VI. liga MEVA SPORT: Zavar si delil body s Piešťanmi, Dechtice si vybojovali tri dôležité body

Čo prinieslo prvé jarné kolo v VI. lige MEVA SPORT?

Zavar – Piešťany 1:1 (1:1)

V očakávanom derby zápase prvého s druhým videla početná divácka kulisa bojovný futbal s obrovským nasadením, ale aj tvrdými súbojmi na oboch stranách. Skóre zápasu sa otváralo už v 7. minúte, kedy Zavar využil chybu hosťujúcej obrany. Dlhá nakopnutá lopta za obranu sa dostala až k Sudinovi, ktorý sám na brankára nemal problém zakončiť – 1:0. Vyrovnávajúci gól Piešťan prišiel v 36. minúte, keď z nariadenej penalty skóroval Glos – 1:1. Po výmene strán boli smerom dopredu aktívnejší Zavarčania, ktorí mohli v druhom polčase rozhodnúť Vyskočom, ten však nastrelil iba brvno. V závere zápasu si mužstvá body delili.

Góly: 7. Sudin – 36. (11m) Glos.

ZAVAR: Púchly – Vignjevič, Oláh, Táčovský, Kardoš, Stojkov, Mat. Psota, Tandlmayer, Ďuriš, Beňo, Sudin (Ťažký, Jak. Vyskoč, Hrašna).

PIEŠTANY: Budka – Szabo, Modrovič, Hutár, Glos, Miškech, Kusý, Gula, Štefanka, Korec, Braniša (Doktor, Žák, Šuliman).

Ohlasy trénerov

Lukáš Vido, tréner OŠK Križovany: Bol to dosť emotívny zápas, v ktorom Piešťany nemali jednu vyloženú šancu, okrem penalty, ktorá bola podľa mňa prísne nariadená a myslím si, že v takomto zápase sa nemôže pískať takáto penalta. Z tohto pohľadu som sklamaný hlavne z výkonu rozhodcov, málokedy sa na to sťažujem, ale tentokrát to hrubo ovplyvnilo zápas. Je to škoda, myslím si, že sme mali viacej šancí, čo sa týka výkonu hráčov, som maximálne spokojný. Chalani nechali na ihrisku všetko a s kúskom šťastia sme mohli vyhrať.

Martin Krajčovič, tréner PFK Piešťany: V zápase bolo viac bojovnosti ako futbalovej krásy, ale tieto prvé kolá budú také. Terény sú ešte hrboľaté a musí sa zlepšiť aj hra, no nasedenie sa nedá vyčítať ani jednému mužstvu a myslím si, že remíza je zaslúžená. S doplnením kádra som spokojný, hovoril som to už pred štartom prvého jarného kola, že hráči, ktorí prišli sú kvalitnými hráčmi, ktorých sme mali už dlhšie v hľadáčiku. To čo mali, splnili.

Zeleneč – Leopoldov 2:1 (1:0)

Domáci Zeleneč bol v prvom polčase o niečo aktívnejší a vytvoril si viacero streleckých príležitostí.  Za Leopoldov mohol otvoriť skóre Tvrdý, jeho strelu však domáci gólman vyrazil. Skóre otváral Zeleneč v 40. minúte, kedy využil chybnú rozohrávku Leopoldva. Lopta sa dostala až k Bánovcovi, ktorý sám na brankára nemal problém zakončiť. Po výmene strán bola hra vyrovnanejšia, domáci však po priamom kope z ľavej strany zvýšili na 2:0 hlavičkou Kociana. Hostia znížili v 68. minúte Kavuliakom, ktorý centrovanú loptu z priameho kopu zakončil hlavou. Leopoldov sa ešte snažil o vyrovnávajúci gól, no žiadnu vyloženú šancu si už nedokázal vytvoriť – 2:1.

Góly: 40. Bánovec, 64. Kocian – 68. Kavuliak.

ZELENEČ: Červenka – Bartovič, Kocian, P. Formanko, A. Bednárik, J. Horváth, Pavelek, M. Karol, Bánovec, Čapla, M. Formanko (Kankara, Mar. Karol, V. Formanko, Belko).

LEOPOLDOV: Žemla – Piovarči, Enderle, Kavuliak, Tvrdý, Gatci, D. Habán, Svitek, Švestka, Mičian, Beko (Kočí, Prosnan).

Dolná Krupá – Cífer 1:2 (1:1)

Dolná Krupá sa nedokázala naladiť na víťaznú vlnu ani v prvom jarnom zápase a s Cíferom prehrala 1:2. Domáci sa však rýchlo ujali vedenia v 8. minúte, kedy si po centri z pravej strany spracoval loptu v 16-tke Sucháň a prestrelil brankára. Hostia do prestávky vyrovnali Ondrom z priameho kopu – 1:1. Krátko po výmene strán rozhodol o víťazstve hostí Grosman, ktorý využil veľkú chybu domácej obrany na 1:2.

Góly: 8. Sucháň – 42. Ondra, 47. Grosman.

DOL. KRUPÁ: Vaško – P. Daniš, A. Skýpala, Mat. Bachratý, J. Daniš, Peško, Gažo, Suchán, Hrčka, Kolár, Nádaský (P. Bohunický, Hrčka, Garažia).

CÍFER: Strašifták – Krutý, Kupkovič, Tom. Tibenský, Magdolen, Ondra, Drinko, Pištej, Grosman, Domorák, Paštiak (Fulier, Grunský, Sochor).

Siladice – Drahovce 1:1 (1:0)

Domáce Siladice sa vďaka presnému Mesárošovi dostali rýchlo do vedenia 1:0. Vedenie si v prvom polčase udržali, no po výmene strán vyrovnal na 1:1 Gabriš. Zvyšné minúty zápasu už nepriniesli žiadne góly, ale červenú kartu na strane Drahoviec, kedy Vallo odišiel v 86. minúte predčasne do spŕch. Body sa v závere zápasu delili.

Góly: 7. Mesároš – 57. Gabriš.

SILADICE: Chynoradský – A. Horváth, L. Trnovec, Rau, Gábor, M. Fančovič, Maťaš, O. Sekereš, Mesároš, Laurinec, F. Lančarič (Kupec, I. Fančo).

DRAHOVCE: Paulovič – Š. Šerjeník, J. Poláčik, Németh, Marek Horúcka, Zajac, M. Vančo, Gabriš, Martin Horúcka, Rusnáčik (Valla, Bihari, I. Poláčik).

Križovany – Krakovany 0:0

V Križovanoch si diváci po dlhej zimnej prestávke neprišli na svoje, keď sa gólu nedočkali ani v druhom polčase. Mužstvá si body za bezgólovej remízy spravodlivo podelili – 0:0.

KRIŽOVANY: Bzdil – M. Táčovský, Horský, T. Táčovský, Málik, Baláž, Dananai, M. Šiška, Barniak, R. Šuran, Hermanský (J. Šiška, Viselka).

KRAKOVANY: Valovič – Kubík, Machač, Ďuračka, O. Holán, Urban, Darfáš, Šimor, Mitošinka, Grivalský, Andrísek (Gažík, Toplanský).

Pavlice – Majcichov 1:4 (0:2)

Zimná prestávka priniesla do kabíny Pavlíc zopár problémov, ktoré sa zrejme podpísali pod prvý jarný výsledok. Majcichov navyše pricestoval k súperovi so svojimi posilami, z ktorých hneď v prvom polčase skórovali Repa a Hegyi. Po výmene strán zvýšili Marek a Ďuga, za domácich sa v záverečnej minúte presadil Szabó, ktorý upravil výsledok na konečných 1:4.

Góly: 90. Szabó – 25. Repa, 43. Hegyi, 48. Marek, 83. Ďuga.

PAVLICE: Karmažín – Práznovský, Kubík, szabó, Bočko, Križan, Horňák, Hyll, Adámek, Muller, Kovelskyi (Štora).

MAJCICHOV: Haluzický – Urc, M. Štrbo, Neštický, Zajíček, Škultéty, Marek, Scheip, Hegyi, Židek, Repa (Ďuga, Áč, Valovič, Nyiri).

Dechtice – Červeník 3:2 (2:1)

Dechtice si v prvom jarnom kole pripísali dôležité body s Červeníkom. V 23. minúte otváral skóre Prvý, ktorý dostal dlhú loptu za obranu a k vzdialenejšej žrdi nedal brankárovi šancu. Vedenie si domáci neudržali dlho a už o minútu neskôr vyrovnal hosťujúci Ješko – 1:1. Ešte pred prestávkou však nariadený pokutový kop premenil Srdoš na 2:1. Po výmene strán domáci zvyšovali, keď center z ľavej strany do 16-tky zakončil hlavou Maška na 3:1. V záverečnej minúte skorigoval na konečných 3:2 Nemec.

Góly: 23. Prvý, 33. (11m) Srdoš, 68. Pav. Maška – 24. R. Ješko, 90. P. Nemec.

DECHTICE: M. Kúdela – Sliva, D. Kúdela, Krivánek, Čmehil, Ružička, Pet. Maška, Kunka, Prvý, Srdoš, Heteš (Pav. Maška, M. Manca, P. Jankovič, S. Jankovič).

ČERVENÍK: Janíček – M. Ješko, Jarábek, V. Krajčo, Pasichniuk, R. Ješko, D. Kopúnek, P. Nemec, J. Gábriš, B. Krajčovič, Babic (J. Boháčik, Štefunko, Herceg).