VI. liga MEVA SPORT: Horná Krupá si v derby zápase so Zvončínom ustrážila špicu tabuľky

V dnešnej predohrávke 30. kola VI. ligy MEVA SPORT privítal druhý Zvončín lídra tabuľky. To, že pôjde o bojovný zápas naznačili už prvé minúty stretnutia, ktoré začalo vo svižnom tempe. Domáci otvárali skóre už v 5. minúte krásnou strelou Zelenského asi z 20 metrov do šibenice – 1:0. Krátko na to mal šancu vyrovnať Ivanič, ktorý po peknom vysunutí postupoval sám na brankára,  ale dlho váhal so zakončením, lopta sa mu zamotala popod nohy až skončila u domáceho Ševčíka. V 17. minúte sa mohol pred divákmi blysnúť Mrva, ktorý skúšal zakončiť nožničkami, no lopta preletela povedľa brány. Vo vyrovnanom zápase zatlačili opäť hostia a keď po rýchlej výmene lopty v 16-tke zakončil v sklze Konečný na 1:1, bolo vyrovnané. Mrva mohol v 29. minúte zvýšiť, no miesto prihrávky na spoluhráča si zvolil nedôraznú strelu do stredu brány, ktorou Horného neprekvapil. V závere prvého polčasu ešte pohrozili domáci Bočkovou ďalekonosnou strelou asi z 25 metrov, ale neúspešne.

Po výmene strán sa pokračovalo v rovnakom tempe, obe mužstvá hrali bojovný zápas plný tvrdých súbojov, niet sa čo čudovať, hralo sa o špicu tabuľky. V 55. minúte si domáci vytvorili sľubnú šancu, no Brečkovu strelu spoza 16-tky z voleja vytlačil Horný na roh. Rovnako mali šancu aj hostia, no po priamom kope zo strany trafil zle loptu Heteš, a tá cez domáceho brankára neprešla. Výraznú šancu pre hostí priniesla aj 63. minúta, keď Konečný išiel sám na bránku, no aj jeho strelu Ševčík vyrazil na roh. Domácim zisk troch bodov skomplikoval aj Fodorov faul na Ševčíka, ktorý v hre nemohol ďalej pokračovať a v bráne ho vystriedal Fridrich. Krátko na to mohli hostia nakloniť víťazstvo na svoju stranu, keď sa Konečný po chybe domáceho obrancu snažil zatočiť loptu do vzdialenejšieho rohu, no prestrelil bránu. Tutovku mali aj domáci, no Zvolenského krásnu strelu z vnútra 16-tky tečoval Horný a tá trafila brvno. S pribúdajúcim časom sa stupňovali vypäté emócie nielen na hracej ploche, ale aj medzi divákmi. Tí sa dočkali gólu v 84. minúte, kedy Krupá využila chybu domáceho brankára. Ten pri rozohrávke nastrelil Ivaniča, ktorý nemal problém zakončiť do prázdnej brány – 1:2. Domáci sa však nevzdávali, najskôr prišla Mrvova strela spoza 16-tky, s ktorou si Horný hravo poradil, neskôr ešte pohrozil Jankovič, no neúspešne. Zvončín sa vyrovnávajúceho gólu nedočkal, po záverečnom hvizde sa tešili hostia.

Góly: 5. Zelenský – 26. Konečný, 84. Ivanič.

TJ Družstevník Zvončín: Ševčík – Glasa, Selenekovič, Bočko, Obuch, Mrva, Zelenský, Backa, Jankovič, Brečka, Semanko (Krajčovič, Fridrich).

TJ Družstevník Horná Krupá: Horný – Bron, Šiška, Konečný, Fodor, Zaoral, Mikláš, Heteš, Holič, Ivanič, Nižňan (Zázik, Kobetič, Gašparík).

TJ Družstevník Horná Krupá, Pavol Pavlús: „Myslím si, že sme do zápasu vstúpili veľmi dobre, až na ten gól v 5. minúte, ktorý nás utlmil a chvíľku sme sa na ihrisku hľadali. Inak si dovolím tvrdiť, že sme celý prvý polčas boli lepším mužstvom ako domáci. V druhom polčase som videl vyrovnanú hru, v ktorej sme nepremenili tri alebo štyri čisté šance, Emil Ivanič a Adam Konečný mali niekoľko samostatných nájazdov na brankára. Podľa mňa sme zaslúžene vyhrali.“  Hornú Krupú do konca sezóny čakajú ešte zápasy s Dechticami, Cíferom, Križovanmi a Leopoldovom a aj keď ide o tabuľkovo výrazne nižšie postavených súperov, líder tabuľky nechce nič podceňovať: „Všetko je to o koncentrácii, napríklad aj s Drahovcami, ktoré nie sú príliš zložitým súperom, sme prehrali zápas.“ Vzhľadom k výsledkom by sa dali predpokladať postupové ambície, ktoré zatiaľ Pavlús nepotvrdil: „Mne ide o to, aby sme súťaž vyhrali, ostatné je na vedení mužstva. Postúpiť by sme aj chceli, ale musí byť v súťaži minimálne 14 mužstiev, jedine vtedy nadobudne kvalitu a bude dobrá.“

TJ Družstevník Zvončín, Rudolf Klenkovič: „V prvom polčase sme dali pekný gól, ale Krupá si zaslúžila vyrovnať. Mali aj samostatný nájazd, ktorý nepremenili a celkovo by som povedal, že v prvom polčase boli o niečo lepším mužstvom. To sa však postupne vyrovnalo a v druhom polčase sme mali aj o niečo navrch. Krupá mala opäť šance, ktoré nevyužila, rovnako aj my, ale zlom v hre nastal pri zranení nášho brankára a katastrofálnej rozohrávke Obucha po šírke ihriska. Následná chyba krajného obrancu a brankára nadväzovala na to, ale celú útočnú formáciu sme mali hore, chceli sme dať víťazný gól a sami sme si prihrali dozadu, z čoho nám padol aj gól. Napriek tomu sme mohli ešte vyrovnať, ale Horný vytiahol zázračne dva krásne zákroky, takže to pre nás skončilo prehrou. Myslím si však, že remíza by bola spravodlivejšia, aj vzhľadom k našej hre v posledných 15-tich minútach zápasu. Zhodnotil by som to však ako veľmi dobrý zápas VI. ligy.“