VI. liga MEVA SPORT: Zavar vedie už len o skóre, na lídra sa dotiahli Piešťany

Čo prinieslo 15. kolo najvyššej oblastnej súťaže?

ŠK Slávia Zeleneč – ŠK Cífer 1929 2:0 (1:0)

Zeleneč nadviazal na víťazstvo z predchádzajúceho kola a v ďalšom domácom zápase si poradil s Cíferom. Skóre otváral v 38. minúte Bánovec, krátko po výmene strán zvýšil na 2:0 Belko. Toto vedenie si domáci postrážili až do záverečného hvizdu rozhodcu.

Góly: 38. Bánovec, 52. Belko, R: Peter Šéry, 100 divákov, ŽK: 81. Patrik Formanko, 57. Erik Kankara
ZELENEČ: Červenka – Bartovič, Kocian (46. Kankara), P. Formanko, Bednárik, Horváth (68. Tibenský), M. Karol (79. Bilčík), Bánovec, M. Formanko, V. Formanko (46. Belko), M. Karol (79. Bilčík)
CÍFER: Strašifták – Krutý, Kupkovič, Tibenský, Magdolen (46. Drinko), Paštiak, Domorák, Grosman, Ondra, Lehocký, Fajkus (63. Roman)

MTK Leopoldov – OŠK Zavar 1:0 (0:0)

Leopoldov si v piatok zvolil nového prezidenta klubu, v nedeľu doma porazil Zavar. V prvých piatich minútach kopal Zavar tri rohy, z ktorých mal jednu vyloženú šancu, no Sudin pred brankárom zle trafil loptu. Leopoldov mohol otvoriť skóre po hlavičke Tvrdého, ktorá však z dvoch metrov mierila nad bránu. Po výmene strán sa pokračovalo v dobrom tempe, skóre otvorili domáci v 60. minúte po krásnej strele Kavuliaka. Postupne hostia prebrali iniciatívu, dve vyložené šance však zahodili a z Leopoldova odchádzali na prázdno – 1:0.

Góly: 60. Kavuliak, R: Miloš Nikolič, 80 divákov, ŽK: 23. Stanislav Piovarči, 58. Martin Gatci, 49. Ľuboš Švestka, 76. Juraj Vyskoč
LEOPOLDOV: Žemla – Piovarči, Enderle (87. Krajinčák), Kavuliak, Tvrdý (89. Prosnan), Gatci, Habán, Švestka, Mičian (88. Kočí), Beko, Čeliga
ZAVAR: Púchly – Krajčovič, Oláh, Táčovský (17. M. Psota), Ťažký (62. Stojkov), Kardoš, Sudin, M. Psota (57. Beňo), Tandlmayer, Ďuriš, J. Vyskoč (66. Hrašna)

PFK Piešťany – TJ Družstevník Dechtice 1:0 (0:0)

Piešťanom sa domáci zápas nevydaril podľa predstáv. Už do polčasu mali vyloženú šancu, vďaka ktorej mohli viesť, no Štefanka sám na bránu nepremenil. V druhom polčase sa zopakovala podobná situácia, tentokrát však sám na brankára mohol rozhodnúť Braniša, ale nedokázal šancu premeniť. Vytúžený gól prišiel až v závere zápasu, kedy v 89. minúte Šulimanov center zakončil hlavou Gula a rozhodol o najtesnejšom víťazstve domácich – 1:0.

Góly: 89. M. Gula, R: Pavol Mucha, 150 divákov
PIEŠŤANY: Budka – Szabo, Miškech (46. Šuliman), Kusý, M. Gula, Štefanka, Hutár, Korec, Braniša, Modrovič, Žák (75. Lipka)
DECHTICE: DM. Kúdela – Sliva, D. Kúdela, Krivánek, S. Jankovič, Ružička, Kunka (89. Srdoš), Prvý (35. Manca), P. Maška (71. Heteš), P. Maška (71. Heteš), Heltko (79. P. Jankovič)

TJ Slovan Červeník – TJ Pavlice 2:2 (0:0)

V Červeníku sa otváralo skóre až v druhom polčase, kedy sa hneď po výmene strán ujali vedenia hostia Adámkom. Netrvalo dlho a Pavlice zvyšovali opäť Adámkovou ukážkovou strelou z priameho kopu – 0:2. Toto vedenie si však Pavlice neustrážili dlho, v 62. minúte sa presadil Pasichniuk, ktorý je zimnou posilou Červeníka. V 71. minúte domáci vyrovnali na 2:2, kedy centrovanú loptu do 16-tky zakončil Babic a mužstvá si tak v závere zápasu body delili.

Góly: 62. Pasichniuk, 71. Babic – 53. a 60. Adámek, R: Peter Slíž, 50 divákov, ŽK: 86. Ladislav Szabó, 31. Martin Bočko, 42. Lukáš Hyll
ČERVENÍK: M. Krajčovič – Nemec, B. Krajčovič (74. Stepanenko), Jarábek, Gábriš, Babic, Krajčo (67. M. Ješko), Pasichniuk (82. Žemla), R. Ješko, Kopúnek (55. Štefunko), Boháčik
PAVLICE: Karmažín – Práznovský, Kubík (76. Izakovič), Szabó, Dubovský, Bočko, Križan, Horňák, Hyll, Adámek, Kovelskyi (89. Polednák)

OFK Majcichov – OŠK Križovany nad Dudváhom 0:0 (0:0)

Po bezgólovej remíze v prvom polčase sa diváci v Majcichove nedočkali gólu ani v druhom dejstve a v závere si tak podelili body s Križovanmi nad Dudváhom – 0:0.

R: Daniel Ondriga, 100 divákov, ŽK: 84. Peter Zajíček, 73. Miroslav Málik, 6. Marek Šiška, 89. Branislav Barniak, 84. Marcel Šuran
MAJCICHOV: Miškovič – Urc, Štrbo, Neštický (72. Áč), Zajíček, Marek, Scheip, Hegyi (65. Škultéty), Židek, Repa (65. Valovič), Bartoš (55. Nyiri)
KRIŽOVANY: Bzdil – M. Táčovský, J. Šiška, Horský, T. Táčovský, Málik, Dananai (82. Vrábel), M. Šiška (31. Viselka), Barniak, R. Šuran, M. Šuran

OŠK Dolná Krupá – OFK – Drahovce 0:1 (0:1)

Dolná Krupá nedokázala bodovať ani v druhom jarnom zápase. Všetko podstatné sa odohralo už v prvom polčase, keď v 21. minúte po kolmici za obranu dostal loptu Vančo a ten nemal problém zakončiť na 0:1. V druhom polčase domáci nedokázali vyrovnať, aj keď body potrebovali ako soľ. Drahovce si tak domov odnášali najtesnejšie víťazstvo – 0:1.

Góly: 21. Vančo, R: Branislav Bartko, 62 divákov
D. KRUPÁ: Vaško – Garažia, P. Daniš, Bachratý (60. Vravúšek), J. Daniš, Sucháň, Hrčka, Kollár, Nádaský (86. Horváth), Bohunický (69. Baštrnák), Peško
DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, Németh, M. Horúcka, Zajac, M. Vančo (65. Poláčik), Bihari (46. Kosa), D. Vančo, M. Horúcka, Gabriš, Rusnáčik

FK Krakovany – TJ Siladice 3:1 (1:0)

Krakovany otvárali skóre v 25. minúte, kedy Urban premenil nariadený pokutový kop. Po výmene strán sa podarilo Siladiciam vyrovnať po Gáborovej dorážke na 1:1. To však na zisk bodu Siladiciam nestačilo, domáci strhli víťazstvo na svoju stranu po dvoch góloch Gajarského – 3:1.

Góly: 25. Urban(z11m), 77. a 86. Gajarský – 50. Gábor, R: Miloš Tóth, 92 divákov, ŽK: 87. Andrej Darfáš, 74. Ivan Jakubec
KRAKOVANY: Valovič – Kubík, Machač, Ďuračka, Stolárik (67. Tanáč), Holán, Darfáš, Šimor, Urban (69. Bukovčák), Andrísek (90. Toplanský), Gajarský
SILADICE: Chynoradský – Rau, Gábor, Fančovič, Maťaš, O. Sekereš, Mesároš, Laurinec, Horváth, Lančarič, Kupec (25. Jakubec)