Halový turnaj prípraviek ObFZ Trnava sa teší veľkému záujmu

Tam kde je lopta tam sú všetci. Aj takéto momenty sme cez víkend mohli vidieť na zimnom halovom turnaji prípraviek ObFZ Trnava, ktorý sa rovnako ako minulý rok teší hojnej účasti. Tento rok sa na turnaj prípraviek prihlásilo až 24 družstiev. Preto sa minulý víkend v Mestskej športovej hale odohrala prvá časť turnaja, počas ktorej si najmenší hráči zmerali sily v dvoch skupinách. Hralo sa systémom každý s každým 1×15 minút.

1. skupina (Slávia TT, Majcichov, Vrbové, Dolný Lopašov)

Snáď s tými najmenšími, ale o to odvážnejšími hráčmi, ktorí sa napriek svojej výške nebáli bojovať o loptu, prišiel Majcichov. Ten sa stretol hneď v prvom kole s Dolným Lopašovom, ktorý ich s tesným výsledkom 0:1 zdolal po góle Adama Ďuračku. Pokračovalo sa zápasom Vrbového so Sláviou Trnava, pričom išlo o veľmi bojovný zápas s gólmi na oboch stranách. Slávia si hneď v úvode vytvorila veľmi sľubné šance, z ktorých sa podarilo otvoriť skóre kapitánovi Martinovi Cerovskému. Vrbové to však nenechalo tak a dostalo sa do vedenia 1:2 gólmi Kristiána Prievozníka a Adama Novotu. Cerovský však hneď v úvodnom zápase zaznamenal svoj hetrik a zabezpečil tak Slávii víťazstvo 3:2.

Turnaj pokračoval zápasom Vrbové – Majcichov. Marián Ščastný využil nepozornosť brankára Vrbového a dostal tak Majcichov do vedenia 0:1. To ale netrvalo dlho a za Vrbové odpovedal Samuel Šitavanc na 1:1. Postupne sa Vrbové dostávalo na koňa po ďalších góloch Krajčoviča, Novotu a opäť Šitavanca – 4:1. V záverečných minútach upravil za Majcichov ešte Ivan Galbavý na 4:2. Gólovú prestrelku mohli diváci vidieť aj v nasledujúcom zápase Dolný Lopašov – Slávia TT. Skóre otvorila Slávia, kedy pokutový kop premenil Tomáš Baranec. Za Lopašov sa výrazne presadil Martin Natčin, ktorý zaznamenal v zápase hetrik. Za Sláviu sa opäť strelecky predviedol kapitán Cerovský. V záverečných minútach za remízy 3:3 však ešte skórovala Slávia pekným gólom Tomáša Baranca a zvíťazila tak s veľmi tesným výsledkom 3:4.

V nasledujúcom zápase sa nenašiel víťaz a za bezgólovej remízy si Vrbové a Dolný Lopašov rozdelili body. Obe družstvá tak získali rovnaký počet bodov a o umiestnení rozhodlo lepšie skóre Vrbového. V poslednom zápase skupiny sa Slávia poriadne rozstrieľala a uštedrila súperom z Majcichova 6 gólov. Ale ani Majcichov nezaháľal a v 6. minúte zápasu dokonca viedol 3:2 po strele Tibora Zlatohláveka z pravej strany. Cerovský však predviedol svoje strelecké schopnosti aj v tomto zápase a dvomi rýchlymi gólmi skóre otočil – 3:4. V závere ešte pridala Slávia dva góly Tomáša Baranca a Richarda Ďuriša. Po troch víťazstvách sa Slávia Trnava tešila z prvého miesta a divákom poďakovala víťazným pokrikom.

Najlepším strelcom 1. skupiny sa stal Martin Cerovský, ktorý svojim súperom vsietil až 8 gólov.

Výsledky:

Majcichov – Dolný Lopašov 0:1 (Ďuračka)

Slávia Trnava – Vrbové 3:2 (Cerovsky 3 – Prievozník, Novota)

Vrbové – Majcichov 4:2 (Šitavanc 2, Krajčovič, Novota – Ščastný, Galbavý)

Dolný Lopašov – Slávia Trnava 3:4 (Natčin 3 – Baranec 2, Cerovsky 2)

Vrbové – Dolný Lopašov 0:0

Slávia Trnava – Majcichov 6:3 (Cerovský 3, Baranec 2, Ďuriš – Zlatohlávek 2, Galbavý)

Tabuľka:

1. Slávia TT               3               3             0             0             13:8         9b
  2. Vrbové                   3               1              1              1               6:5         4b
  3. D. Lopašov          3               1              1              1               4:4         4b
  4. Majcichov            3               0             0             3               5:11        0b

Súpisky hráčov

FK AŠK Slávia Trnava: Eduard Hladký, Simon Marko, Daniel Piklar, Alex Hlavna, Mário Melih, Juraj Doktor, Tomáš Baranec, Samuel Polák, Nikola Barancová, Martin Cerovsky, Christian Pavlíček, Richard Ďuriš, Alex Hamar, Samuel Vlkovič, Alex Adamčík. Tréner: Peter Klukavý. Vedúci mužstva: Jozef Záhora.

MFK Vrbové: Timotej Šašo, Samuel Šimurka, Jakub Ján Dunajčík, Marek Pavol Dunajčík, Adam Novota, Kristián Prievozník, Denis Šutek, Adam Krajčovič, Samuel Varačka, Martin Šimo, Martin Holán, Samuel Šitavanc. Tréner: Libor Šašo. Vedúci mužstva: Ivan Šimo.

OFK Majcichov: Marián Ščasný, Matej Polakovič, Samuel Skalnický, Matej Hába, Adrian Horváth, Ivan Galbavý, Tibor Zlatohlávek, Aleš Nejedzchleb, Boris Nejedzchleb, Marcus Viliam Doka, Oliver Galbavý, Gregor Šturdík, Jaroslav Gašparík, Jakub Kadlec, Silvester Horváth, Samuel Kadlec. Tréner: Patrik Tokoš.

TJ Družstevník Dolný Lopašov: Matúš Šurina, Samuel Roman, Tomáš Mikuš, Lukáš Vlha, Adam Vavro, Marián Toronyi, Martin Natčin, Adam Ďuračka, Patrik Chyla. Tréner: Daniel Šurina. Vedúci mužstva: Peter Vlha.

2. skupina (Dolné Orešany, Leopoldov, Zeleneč, Chtelnica)

Úvodný zápas prvej skupiny dopadol lepšie pre Leopoldov, ktorý po dvoch ďalekonosných strelách Šimona Baláža a dvoch pekných góloch Samuela Košťála zvíťazil 1:4. Za Dolné Orešany sa strelecky presadil Šimon Zuzčák. V nasledujúcom zápase zdolal Zeleneč s vysokým výsledkom 6:0 Chtelnicu a ukázal tak všetkým, že nebude ľahkým súperom. V tomto zápase sa výrazne presadil Matej Kočí, ktorý strelil tri góly.

Chtelnica si po vysokej prehre trochu napravila chuť do hry v zápase s Orešanmi. Už v úvodnej minúte si vytvorili sľubnú šancu, ktorú zastavila žrď. V 6. minúte bol už presný Rastislav Piešťanský, ktorý dostal Chtelnicu do vedenia 1:0 a v záverečných minútach spečatil ich víťazstvo David Piešťanský – 2:0. Zeleneč potvrdil pozíciu lídra aj v nasledujúcom zápase s Leopoldovom. Do vedenia sa dostali gólom Lukáša Moncmana. Tu mal Leopoldov ešte šancu vyrovnať, avšak strela Šimona Baláža bola Zelenčom vytečovaná na roh. Keď chybu leopoldovskej obrany potrestal Filip Nemček – 0:2  o zápase bolo rozhodnuté. V závere pridal ešte dva góly Matej Kočí a upravil výsledok na 0:4.

V predposlednom zápase skupiny sa stretol Leopoldov s Chtelnicou. Začiatok stretnutia bol veľmi vyrovnaný a až v 6. minúte padol prvý gól z kopačky Davida Piešťanského. Následne za Chtelnicu zvýšil Filip Damaškovič na 0:2. K slovu sa dostal aj Šimon Baláž, a to hneď trikrát po sebe, keď jeho ďalekonosné strely nedali žiadnu šancu chtelnickému brankárovi – 3:2. V záverečných minútach dorazil Filip Holík loptu do chtelnickej brány a upravil na konečných 4:2. Posledný zápas skupiny bol opäť v réžii Zelenča, keď Šimon Vavro peknou strelou naklonil víťazstvo na ich stranu – 1:0. Po tomto góle síce Zeleneč vytváral tlak na súpera, ale ich strely míňali bránu. Rovnako sa určite svojimi výbornými zákrokmi blysol aj brankár Dávid Dobšovič, ktorý zmaril viaceré šance Zelenča. V záverečných sekundách však nestačil na Mateja Kočího, ktorý ho dokázal prestreliť a zvýšiť na 2:0. Okrem toho, že Zeleneč dosiahol tri výhry, počas turnaja neinkasoval ani jeden gól.

Najlepším strelcom 2. skupiny sa stal Matej Kočí (Zeleneč), ktorý nastrieľal súperom 6 gólov, tesne za ním sa umiestnil Šimon Baláž (Leopoldov) s 5 gólmi.Výsledky:

Dolné Orešany – Leopoldov 1:4 (Zuzčák – Baláž 2, Košťál 2)

Zeleneč – Chtelnica 6:0 (M. Kočí 3, Moncman, Slovák, Š. Kočí)

Chtelnica – Dolné Orešany 2:0 (R. Piešťanský, D. Piešťanský).

Leopoldov – Zeleneč 0:4 (M. Kočí 2, Moncman, Nemček)

Leopoldov – Chtelnica 4:2 ( Baláž 3, Holík – D. Piešťanský, F. Damaškovič)

Zeleneč – Dolné Orešany 2:0 (Vavro, M. Kočí).

Tabuľka:

1. Zeleneč            3              3             0             0             12:0         9b
  2. Leopoldov      3              2             0             1               8:7         6b
  3. Chtelnica        3              1             0             2               4:10       3b
  4. D. Orešany     3              0             0             3               1:8         0b

FK Sokol Dolné Orešany: Dávid Dobšovič, David Babinec, Šimon Zuzčák, Martin Ružarovský, Rudolf Banár, Daniel Dúbravec, Adam Kanka, Pavol Dobšovič, Marcel Augustín, Dávid Blažo. Tréner: Ján Babinec. Vedúci mužstva: Peter Zuzčák.

MTK Leopoldov: Marcel Škoda, Šimon Baláž, Richard Gergič, Dominik Kamenár, Michal Kaiser, Samuel Košťál, Adrián Koštial, Sofia Halásová, Filip Holík, Tomáš Marikovský, Viktor Urbancsok, Matej Makýš. Tréner: Richard Slovák. Asistent trénera: Juraj Križan. Vedúci mužstva: Adrián Baláž.

ŠK Slávia Zeleneč: Tomáš Kiripolský, Jaroslav Cvik, Matej Petranský, Dominik Hrušovský, Lukáš Moncman, Šimon Kočí, Filip Nemček, Matej Kočí, Martin Čučka, Patrik Drinka, Šimon Vavro, Matúš Krupa, Matúš Černý, Mário Slovák. Tréner: Marek Vavro.

TJ Družstevník Chtelnica: Adrián Damaškovič, David Bukovský, Filip Damaškovič, Timea Suchánová, Michal Škoda, Rastislav Piešťanský, Tibor Čeliga, David Piešťanský, Matej Lukačovič, Petra Mrázová, Jaroslav Hamšík, Filip Suchý, Patrik Lukačovič, Ján Jankovič, Katarína Škodová, Alex Piešťanský. Tréner: Peter Kollárik.

Aj v posledný januárový víkend sú na programe stretnutia mládežníkov.

Prípravka

sobota 27. 1. 2018 o 08:30 hod.: Šúrovce, Ostrov/V. Orvište, Kľačany, Brestovany

sobota 27. 1. 2018 o 10:30 hod.: Zvončín, Kopánka, J. Bohunice, Drahovce

sobota 27. 1. 2018 o 12:30 hod.: Cífer, Boleráz, Bučany, Hrnčiarovce

sobota 27.1. 2018 o 14:30 hod.: Modranka, Dolná/Horná Krupá, Trakovice, Dubovany

Žiaci

nedeľa 28. 1. 2018 o 08:30 hod.: Voderady, Siladice, Kopánka, Ružindol

nedeľa 28. 1. 2018 o 10:30 hod.: Hrnčiarovce, Modranka B, Zeleneč, Zavar

nedeľa 28. 1. 2018 o 12:30 hod.: Cífer, Pečeňady, Slávia Trnava, Chtelnica

nedeľa 28. 1. 2018 o 14:30 hod.: Modranka A, Zvončín, Boleráz, Leopoldov, Bučany