VII. liga RUBBEX: Dolný Lopašov s prvým víťazstvom, Pečeňady s tesnou výhrou

Čo prinieslo 16. kolo v VII. lige RUBBEX?

Bojničky – Dubovany 2:5 (1:1)

V Bojničkách otváral skóre hosťujúci Svítek z pokutového kopu, no Bučko následne využil chybu hosťujúceho obrancu na  vyrovnanie – 1:1. Po výmene strán išli hostia opäť do vedenia Kollárom, ktorý potrestal nedorozumenie v domácej obrane, no aj na tento gól našli domáci odpoveď Táčovského premenenou penaltou – 2:2. Zvyšok hry bol už čisto v réžii hostí a po góloch Kusého a Kollára, ktorý zavŕšil svoj hetrik zvíťazili 2:5.

Góly: 49. Táčovský, 26. Bučko – 15. Svítek, 47., 60. a 75. Š. Kollár, 54. Kusý.
BOJNIČKY: Šesták – Kubránsky, Špáčil, Dekan, Harský, Karaba, Kabát, Táčovský, Mihina, Pavelka, Bučko (Václavík, Bojnanský).
DUBOVANY: Hevier – M. Kollár, Holán, Kusý, Krajčo, Masarik, Masaryk, Lesaj, Š. Kollár, Svítek, Strečanský (Bernát, Strečanský, Bubák, Herceg, Pažík).

Prašník – Madunice 2:4 (0:3)

Madunice zaskočili domáci Prašník už v úvode zápasu, kedy sa po krídelnej akcii z ľavej strany a zrazenej strele dostala lopta k Dzurovi, ktorý otvoril skóre. Hostia pokračovali v dobrom tempe  a po samostatnom úniku na dvakrát poslal Kinči Madunice do dvojgólového vedenia. Krátko pred odchodom do šatní sa opäť presadil Dzuro na 0:3. Po výmene strán domáci znížili Pašmom, no po rýchlom protiútoku dvojice hosťujúcich hráčov Kinči zakončil na 1:4. V záverečnej minúte zápasu znížil na 2:4 domáci Konkuš z priameho kopu.

Góly: 58. Pašmík, 89. Konkuš – 6. a 44. Dzuro, 15. a 72. Kinči
PRAŠNÍK: Líška – Konkuš, Bielik, Adamec, Kováč, Líška, Jankech, Bielik, Petényi, Balcír, Pašmík (Gondál, Gyürke, Nykodem, Žažo).
MADUNICE: Miník – Žuffa, Kabát, Slovák, Rak, Hargaš, Janíček, Kabát, Dzuro, Kinči, Vavrinec (Kolarik, Bojaj, Lacheta, Pisarik).

Šípkové – Trakovice 4:1 (2:0)
Šípkové na domácom ihrisku zaskočilo Trakovice, keď už v 6. minúte zápasu hosťujúci gólman neudržal strelu z ľavej strany, čo využil Kolník na dorážku – 1:0. V prvom polčase svoje vedenie Šípkové ešte zvýšilo, kedy sa po rohovom kope a následnej skrumáži pred hosťujúcou bránou dostala lopta k Puvákovi, ktorý je nekompromisne poslal pod brvno – 2:0. Po výmene strán za hostí  znížil Husár, no záverečné minúty opäť patrili domácim. Po peknej narážačke pred 16-tkou zakončoval Žák, v predposlednej minúte zápasu spečatil na konečných 4:1 Holán.

Góly: 6. Kolník, 45. Puvák, 87. Žák, 89. M. Holán – 52. Husár.
ŠÍPKOVÉ: T. Holán – Hanuliak, Verchola, Šalát, Puvák, Koyš, Žák, Kolník, Svetlík, Feranec, Žilka (M. Holán, Strapatý, Petrík, Kľúčovský).
TRAKOVICE: Kollár – Husár, Bališ, Janovič, Jaroška, Chudý, Marek Ščasnovič, Kubiš, Taraba, Radošovský, Matúšek (Matej Ščasnovič, Krajčovič, Blažo).

Dolný Lopašov – Borovce 1:0 (0:0)

Lopašov sa v šestnástom kole dočkal svojej prvej výhry v tejto sezóne. Cenné tri body si pripísali vďaka presnému zásahu Zemka v 72 minúte zápasu. Lopašov si tak s Borovcami vybojoval najtesnejšie víťazstvo – 1:0.

Góly: 72. Zemko.
DOLNÝ LOPAŠOV: Kulich – Čerňanský, Cibrín, Braniša, Chnápko, Mačica, Vrbovský, Hečko, Beblavý, Gába, Kunic (Zemko, Vlkovič, Jamrich).
BOROVCE: Valo – Búš, Bejdák, A. Dadík, M. Dadík, Dubovský, Ruľák, Potrok, Moravčík, Jankech, Urban (Tonkovič, Hábek, Michálek).

Ostrov – Šulekovo 2:0 (2:0)

V Ostrove úvod zápasu lepšie využili domáci, ktorí potrestali dve chyby v obrane hostí gólmi Šúlovského a Kabáta. V druhom polčase sa hostia snažili o zníženie, no dostali sa len do jednej vyloženej šance, ktorú nevyužili. Šulekovo vyvíjalo tlak, ktorý však končil na domácej šestnástke a s výsledkom 2:0 už nič nedokázali urobiť.

Góly: 5. Šúlovský, 26. Kabát.
OSTROV: Hajdín – Valo, Bogora, Šúlovský, Franko, Regina, Urbánek, Kabát, Bartoš, Bečarevič, Bojkovski (Macháč, Gagorik, Augustín).
ŠULEKOVO: Kubatka – Gažovič, Cibulka, Karas, Lenghart, Lackovič, Daniš, Tajber, Kolony, A. Žemla, T. Kolony.

Chtelnica – Moravany nad Váhom 3:4 (2:1)

V prvom polčase viedli v  Chtelnici domáci po góloch Tomášku a Hrčku, za hostí znížil iba Juraj Jánošík –  2:1. Po výmene strán hostia spustili kanonádu, najskôr vyrovnal J. Jánošík,  na 2:3 otočil Zelenay a následne J. Jánošík uzavrel svoj hetrik – 2:4. Domácim už k zisku bodov nepomohol ani gól Hrčku v 75. minúte – 3:4.

Góly: 22. Tomáška, 34. a 75. Hrčka – 38., 47. a 54. Jánošík, 51. Zelenay.
CHTELNICA: Pavelský – Suchán, Piešťanský, Bogora, Lukáčik, Kyselica, Rechtorík, Brisuda, Tomašovič, Tomáška, Hrčka (Bolla).
MORAVANY: Krajčech – D. Farkaš, Jánošík, F. Farkaš, Vetrík, Blahuta, Zelenay, Jánošík, Belan, Kybych, Hrnčiar.

Pečeňady – Veselé 1:0 (1:0)

V Pečeňadoch rozhodol o víťazovi jediný gól, ktorý padol v 21. minúte. Dlhé autové vhadzovanie domácich z ľavej strany do 16-tky zakončil hlavou Moravnaský na 1:0. Pečeňady si tak pripísali najtesnejšie víťazstvo. Záverečné minúty priniesli ešte červenú kartu, ktorú uvidel domáci Ščasnovič.

Góly: 27. Moravanský.
ČK: Ščasnovič (Pečeňady).
PEČEŇADY: Vahalík – Izakovič, Gula, Antal, Jankovič, Halas, Moravanský, Durdy, Mačica, Holiš, Mitošinka (Ščasnovič, Uhlík, Zubčák, Karaba).
VESELÉ: Strecký – Vlado, Madunický, Nesteš, Urban Konečný, Michalčík, Jurda, Duračka, Krajčo, Klúčovský (Duračka).