Smolenice sa stali novým účastníkom 7. ligy SWAN, v baráži zdolali na penalty Suchú nad Parnou

Na štadióne v Zavare sa stretla Suchá nad Parnou so Smolenicami, aby si zmerali sily o miesto v trnavskej časti 7. ligy.

Suchá nad Parnou – Smolenice 0:0 – 2:3 na pok. kopy

Súboj o siedmu ligu priniesol zápas takmer bez šancí. Prvých desať minút patrilo herne Suchej, postupne Smolenice hru vyrovnali a s blížiacim sa záverom prvého polčasu začali mať navrch.

Zahrávali množstvo rohov, ale neúspešne. V 41. minúte sa nechal po zbytočnom faule vylúčiť hráč Suchej Tibenský, ktorý v priebehu dvoch minút dvakrát zbytočne fauloval. Po zmene strán Suchá bránila a snažila sa hrať najmä na brejky, ale Slováka buď zastavili obrancovia Smoleníc, alebo ofsajd. Smolenice mali hernú prevahu, ale nie vyloženú šancu, snažili sa presadiť najmä cez krídla.

V 80. minúte prišlo ostreľovanie bránky Suchej, keď prvú strelu obrana stečovala, aj do ďalšej sa stihla hodiť, ale na Hodulíkovú strelu už bola krátka, našťastie pre Suchú, strela letela mimo. Takmer sa z gólu tešil v závere aj Benca, ale vychytal ho bravúrne Fridrich. V závere po druhej žltej karte videl červenú aj ďalší hráč Suchej Hrušovský, a tak dohrávali o dvoch menej. Suchá to nakoniec ustála a prišlo na penalty.

V prvej sérii sa vyznamenali brankári – 0:0, v druhej sa tímy nemýlili – 1:1, v tretej mierili strelci mimo – 1:1, vo štvrtej boli úspešní – 2:2 a v piatej sérii najskôr zaváhal brankár Suchej Fridrich, aby následne gólman Smoleníc Kvapil rozhodol o postupe Smoleníc.

ČK: 41. Tibenský, 89. Hrušovský.

SUCHÁ NAD PARNOU: E. Fridrich – Kandera, M. Miksád, Hrušovský, Burian, Cuninka, Suljanovič (62. Neumann), Nagy (79. M. Miksád), Ľ. Fridrich, Rybařík (46. Slovák), Tibenský

SMOLENICE: Kvapil – Panák, Nídel, Benca, Dubčák, Jurica, Hodulík, Bednár, Štibraný (59. Boledovič), Vandák, Kollarovič

FOTO A TEXT: Stanislav Cibulka