V VII. lige RUBBEX prišlo k inzultácii rozhodcu

V sobotňajšej predohrávke kola sa v VII. lige RUBBEX zrodili zaujímavé výsledky, ale aj jedna nepríjemná situácia. Zápas Prašník – Trakovice bol ukončený predčasne a bude mať dohru za zeleným stolom.

Domáci Prašník sa dostal do vedenia už v 9. minúte, kedy sa presadil Klein. Medzi mužstvami medzičasom vzplanuli emócie a podľa viacerých, mal domáci hráč fyzicky napadnúť jedného z hosťujúcich Trakovičanov, čo hlavný arbiter stretnutia nepotrestal. Napriek tomu sa hralo ďalej, hosťom sa podarilo vyrovnať v 52. minúte Chudým, no neskôr sa na strane hostí začervenalo, keď Matúšek najskôr uvidel žltú kartu po podrazení domáceho hráča v sľubne rozvíjajúcej sa šanci, krátko na to uvidel druhú žltú, keď okomentoval konanie svojho spoluhráča. Po odpískaní priameho kopu pre domáci tím, hráč hostí odkopával loptu a trafil do R, následne jeho spoluhráč zakričal na moju osobu: „Tak ti treba!“ – NS – slovami alebo gestami kritizoval R“, uvádza rozhodca Juraj Tomašovič v zápise zápasu.

„Po odpískaní pokutového kopu pre domáci tím v 74. minúte, hráči hostí vehementne začali protestovať voči rozhodnutiu rozhodcu, kde hráč  hostí č. 99 Jozef Blažko sa po mne rozbehol, násilne do mňa vrazil a zároveň násilne vyrazil píšťalku z úst. Následne som predčasne ukončil v 76. minúte zápas pre inzultáciu spáchanú na rozhodcu. Väčšina hráčov hostí mali už v prvom polčase problémy s mojimi verdiktmi a slovami a gestami vyjadrovali svoj nesúhlas s nimi. Snažil som sa cez kapitána situáciu zmierniť a povedal som mu, že komunikovať budem len s ním aj to slušnou formou, a nie každý verdikt. Asistent rozhodcu po odpískaní PK, keď videla ako sa situácia vyvíja vstúpila do hracej plochy bližšie k situácii, aby ju mohla lepšie monitorovať. Usporiadateľská služba po odpískaní konca stretnutia hneď vybehla na ihrisko a zabezpečila bezproblémový odchod do kabín delegovaným osobám,“ uviedol oficiálne stanovisko hlavný arbiter stretnutia.

Na celý incident nám poskytol svoj pohľad aj tréner Trakovíc Matúš Krajčovič: „Ťažko sa k tomu vyjadrovať, ale rozhodca, ktorý pískal si za to mohol sám, pretože od začiatku nenastavil latku zápasu tak ako mal, a keby si urobil poriadok na hracej ploche od začiatku, tak by k takémuto incidentu nedošlo. Hneď v úvode zápasu bol úder, kedy domáci hráč udrel nášho do tváre, na čo hlavný rozhodca povedal, že za to sa karty nedávajú. Náš hráč dostal žltú kartu, pretože mu povedal, že za toto by mala byť jasná červená karta, no hlavný rozhodca reagoval tak ako reagoval. Po tomto nasledoval celkom normálny futbal, medzi tímami neboli žiadne hádky a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa mohla stať taká situácia. V druhom polčase sme vyrovnali, chvíľku sme boli aktívnejší a na to začal hlavný rozhodca robiť veci, ktoré nemajú s futbalom nič spoločné, v dôsledku čoho situácia len gradovala. Prišlo k vylúčeniu nášho hráča, pretože odkopnutá lopta trafila rozhodcu do hlavy a Matúšek si sám pre seba povedal „Tak ti treba.“, pričom nepoužil žiadne nadávky. Podľa môjho názoru to nebolo na druhú žltú kartu, ale samozrejme, nepoznám pravidlá detailne. Krátko po vylúčení nášho hráča si rozhodca vymyslel penaltu, okrem toho pískal úplne nezmyselné štandardky, na čo naši hráči už len vypenili a nasledovalo to, čo nasledovalo. Jeden z našich hráčov ho tlačil a rozhodca následne ukončil zápas. Je ťažko sa k tomu vyjadrovať, už s tým nič neurobíme, tak či tak to ide na náš vrub.“

V Moravanoch nad Váhom sa diváci gólu nedočkali a zápas s Kľačanmi skončil bezgólovou remízou. Domáce Madunice síce na lídra tabuľky nestačili, no ani mu nič len tak ľahko nedarovali. Gól padol až po hodine hry, kedy sa presadil kanonier Glos, ten ešte v 71. minúte zvýšil na 0:2. V 79. minúte sa na strane domácich aj začervenalo, keď Dananai uvidel druhú žltú kartu po tom, ako kopol súpera nebezpečným spôsobom. Veselé vybavilo súpera z Ostrova do polčasu, keď najskôr otvoril skóre Duračka, neskôr pridali Jurda a Lesay – 3:0. V Borovciach o víťazovi rozhodol jediný gól hrajúceho trénera Pavla Hercega v 80. minúte.

Dolný Lopašov začal dobre, keď sa v 7. minúte dostali do vedenia gólom Cibrína, no Ratnovce vyrovnali Paulovičom – 1:1. Druhý polčas už nepriniesol žiadne zmeny vo výsledku. Dubovany mali po zápase s Bojničkami dôvod na oslavu, keď súpera zdolali 4:0. Do polčasu sa presadili Lietavec a zimná posila Svítek, po výmene strán sa blysol dvakrát Masaryk.