Slávia Trnava ovládla prvú časť dorasteneckého halového turnaja ObFZ Trnava

Po zimnom halovom turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava, v ktorom si zmerali sily najúspešnejšie mužstvá jesene, sa odohrala cez víkend prvá časť zimného halového turnaja dorastencov. Na turnaj sa družstvá mohli prihlasovať cez ObFZ Trnava, ktorý mládežnícke turnaje v Mestskej športovej hale Trnava zastrešuje. V sobotu sa stretla prvá skupina, v ktorej bojovali Kľačany, Modranka, Majcichov a Slávia Trnava. Turnaj prebiehal systémom hry každý s každým 1×20 minút a priniesol vysoké víťazstvá, ale aj vyrovnané zápasy. Poďme pekne poporiadku.

V úvodnom zápase turnaja sa stretli Majcichov so Sláviou TT. V prvých minútach sa predviedol Adrián Trajlínek, ktorý svojim hetrikom dostal Sláviu TT do vedenia 0:3. V jeho šľapajách pokračoval spoluhráč Roman Planeta, ktorý súperovi vsietil ďalšie dva góly – 0:5. Napriek veľkej aktivite dorastencov z Majcichova, nedokázali využiť žiadnu zo svojich šancí a v prvom zápase sa ani raz gólovo nepresadili.

V druhom stretnutí nabrala Modranka doslova raketový štart, keď  behom prvej minúty viedla nad Kľačanmi 2:0 po rýchlych góloch Christiána Schwarza a Samuela Duchoňa. Zaskočené Kľačany sa postupne začali tlačiť dopredu, z čoho vyťažili gól Kristiána Kraica a znížili na 2:1. To však nestačilo, lebo Kristián Šaštinský opäť zvýšil na dvojgólový rozdiel – 3:1. V 14. minúte sa za Modranku opäť  presadil Schwarz a bolo rozhodnuté – 4:1. V záverečných minútach ešte upravili skóre Kraic za Kľačany a Erik Hrdlička za Modranku – 5:2.

Kľačany si dlho neoddýchli, pretože pokračovali v stretnutí s Majcichovom. Zápas bol dlho vyrovnaný za bezgólového stavu, avšak zlom nastal v 9. minúte, kedy dostal Kľačany do vedenia 1:0 Kraic. Tie sa však „na koni“ dlho neudržali, pretože už v 10. minúte po peknej akcii vyrovnal na 1:1 Branislav Bukovec. Priamy kop v podaní Sebastiána Škultétyho dostal Majcichov do vedenia 1:2 a v 15. minúte zvýšil na 1:3 opäť Bukovec. Aj napriek húževnatosti Kľačian, zvyšok stretnutia už nepriniesol žiadne góly.

Zápas ako na hojdačke odohrala Slávia TT s Modrankou. Úvodné štyri minúty stačili Slávii na to, aby sa dostala do vedenia 2:0, a to po góloch Adriána Trajlíneka a Adriána Suja. Po veľkom boji sa podarilo Modranke znížiť Kristiánom Šaštinským na 2:1, avšak vzápätí bolo 3:1 vďaka gólu Adama Áča. Modranka sa nevzdávala a dvojgólový rozdiel znížil na 3:2 Marko Huščava. Po tom, ako hráč Slávie úmyselne zmaril jasnú gólovú príležitosť súpera, uvidel žltú kartu.  Modranka sa snažila prevahu na palubovke využiť, avšak lopta skončila povedľa brány, alebo priamo v rukách brankára. Sériu neúspešných striel ale prekonal Dominik Gumbír, ktorý vyrovnal na 3:3. Začal sa boj o body, v ktorom Modranka najskôr nastrelila brvno, ale pri ďalšej šanci bol Schwarz úspešný  – 3:4. V 18. minúte sa presadila aj Slávia, ktorá vyrovnala na 4:4 strelou Ladislava Bocoru. V dramatickom závere sa snažili obe družstvá nakloniť víťazstvo na svoju stranu, ale neúspešne a body sa tak delili.V predposlednom zápase porazila Slávia Trnava vysoko súpera z Kľačian. Po troch streleckých zdaroch Trajlíneka (2) a Bocoru (1), bola Slávia vo vedení 0:3. Kľačanom sa podarilo znížiť skóre Toráčom na 1:3, ale viac sa im prestreliť gólmana Kordiaka nepodarilo. Zato Slávia TT pridala do konca zápasu ešte 5 gólov (Trajlínek, Bocora, Vreštiak, Áč, Halada) a keď si brankár Kľačian po nedorozumení v obrane pripísal vlastný gól, konečný výsledok sa ustálil na 1:9.

V poslednom stretnutí podali obe družstvá solídny výkon. Vyrovnaný zápas, v ktorom pri dobrom skóre mohla Modranka ešte ohroziť Sláviu, sa však skončil remízou, čím si Modranka vybojovala po jednej výhre a dvoch remízach druhé miesto. V poslednom stretnutí sa za Majcichov strelecky presadili Dávid Kostolanský a Ján Holovič, za Modranku Marko Huščava a Christián Schwarz – 2:2.

Najúspešnejším strelcom turnaja sa stal Adrián Trajlínek (Slávia TT) so 7 gólmi a hneď za ním sa so 4 gólmi umiestnil Christián Schwarz (Modranka). Víťazi skupiny

Výsledky:

Majcichov – Slávia TT 0:5 (Trajlínek 3, Planeta 2)

Modranka – Kľačany 5:2 (Schwarz 2, Duchoň, Šaštinský, Hrdlička – Kraic 2)

Kľačany – Majcichov 1:3 (Kraic – Bukovec 2, Škultéty)

Slávia TT – Modranka 4:4 (Trajlínek, Suja, Áč, Bocora – Šaštinský, Huščava, Gumbír, Schwarz)

Kľačany – Slávia TT 1:9 (Toráč – Trajlínek 3, Bocora 2, Vreštiak, Áč, Halada, vlastný)

Majcichov – Modranka 2:2 (Kostolanský, Holovič – Huščava, Schwarz)

Tabuľka:

1. Slávia TT        3             2            1            0            18:5        7
  2. Modranka      3             1            2            0            11:8        5
  3. Majcichov      3            0            1            2              5:8         4
  4. Kľačany          3            0            0            3              4:17      0

Ako nastúpili

OFK Majcichov: Denis Miškovič, Adam Tibenský, Dávid Parák, Branislav Bukovec, Ján Holovič, Andrej Feješ, Tomáš Sobota, Adrián Žemla, Sebastián Škultéty, Lukáš Bogner, Matej Klučár, Dávid Kostolanský. Tréneri: Patrik Židek, Dávid Miškovič. Vedúci mužstva: Tomáš Šturdík.

FO ŠK Modranka: Dominik Bango, Daniel Gurovič, Adrián Fančo, Marko Huščava, Štefan Mokráň, Matúš Baláž, Alojz Štrbo, Dominik Gumbír, Samuel Duchoň, Nikolas Alexander, Kristián Šaštinský, Milan Biháry, Lukáš Bango, Erik Hrdlička, Christián Schwarz. Tréner: Šimon Lančarič. Vedúci mužstva: Jaroslav Mačák.

FK AŠK Slávia Trnava: Erik Kordiak, Roman Planeta, Martin Vreštiak, Juraj Halada, Adrián Suja, Ladislav Bocora, Adam Rogovský, Adrián Trajlínek, Adam Áč. Tréneri: Martin Holovič, Matej Lukačovič. Vedúci mužstva: Roman Planeta.

OFK Kľačany: Lukáš Brezovský, Jozef Toráč, Jaroslav Slamka, Dávid Černý, Kristián Barčák, Kristián Kraic, Matej Strapák, Patrik Cvičela, Radoslav Boča. Tréner: Matej Kubatka.

Harmonogram ďalších mládežníckych turnajov:

Dorast

sobota 20. 1. 2018 o 08:30 hod.: D. Krupá, Bučany, Červeník/Leopoldov, D. Lopašov

sobota 20. 1. 2018 o 11:00 hod.: Ostrov/V. Orvište, Zavar, Slávia Trnava, Cífer

Prípravka

sobota 20. 1. 2018 o 13:30 hod.: Vrbové, D. Lopašov, Slávia Trnava, Majcichov

sobota 20. 1. 2018 o 15:30 hod.: Zeleneč, D. Orešany, Leopoldov, Chtelnica

sobota 27. 1. 2018 o 08:30 hod.: Šúrovce, Ostrov/V. Orvište, Kľačany, Brestovany

sobota 27. 1. 2018 o 10:30 hod.: Zvončín, Kopánka, J. Bohunice, Drahovce

sobota 27. 1. 2018 o 12:30 hod.: Cífer, Boleráz, Bučany, Hrnčiarovce

sobota 27.1. 2018 o 14:30 hod.: Modranka, Dolná/Horná Krupá, Trakovice, Dubovany

Žiaci

nedeľa 28. 1. 2018 o 08:30 hod.: Voderady, Siladice, Kopánka, Ružindol

nedeľa 28. 1. 2018 o 10:30 hod.: Hrnčiarovce, Modranka B, Zeleneč, Zavar

nedeľa 28. 1. 2018 o 12:30 hod.: Cífer, Pečeňady, Slávia Trnava, Chtelnica

nedeľa 28. 1. 2018 o 14:30 hod.: Modranka A, Zvončín, Boleráz, Leopoldov, Bučany