Horná Krupá zdolala v derby Dolnú Krupú

Cez víkend odštartovalo prvé kolo najvyššej oblastnej súťaže, ktoré prinieslo veľmi zaujímavé zápasy, ale aj výsledky. Jedným z derby zápasov bolo aj stretnutie Hornej Krupej s Dolnou Krupou, ktoré skončilo lepšie pre domácu Hornú Krupú. Tá hneď v úvode nasadila vysoké tempo, ktorému hráči z Dolnej Krupej nestíhali. Už v 5. minúte si domáci vytvorili sľubnú šancu, kedy po Hetešovom centri z ľavej strany Gašparík hlavičkoval do brankára z piatich metrov. V 20. minúte si Michal Šiška dobre prebral kolmú prihrávku a nechytateľnou strelou do brankárovej strany otvoril skóre a poslal domácich do vedenia 1:0.V 27. minúte Heteš obišiel na pravej strane dvoch hráčov a spätnou prihrávkou z bránkovej čiary našiel nabiehajúceho Zaorala ,ktorý z prvej upravil skóre na 2:0. Dolná Krupá sa na súperovu polovicu dostávala len sporadicky a vytvorila si len pár pološancí, ktorým chýbala presnosť aj sila.

Druhý polčas sa tempo hry trochu upokojilo, Horná Krupá začala striedať hráčov, ktorí sa akoby chvíľu na hracej ploche hľadali. Domáci stratili stred ihriska, ale aj napriek tomu nepúšťali hostí do vyložených šancí. Postupne sa však Horná Krupá z „výpadku“ dostala a zvyšných 25 minút v zápase opäť dominovala. V 81. minúte zvýšil skóre domácich na 3:0 Emil Ivanič, ktorému sa po ľavej strane uvoľnil Šige, obišiel dvoch hráčov a krásnou prihrávkou našiel Ivaniča, ktorý zakončil. V závere zápasu sa domáci presadili ešte raz. Vykombinovali súpera v strede poľa a poslali kolmú prihrávku na Strečanského, ktorý si narazil loptu s Ivaničom. Ten pokračoval v pohybe na zadnú tyč, kde dostal presnú prihrávku od Strečanského a do prázdnej brány nemal problém zakončiť. Horná Krupá si v zápase vytvorila viacero šancí, v ktorých však podržal Dolnú Krupú brankár František Olšovský.

Góly: 20´ Šiška, 27´ Zaoral, 81´87´ Ivanič.

Zostavy

Horná Krupá: Milan Horný – Pavol Zazík, Michal Šiška (53´ Emil Ivanič), Matej Zaoral (63´ Kristián Šige), Boris Mikláš, Radovan Fodor (76´ Jaroslav Daniš), Ľubomír Heteš (75´ Michal Jakáb), Juraj Boledovič (53´ Mário Nemček), Stanislav Holič, Richard Gašparík, Peter Strečanský.

Dolná Krupá: František Olšovský – Matúš Bachratý (77´ Matúš Vravúšek), Miroslav Hrubý, Peter Fíba, Richard Gažo, Michal Gottwald, Dušan Blaho (25´ Timotej Hrčka), Erik Horváth, Peter Sucháň (83´ Tomáš Bartoš), Pavol Bohunický (88´ Pavol Bohunický), Matúš Ištvanec.

Rozhovor s Pavlom Pavlúsom, trénerom Hornej Krupej

Ako by ste zhodnotili zápas s Dolnou Krupou?

Zápas vyšiel jednoznačne v náš prospech, boli sme dominantnejší, silnejší na lopte, hrali sme ofenzívne, snažili sme sa o kombinačný futbal a myslím si, že sme hrali  omnoho lepšie ako súper, ktorého sme prakticky nepustili do žiadnej šance.

Cez leto ste výrazne posilnili káder, konkrétne hovoríme o akých menách?

Prišiel k nám Jaroslav Daniš z Majcichova, Roman Bron zo Zvončína, Maťo Zaoral z Hrnčiaroviec nad Parnou, po ročnej pauze sa vrátil Michal Jakáb, ktorý mal roztrhnutý predný krížny väz. Navrátilcom je aj Michal Šiška, ktorý u nás pred rokom hrával, ale odišiel do Abrahámu, kde podľa mňa stratil rok futbalovo aj kondične. Som veľmi rád, že prišiel späť a myslím si, že po čase ukáže naplno svoje schopnosti, aj v zápase s Dolnou Krupou dal prvý a veľmi dôležitý gól.

Ako prebiehala vaša príprava? Môžete vyjadriť spokojnosť?

Príprava bola veľmi dobrá, aj čo sa týka tréningov, ktoré nabrali na úrovni. V minulosti nás chodievalo 6 až 7 hráčov, teraz nás býva okolo 16 až 18, takže aj z tejto stránky hodnotím posilnenie kádra pozitívne. Hráči, ktorým sa na tréningy nechcelo chodiť pochopili, že musia, pretože nebudú hrávať. Nakoniec sa o význame tréningu mohli presvedčiť aj na konci minulej súťaže, kde sme tri kolá pred koncom boli na prvom mieste a na konci sme sa umiestnili až na tretej priečke. Bolo to jednoznačne spôsobené nedostatočným trénovaním a slabou kondíciou. V príprave sme sa stretli s kvalitnými súpermi, zorganizovali sme turnaj, ktorý sme vyhrali. V rámci turnaju sme odohrali finále s Dechticami, ktoré sme zdolali 9:0, prípravné zápasy sme hrali s Jaslovskými Bohunicami, s ktorými sme prehrali 4:3, to bol veľmi dobrý zápas. Rovnako sme hrali dobrý zápas s Hlohovcom, na začiatku prípravy sme sa stretli s Radošovcami zo senickej oblasti, s ktorými sme vyhrali 7:2 a s Pečeňadmi, s ktorými sme tiež vyhrali 2:1. Takže s prípravou môžem naozaj vyjadriť len spokojnosť a dúfam, že sa to odzrkadlí v ďalších zápasoch.

Horná Krupá mala v minulej sezóne tie najvyššie ciele, bude tomu tak aj v aktuálnej sezóne?

Našim cieľom je hrať pekný a atraktívny futbal pre divákov, otvorený, útočný, v ktorom budeme dávať góly a málo inkasovať. Uvidíme, čo z toho vzíde, o umiestnení nechcem rozprávať, aj keď ja som tréner, ktorý očakáva od chlapcov, ale aj od seba maximum, tak by som chcel, aby sme sa pohybovali na vrchných priečkach tabuľky.

Rozhovor s Miroslavom Hrubým, trénerom Dolnej Krupej

Ako by ste zhodnotili zápas s Hornou Krupou?

Súper vyhral zaslúžene, pretože nás prevýšil vo všetkom, či to bola organizácia hry, kombinácia hry, rýchlosť, efektivita. Za stavu 2:0 som ešte dúfal, ale potom prišli dva ďalšie góly, ktoré sme dostali 15 minút pred koncom zápasu. V prvom polčase sme mali len pár šancí, ktoré boli väčšinou strely z diaľky, v druhom polčase tam boli jeden alebo dva menšie závary po štandardnej situácii, ale nepodarilo sa nám to dotiahnuť do úspešného konca. Myslím si, že v zápase s nami súperov brankár nemal veľa práce, a to je niečo, na čom budeme musieť určite popracovať, pretože ak chceme byť v ďalších kolách úspešní, určite sa budeme musieť zlepšiť v ofenzívnej fáze a v zakončení.

Aké zmeny u vás cez prestávku nastali?

Prišiel Dušan Blaho z Malženíc, ktorý je ofenzívny hráč, ale dá sa využiť aj na poste záložníka a útočníka. Ten sa nám však v zápase zranil a sám som zvedavý ako to dopadne, pretože sa sťažoval na bolesti v kolene, preto dúfam, že nepôjde o nič vážne a pokiaľ bude zdravý, bude  prínosom pre mužov. Získali sme Erika Horvátha z Jaslovských Bohuníc, prišlo pár chlapcov z dorastu, ktorí sa budú trochu potrebovať zžiť s mužským futbalom, pretože túto sezónu bude VI. liga veľmi náročná a nikto nám nič nedaruje. Čo sa týka odchodov, zatiaľ to vyzerá na odchod Petra Daniša, ktorému sa u nás skončilo hosťovanie a vyzerá, že sa vráti do Bolerázu. Veľmi ma tento odchod mrzí, pretože pre nás predstavuje veľmi vážny zásah do obrannej formácie. Peter Daniš je hráč, na ktorého sa dalo neskutočne spoľahnúť.

S prípravou nie som moc spokojný, nakoľko tieto letné prípravy sú krátke, takže po kondičnej stránke sa toho nedá moc zlepšiť a ide o dovolenkové  obdobie, takže sme neboli v kompletnej zostave. Nemôžem vysloviť nejakú veľkú nespokojnosť, ale nebolo to podľa mojich predstáv.

Vy ste prebrali mužstvo ešte minulú sezónu po odchode trénera Františka Hadvigera. Ste hrajúcim trénerom, je pre vás koučovanie mužstva z hracej plochy náročné?

Áno, prebral som mužstvo minulú sezónu po druhom kole, mali sme na začiatku menšie výkyvy, takže jeseň bola kolísavejšia ako jar, ktorá sa mi osobne páčila viac po hernej aj výsledkovej stránke. Ide o moju prvú skúsenosť s trénovaním a hneď som sa dostal do situácie hrajúceho trénera, takže to nemám zatiaľ s čím porovnávať. Avšak pár zápasov som odkoučoval z trénerskej lavičky, pretože som bol zranený a je to rozdiel. Ako hrajúci tréner sa musím rozhodovať behom okamihov, kým na lavičke mám väčší priestor popremýšľať nad tým ako prestaviť mužstvo, koho vystriedať a podobne. Náročné to je, ale ja som s tým ako to je, spokojný.

Stanovili ste si nejaké ciele do sezóny?

Minulú sezónu sme sa umiestnili na siedmom mieste a táto sezóna bude ešte ťažia ako tá predošlá. Jednak nám narástol počet mužstiev, jednak sa zvýšila kvalita týchto mužstiev, takže nás túto sezónu čaká každý jeden zápas ťažký, nebude sa dať pozerať na niektorého zo súperov ako ľahšieho a nebudeme si môcť dovoliť povedať, že v tomto zápase si trochu oddýchneme. Preto si o cieľoch moc netrúfam hovoriť. Odohrali sme prvé kolo, začíname súťaž a všetko ukážu zápasy  v priebehu jesene. Ja dúfam, že na tom budeme dobre a uhráme pokojný stred tabuľky, prípadne vyššia polovica tabuľky by mohla byť pre nás reálna, ak sa nevyskytnú zranenia a káder zostane po kope. Chce to len trošku sa zohrať.