala. Rozuzľujúci moment prišiel až v 78. minúte, kedy si Nemček po dlhej prihrávke prebral loptu a individuálne postupoval k bráne domácich. Po jeho prihrávke a zablokovanej strele Šišku sa k lopte dostal osamotený Zaoral a popod brankára nemal problém skórovať a rozhodnúť o víťazstve hostí.

Zápas zhodnotil aj tréner Hornej Krupej, Pavol Pavlús: „Na začiatku zápasu sme súpera podcenili, aj keď som chalanom pripomínal, aby do toho išli naplno, napriek tomu, že sa náš súper počas zimnej prestávky oslabil. Vedeli sme, že to bude v prvom zápase ťažký súper, navyše na domácom ihrisku a po našej zimnej príprave si nemôžeme dovoliť nič podceňovať, ale tak sa aj stalo. Prvý polčas vyznel lepšie pre Dolnú Krupú, v ktorej mali dve vyložené šance, my sme si nevypracovali ani jednu. Je pravda, že sme sa zoznamovali aj s terénom, ktorý bol pre nás veľmi ťažký a nevedeli sme sa dlho prispôsobiť. Cez polčas som v kabíne chalanom prizvukoval, že musia začať hrať úplne jednoducho a prispôsobiť sa terénu aj súperovi, a myslím, že v druhom polčase sme hru otočili v náš prospech. Čo sa týka všetkých herných činností boli sme tentokrát lepší my ako súper. Mali sme viacero šancí, dobrú strelu Holiča, Ivanič trafil žŕdku, navyše potom po spätnej prihrávke netrafil bránu, keď už prakticky ležal súperov brankár na zemi a prestrelil vysoko nad bránu. Myslím si, že v druhom polčase sme sa výrazne zlepšili a dokázali sme sa prispôsobiť aj zložitému terénu.“

Zakopnutie Špačiniec na domácej pôde

Kto nebol v nedeľu na zápase Voderady – Špačince má za čím banovať, diváci videli veľmi dobrý futbal, ktorý však pre domácich nemal šťastný koniec. Hneď v úvode Špačince na súpera zatlačili a dvakrát výrazne pohrozili, no gólovo sa nedarilo. Naopak, boli to Voderady, ktoré otvorili skóre v 32. minúte. Zelenský si spracoval prihrávku a z hranice 16-tky obstrelil brankára.  Po výmene strán išli Špačince do zápasu s túžbou otočiť výsledok, no scenár sa nemenil. Hosťujúci Dubovský najskôr utiekol domácej obrane, neskôr dostal dlhú loptu za obranu a hneď bolo 0:3. Tu sa ešte domáci pokúsili chytiť vietor do plachiet, keď Hrebenár hlavou znížil na 1:3, no netrvalo dlho a Zelenský opäť strelou zo 16-tky zvýšil na 1:4. V závere Voderady ešte pohrozili, no tentokrát neúspešne a skóre sa už nemenilo.

Pohľad Štefana Zelenského trénera Voderád: „Špačince si hneď v úvode zápasu vypracovali čisté šance, jednu hlavičku a jednu dorážku, no gól nedali. Potom sa zápas postupne vyrovnal a ujali sme sa vedenia. Myslím si však, že sa hral kombinačný futbal na oboch stranách, stretnutie bolo na úrovni a hral sa veľmi dobrý futbal. Určite sme mali aj kus šťastia, že sme na začiatku zápasu neinkasovali, ale pri konci sme mali viacej šancí zase my. Zápas mohol byť zaujímavý pre Jozefa Izakoviča, ktorý k nám zo Špačiniec prestúpil počas zimnej prestávky, no v poslednom zápase za Špačince dostal červenú kartu, tak nehral. Zo stretnutia bol však veľmi nadšený. Výhra v prvom kole chalanov určite motivovala do ďalších zápasov, no vo Voderadoch to berieme skôr ako zábavu.“

Prekvapujúce Drahovce

V súboji piateho s pätnástym len málokto čakal taký výsledok, ale futbal je plný prekvapení. Priebeh zápasu nám priblížil Martin Majtán, tajomník OFK Drahovce: „Zavar prišiel do Drahoviec vyhrať. Hneď od prvej minúty však bolo jasné, že zápas bude vyrovnaný. Diváci mohli vidieť behavý futbal z jednej strany na druhú s množstvom šancí. V 18. minúte nastrelili domáci brvno. Prvý gól padol v 41. minúte, keď brankár Paulovič vykopol loptu, ktorá sa dostala až k Michalovi Némethovi, ten sa dostal do šestnástky, prihral Máriovi Biharimu a ten pohodlne skóroval do prázdnej brány. V druhom polčase sa priebeh hry nemenil. V 60. minúte sa do pokutového územia dostal opäť Michal Németh, keď po strete s brankárom hostí rozhodca nariadil pokutový kop, ktorého sa ujal Martin Vančo a zvýšil na 2:0. O dve minúty neskôr vybojoval Martin Vančo loptu na polovičke ihriska, dostal sa do pokutového územia, prihral Máriovi Biharimu a ten dal svoj druhý gól v zápase na 3:0. Šance boli do konca zápasu na oboch stranách, Zavar sa pokúšal o kontaktný gól, šancí mal dosť, no brankár Paulovič bol proti a tak zostali tri body v Drahovciach.“

Prinesie 19. kolo výrazné posuny v tabuľke?

Sobotňajšiu predohrávku kola si zahrá druhý Zvončín, ktorý preverí tretie Špačince. Tie si však nebudú chcieť nechať utiecť ďalšie potrebné body a Zvončín to nebude mať jednoduché.

V sobotu si zmerajú sily aj SiladiceDrahovcami, ktoré poskočili na 14 priečku. Dokážu Drahovce nadviazať na minulotýždňový úspech a prekvapiť ďalšieho súpera?

Dolná Krupá by si víťazstvom nad Leopoldovom mohla tabuľkovo výrazne polepšiť, navyše by im na domácej pôde mohla oplatiť prehru z jesennej časti. Leopoldov sa však z neúspešného štartu v sezóne otriasol, a ťažko povedať, či bude pre Dolnú Krupú „ľahkou korisťou“ ako v to domáci dúfajú.

Križovany nad Dudváhom privítajú nabudený Červeník, ktorý má chuť víťaziť a pôjde si nekompromisne po tri body.

Tabuľkový boj bude zvádzať aj Cífer so Zelenčom, delia ich od seba len tri body.

Dechtice by si potrebovali v súťaži napraviť chuť, či sa im to podarí v zápase s Krakovanmi uvidíme v nedeľu. Ich posledné stretnutie však dopadlo lepšie pre Krakovany.

Zavar Majcichovom majú rovnaký počet bodov, od seba ich delí len skóre. Majcichov už počas jesennej časti vytrápil tohto súpera 4:1, tentokrát však bude doma Zavar.

Horná Krupá Voderady si v tomto kole postoja.