VIII. liga MEVASOX: Sokolovce zvládli dôležitý zápas v Žlkovciach

Cez víkend sa v VIII. lige MEVASOX odohral dôležitý zápas druhých Žlkoviec, ktoré na domácej pôde privítali prvé Sokolovce. Obe mužstvá sa netaja postupovými ambíciami. Sokolovce v zápase chceli potvrdiť postavenie lídra tabuľky a zvýšiť si svoj bodový náskok, pre Žlkovce by výhra nad prvým mužstvom znamenala veľký posun bližšie k cieľu.

Sokolovce však u súpera naplno ukázali, že prvého miesta sa nehodlajú vzdať a zvíťazili s jednoznačným výsledkom 0:5. Už v úvodných minútach si vytvorili viacero vyložených šancí, no Biháriho strely skončili ponad bránu a Belicovu sľubnú hlavičku zastavila žrď domácej brány. Prvý gól prišiel v 14. minúte, kedy po chybe domácej obrany zakončil Bihári povedľa Vokela k vzdialenejšej žrdi. Žlkovce sa nevedeli dostať do zápasu, viazla im súhra, čo sa odzrkadlilo v celej hre, hosťujúceho Fana ohrozili iba málo razantnými strelami z diaľky. Po prvom góle mal onedlho šancu zvýšiť opäť Bihári, ale minul bránu. Podobnú šancu mal aj Belica, ale jeho strelu vyrazil domáci gólman. Ďalší gól prišiel v 29. minúte, kedy Bihári vysunul Veliča a ten opäť k vzdialenejšej žrdi zvýšil na 2:0. Keď o pár minút neskôr zakončil rohový kop hlavou Karaba, Sokolovce viedli už rozdielom triedy.

Krátko po výmene strán mohli Žlkovce znížiť z priameho kopu, no prudkú strelu s prehľadom zneškodnil Fano. Ďalší gól tak prišiel opäť z kopačky hostí, keď domáci hráči faulovali hosťujúceho T. Pavloviča, čo Bihári potrestal premeneným pokutovým kopom – 0:4. Posledný gól padol v 65. minúte opäť do brány Žlkoviec, kedy P. Pavlovič utiekol domácej obrane a prestrelil Vokela na konečných 0:5.

Žlkovce sa po nevydarenom stretnutí prepadli na tretie miesto za Šulekovo, na ktoré strácajú tri body. Lídrovi tabuľky sa vzdialili až o 8 bodov.

TJ Družstevník Žlkovce: Vokel – Lenghart, Onofrej, Malovec, Blaško, Benko, Spál, Žažo, Červenka, Kinči, Horváth (Paulík, Kollár, Poláček).

TJ Sokolovce: Fano – T. Pavlovič, Bihári, Korvín, Karaba, Udržal, Polák, Homola, P.Pavlovič, Belica, Velič (Stanko).

Michal Kinči, TJ Družstevník Žlkovce: „Súper hral veľmi dobre, organizovane, bolo vidieť, že si prišiel vybojovať tri body. My sme naopak hrali zle, až katastrofálne. Chýba nám veľa hráčov a nevieme túto chýbajúcu kvalitu nahradiť. V najbližších zápasoch sa však budeme snažiť potrápiť našich súperov.“

Marián Paulovič, TJ Sokolovce: „Celé mužstvo bolo koncentrované na 100 %, čo sa prejavilo aj v samotnom zápase. Chcel by som vyzdvihnúť aj výkon hlavného arbitra, ktorý pískal veľmi dobre, a poďakovať mu za jeho výkon, v ktorom sa prejavili skúsenosti. Hneď v úvodných minútach sme vytvorili na súpera tlak, čomu nasvedčujú aj viaceré gólové šance, ktoré sme však nepremenili, no postupne sme boli presnejší a zápas bol v našej réžii až do samotného konca.

„Pre nás išlo o dôležitý zápas a celý týždeň sme debatovali s hráčmi o tomto stretnutí. Som rád, že sme ho zvládli, no teraz je potrebné sa koncentrovať na ďalšie zápasy, pretože do konca súťaže je ešte zopár dôležitých kôl. Teší nás, že sme si zvýšili náskok od jedného súpera, no sú tam ďalší, napríklad Šulekovo, ktoré je momentálne na druhom mieste. Budeme sa naplno sústrediť, aby sme náš cieľ dotiahli do víťazného konca.“