VI. liga MEVA SPORT: Piešťany s jednoznačným víťazstvom, Dechtice so ziskom troch cenných bodov

Čo prinieslo 20. kolo v VI. lige MEVA SPORT?

OŠK Križovany nad Dudváhom – OŠK Zavar 0:3 (0:1)

V Križovanoch padali okrem gólov aj žlté karty, rozhodca ich rozdal až osem. Zápas bol vyostrený od prvých minút, no hostia viedli od 33. minúty Sudinom. Priamy kop od poliaceho kruhu posunul hlavou hosťujúci hráč až k Sudinovi a ten dorazil loptu do domácej brány v sklze. Po výmene strán boli presní opäť hostia, kedy priamy kop vyrazil domáci Bzdil priamo na hlavu Beňa a ten nezaváhal – 0:2. V závere zápasu využil chybu domáceho obrancu Tandlmayer a uzavrel víťazstvo Zavara na končených 0:3.
Góly: 33. Sudin, 63. Beňo, 83. Tandlmayer

KRIŽOVANY: Bzdil – Madara, Vrábel, Horský, Málik, Lopatník (80. Viselka), Šiška, Šuran, Hrnčiar (63. Kapitán), Barniak, Štefák
ZAVAR: Púchly – Vignjević (83. M. Psota), Táčovský, Ťažký (62. Hrašna), Vido, Sudin (80. M. Psota), Ďuriš, Tandlmayer (89. Potisk), Krajčovič, Stojkov, Beňo (72. Juriš)

ŠK Cífer 1929 – OFK Majcichov 0:1 (0:1)

V Cíferi sa všetko podstatné odohralo už v prvom polčase a napriek snahe domácich zvíťaziť to bol Majcichov, ktorý si domov odnášal tri body. O víťazstve hostí rozhodol jediný gól v 30. minúte, kedy Marek poslal centrovanú loptu pred bránu hostí, kde ju zakončil Bartoš krížnou strelou z ľavej strany – 0:1.
Góly: 30. Bartoš.
CÍFER: Mrva – Krutý, Fulier, Domorák, Ondra, Tibenský, Pištej, Drinko (65. Magdolen), Lehocký (77. Leffler), Grosman, Fajkus
MAJCICHOV: Haluzický – Židek, Štrbo, Zajíček, Marek, Urc, Neštický, Hegyi (58. Repa), Bartoš (60. Škultéty), Valovič (80. Ďuračka), Ďuga (70. Áč)

FK Krakovany – TJ Slovan Červeník 1:2 (0:0)

V Krakovanoch začali padať góly až po hodine hry, kedy sa v 68. minúte ujali vedenia domáci. Tí na vlastnej polovici založili rýchlu akciu, kde sa k lopte dostal až Darfáš a po brankárovej pravej ruke poslal loptu do brány. Onedlho však domáci Macháč uvidel dve žlté karty a porúčal sa do spŕch. Prečíslenie využili hostia v záverečných minútach, kedy po kombinačnej akcii a následnom zaváhaní domáceho obrancu sa v 16-tke dostal k lopte Nemec a prestrelil brankára – 1:1. Krátko na to po peknej individuálnej akcii Gábriša, ktorý si narazil loptu s Babicom, prvý menovaný rozhodol o víťazstve Červeníka – 1:2.
Góly: 68. Darfáš – 86. Nemec, 90. Gábriš.
KRAKOVANY: Mihálik (82. Boháčik) – Kubík, Ďuračka, Machač, Stolárik, Holán, Darfáš (72. Vavrinec), Grivalský, Bukovčák (61. Netsch), Andrísek (46. Gajarský), Šimor
ČERVENÍK: M. Krajčovič – Nemec, B. Krajčovič, Jarábek, Gábriš, Babic, Pasichniuk, Kopúnek (63. Stepanenko), Štefunko, Ješko (70. Krajčo), Mihálik (82. Boháčik)

OFK Drahovce – PFK Piešťany 0:4 (0:2)

Derby zápas domácich Drahoviec s Piešťanmi prilákalo na tribúny kopec divákov. Hostia mali od úvodných minút navrch a mali viacej z hry. Skóre otvárali hostia v 16. minúte, kedy Braniša vysunul Glosa, ktorý prihrávkou z ľavej strany našiel Kusého – 1:0. O pár minút neskôr si Piešťany zopakovali gól ako cez kopirák, kedy Glosovu prihrávku z ľavej strany tentokrát zakončil Braniša – 2:0. Po výmene strán sa obraz hry nemenil, Piešťany mali loptu viac na kopačkách a množstvo šancí zahodili. V 55. minúte však hostia neminuli, kedy po Branišovej prihrávke z tandemu zvýšil na 0:3 Kusý. V závere zápasu upravil na konečných 0:4 strelou zo 16-tky do protipohybu brankára Miškech.
Góly: 16. a 55. Kusý, 23. Braniša, 90. Miškech.
DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, Németh, M. Horúcka (86. D. Marušic), Zajac, M. Vančo, Kosa (73. Bihari), D. Vančo, M. Horúcka (86. D. Marušic), Gabriš (83. Duchaj), Rusnáčik (46. Poláčik)
PIEŠŤANY: Budka – Kusý, D. Štefanka, Hutár, Glos, Szabo, Braniša (75. Miškech), Modrovič, J. Štefanka, Žák, M. Gula (88. Kollár)

OŠK Dolná Krupá – MTK Leopoldov 1:1 (0:1)

Dolná Krupá si po domácom zápase s Leopoldovom pripísala bod. Skóre mohla otvárať D. Krupá, kedy dlhú loptu za obranu domáci hráč z voleja prestrelil. Hostia hrozili najmä z rýchlych brejkov, z ktorých sa dostali do vedenia Mičianom, ktorý v 13. minúte zakončil prihrávku od Beka. Následne mohol Leopoldov zvýšiť, kedy Beko išiel sám na brankára, no Vaško zakročil. Po výmene strán mali prevahu domáci, ktorí hrozili najmä zo štandardiek, no hostí podržal Žemla. Leopoldov zahodil viaceré tutkovky, keď Enderle nastrelil brvno a Beko opäť sám na brankára trafil ľavú žrď. Domácim sa však podarilo vyrovnať v 82. minúte, kedy po rohovom kope ešte Žemla stačil na hlavičku domácich, no na dorážku Skýpalu už bol krátky – 1:1.

Góly: 82. Skýpala – 13. Mičian.
D. KRUPÁ: Vaško – Hrubý, Skýpala, P. Daniš, Gažo, Peško, J. Daniš, D. Hrčka (74. T. Hrčka), Sucháň (46. Nádaský), Bohunický, Fíba
LEOPOLDOV: Žemla – Piovarči, Kavuliak, Mičian, Beko, Čeliga, Svitek (36. Holan), Gatci, Endrle (88. Morávek), Prosnan, Kočí (62. Ajpek)

TJ Siladice – ŠK Slávia Zeleneč 0:3 (0:2)

V Siladiciach mohli domáci viesť hneď od druhej minúty, no Mesároš nedokázal využiť sľubnú šancu. Navyše domácich rozhodil gól, ktorý im rozhodca neuznal pre faul. Šance sa tak chopili hostia, ktorí ťažili najmä z chýb domácej obrany. Najskôr sa presadil Formanko, ktorý v 34. minúte otváral skóre zápasu. Netrvalo dlho a zvyšoval Bánovec na 0:2, po výmene strán využil šancu opäť Formanko, ktorý uzavrel výsledok na konečných 0:3.
Góly: 40. Bánovec, 48. a 34. Formanko.
SILADICE: J. Trnovec – Chynoradský, L. Trnovec, Gábor (61. Moravec), Fančovič, Rau, O. Sekereš, Kupec, Laurinec, Mesároš, Jakubec
ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Kocian, Bednárik, P. Formanko (90. Čapla), M. Karol (87. Kankara), Bánovec, M. Formanko, M. Karol (87. Kankara), Babic, V. Formanko (83. Bilčík)

TJ Pavlice – TJ Družstevník Dechtice 2:4 (1:2)

V Pavliciach otvárali skóre domáci v 4. minúte, kedy Polednákovu prihrávku zakončil Szabo, no z vedenia sa netešili dlho, po krídelnej akcii a centri z pravej strany Sliva vyrovnal – 1:1. Netrvalo dlho a Sliva po podobnej akcii dostal hostí do vedenia 1:2. Po výmene strán domáci chceli s nepriaznivým výsledkom niečo urobiť, no hosťujúci Kunka ich v 57. minúte zaskočil na 1:3. V záverečných minútach domáci Horňák po krídelnej akcii prihral Polednákovi pred prázdnu bránu – 2:3, krátko na to po chybe v domácej obrane Pavlice inkasovali na konečných 2:4 a Dechtice si tak domov odnášali tri cenné body.

Góly: 4. Szabó, 82. Polednák – 5. a 20. Sliva, 57. Kunka, 88. Prvý.
PAVLICE: Karmažín – Bočko, Horňák, Práznovský (60. Izakovič), Križan, Hyll (60. Müller), Adámek, Kubík, Cintula, Szabó, Polednák
DECHTICE: M. Kúdela – S. Jankovič, Manca, Kissimonyi, Ružička (90. D. Kúdela), Drgoň, Maška (80. Kolesik), Krivánek (76. Chrvala), Kunka, Sliva (23. P. Jankovič), Prvý