V dohrávke sa zrodila prekvapujúca prehra Piešťan

Za početnej diváckej kulisy sa dnes dohrával derby zápas zo 7. kola medzi Piešťanmi a Moravanmi nad Váhom. Ten bol odložený kvôli nevyhovujúcemu stavu terénu v dôsledku zlého počasia. Zápas začal vo vlažnom tempe,  pričom Piešťany mali územnú prevahu a viac držali loptu na kopačkách. Moravany sa skôr zamerali na defenzívu. V 5. minúte pohrozil prvýkrát domáci Glos strelou, ktorá skončila brankárovi v rukách. Šancu mali domáci aj v 15. minúte, kedy kopal Glos priamy kop z ľavej strany, ten však skončil až na zadnej žrdi moravanskej brány. O štyri minúty neskôr hlavičkoval po rohovom kope C. Stachura nad bránu. Po sérii nevyužitých šancí prišiel pokutový kop, ktorý nariadil rozhodca v 21. minúte po súboji hosťujúceho Strniska s Gulom . Ten s prehľadom premenil Glos a dostal Piešťany do vedenia 1:0. Následne mohol zvýšiť  Gula, ktorého vysunul Glos, ale zakončil mimo bránu. Ďalšiu šancu mal po centri Kusého Dadík, ale z voleja netrafil bránu. Moravany sa dostávali pred bránu domácich len sporadicky. Vyrovnať sa im ale podarilo v 37. minúte po ojedinelej akcii, kedy nakopnutá vysoká lopta do 16-tky preskočila brankára a po odrazení od brvna ju do brány Piešťan dorazil J. Jánošík – 1:1.V úvode druhého polčasu zaskočili Moravany domácich, keď išli do vedenia 1:2 po dorážke Mišenčíka. Hostia sa v druhom polčase okrem dobrej defenzívy posmelili aj smerom dopredu, kde využívali najmä brejkové situácie. V 56. minúte ďalekonosnou strelou asi z 35-tich metrov prekvapil domáceho gólmana opäť Mišenčík, ktorý zvýšil na 1:3. O tri minúty bol rozdiel skóre opäť len jednogólový, keď po krídelnej akcii Glosa znížil Kusý – 2:3. V 61. minúte mohli Piešťany skóre vyrovnať po tom, ako hosťujúci brankár „zluftoval“ loptu pri odkopnutí, ale domáci hráči ju nedokázali dopraviť do brány. Naopak,  boli to Moravany, ktoré zvýšili v 70. minúte, kedy po nakopnutej lopte za obranu preloboval brankára Ľ. Miklovič – 2:4. Domáci sa ale nevzdávali, v 76. minúte skončil priamy kop Glosa z ľavej strany v rukách brankára. V 78. minúte mohli Piešťany opäť znížiť po centri Glosa, kedy Szabo hlavičkoval do brvna. Znižujúci gól Piešťan prišiel až v 86. minúte z priameho kopu Glosa – 3:4. V predposlednej minúte zápasu zahrávali domáci priamy kop, ktorý hostia odvrátili, do otvorenej obrany si nabehol L. Miklovič a spečatil víťazstvo Moravian na 3:5. Po bojovnom výkone a zlepšenej hre v druhom polčase uštedrili Moravany Piešťancom prvú prehru v sezóne. Celkovo ide o prvú prehru Piešťan po obnovení seniorského futbalu v meste, konkrétne po neuveriteľných 39-tich víťazných kolách.

Góly: 21. (11m) a 86. Glos, 59. Kusý – 37. J. Jánošík, 47., 57. Mišenčík, 70. Ľ Miklovič, 89. L. Miklovič.

Zostava – Piešťany: Daniel Kunic – Ján Stachura, Martin Krajčovič, Adam Kusý, Cyril Stachura, Jozef Glos, Michal Dadík (60. Filip Korec), Martin Gula, Adam Doktor (65. Andrej Krištof), Patrik Szabo, Peter Valla.

Zostava – Moravany nad Váhom: Martin Štefanec – Ivan Jánošík, Juraj Jánošík, Matúš Jenčík, Mário Dechet, Peter Polák (87. Ladislav Miklovič), Ľuboš Miklovič, Peter Prištic (46. Michal Mišenčík), Peter Strnisko, Peter Hrnčiar, Branislav Miškerník.

Martin Krajčovič, Piešťany

„Dnešný zápas rozhodla zrejme väčšia túžba po víťazstve, ktorú mali Moravany a zaslúžene vyhrali. My sa musíme z tejto prehry poučiť a v sobotu nás čaká ďalší zápas, v ktorom musíme ukázať silu kolektívu. Ideme si ďalej svojou cestou, táto prehra na tom nič nemení.“ S celkovými výsledkami tréner ale vyjadruje spokojnosť. V VII. lige ide zatiaľ o prvú prehru Piešťan, a na otázku, či ich niektoré z mužstiev vytrápilo dodáva: „Potrápili nás tie mužstvá, od ktorých sme to aj očakávali už pred sezónou. Či to boli Pečeňady, ktoré ukázali v Piešťanoch, že sú jedným z najfutbalovejších mužstiev v súťaži, alebo aj Moravany, ktoré nás dnes porazili.“

Ivan Jánošík, Moravany nad Váhom

„Prišli sme sem viac-menej s tým, že si chceme zahrať futbal, pretože sme prišli bez brankára, kvôli čomu sme chceli tento zápas odvolať, s čím ale Piešťany nesúhlasili. Začali sme ťažko, bolo vidieť na chalanoch, že sa zo začiatku toho báli, ale potom sme sa chytili a výsledok hovorí za všetko.“  V bráne stál Martin Štefanec, pre ktorého to bola zrejme brankárska premiéra: „Myslím si, že to zvládol na jednotku, nakoľko v bráne pravidelne nechytáva a neviem, či vôbec v bráne niekedy aj stál.“ Tréner Moravian vyjadruje so sezónou spokojnosť: „Zhodnotil by som ju zatiaľ maximálne úspešne. Mužstvo sme posilnili a aj keď sme mali pár ťažkých zápasov, v ktorých sme sa zišli v oklieštenej zostave, sme spokojní.“