Zavar má v súťaži opäť tie najvyššie ciele

Zavar počas minulej sezóny bojoval do posledného kola o prvenstvo v súťaži, triumf si mohol odniesť aj zo Štadióna Antona Malatinského. V tabuľke napokon skončil dva body za majstrovskými Piešťanmi, vo finále Bestrent Cupu nedokázal zdolať Dubovany. Napriek tomu bola sezóna pre Zavar veľmi úspešná a radi by si ju zopakovali aj v novom súťažnom ročníku.

„Bola to úspešná sezóna nielen pre mňa, ale aj pre chalanov. Kľúčovými momentmi sezóny boli zápasy s Piešťanmi, kde sme u nich prehrali v nadstavenom čase, doma za stavu 1:0 sme mali kopať čistú penaltu, čo sa však nestalo, ale dostalo sa nám za to ospravedlnenie. Z rohu sme inkasovali gól na 1:1 a bolo po zápase. Hrali sme však proti mestu, dobrému mužstvu, trápili nás aj zranenia, čo v určitých fázach sezóny zrejme zavážilo,“ zhodnotil minulú sezónu tréner Lukáš Vido.

Priamo po finále Bestrent Cupu išlo najmä o pocity sklamania z prehry 1:3, dnes sa však tréner na zápas pozerá s nadhľadom.

„Výsledok bol pre mňa a rovnako aj pre chalanov sklamaním. Sám som si to nevedel vysvetliť, čo to spôsobilo, no na chalanov som hrdý, že sa prebojovali až do finále. Myslím si, že sme dobre reprezentovali obec a dúfam, že si zápas užili aj fanúšikovia. Sezóna bola veľmi úspešná a verím, že niečo podobné sa zopakuje aj tento rok. Chalanom by som to doprial,“ vrátil sa k finálovému zápasu Vido.

Pokračovanie trénera bolo otázne

Už počas sezóny sa nechal tréner Lukáš Vido počuť, že premýšľa nad zmenou a najmä vyššou súťažou, aj preto bolo jeho pokračovanie v Zavare otázne. V rozhovore po finálovom zápase Bestrent Cupu dokonca prezradil, že o ponuky z iných klubov nie je núdza, napokon sa však rozhodol pokračovať v Zavare aj túto sezónu.

„Obával som sa toho, aký bude stav hráčov, keďže niektorí avizovali, že nebudú v Zavare pokračovať, napokon z mužstva odišli štyria hráči a nebolo isté, či sa nám káder podarí doplniť. Zavážilo najmä to, že mám veľmi dobrý vzťah s predsedom klubu Mariánom Rakúsom, ktorý chcel a stál o to, aby som pri mužstve pokračoval,“ vysvetlil svoje rozhodnutie Vido.

Zároveň prezradil, že ponuky na trénovanie dostal zo štvrtej ligy ako aj najvyššej oblastnej súťaže, kluby však nechcel konkretizovať.

„Nad jednou ponukou som sa ešte nedávno zamýšľal, ale keď sa nám v Zavare podarilo vyskladať takýto káder, bolo by zbabelé odchádzať.“

Spokojnosť s kádrom

Cez letnú prestávku skončila v klube štvorica hráčov Lukáš Tandlmayer, Daniel Potisk, Srdjan Vignjevič a Michal Kardoš. Odchody hráčov sa klubu podarilo nahradiť.

„S kádrom som maximálne spokojný. Hráčov, ktorých som mal vyhliadnutých, sa nám podarilo získať. Veľmi som stál o Petra Daniša z Bolerázu a Adama Jurovatého zo Smoleníc. Z hosťovania sa vrátil Dušan Sanny, s ktorým som takisto spokojný a veľmi dobre zapadol do mužstva,“ zhodnotil Vido.

Káder mali v Zavare uzavretý už pred začiatkom novej sezóny. „Nechcel som už do mužstva zasahovať, skôr to nechávam na zimu, samozrejme, záleží aj od nášho postavenia v tabuľke. Ak by sme hrali nižšie, nemyslím si, že bude potrebné dopĺňanie kádra, ak budeme hrať na vyšších priečkach, mám predstavu o dvoch, troch hráčoch, s ktorými som predbežne dohodnutý,“ prezradil tréner.

Najvyššie ambície

Tréner Lukáš Vido je známy tým, že má tie najvyššie ciele, preto niet pochýb, že Zavar bude aj túto sezónu bojovať o špicu tabuľky.„Chceli by sme hrať o popredné priečky, aj preto sme cez leto hľadali posily, ale ako som sa už vyjadril aj v iných rozhovoroch, v každom kole nás čaká náročný súper. Pôjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, ako to vypáli, ale je pravdou, že nerád hrávam o stred tabuľky. Ak by sa však stalo, že nebudeme hrať o špicu, svet sa nezrúti, ani na nás nikto netlačí. Káder je dobre vyskladaný a verím, že budeme hrať hore.“

Zavar má za sebou dobrý vstup do sezóny, keď si na domácom trávniku pripísal výhru 4:0 nad Krakovanmi, vysoké víťazstvo 2:7 v Cíferi, ako aj výhru 5:3 nad Siladicami v poslednom kole. „So vstupom do sezóny som maximálne spokojný, aj keď vždy sa nájdu rezervy. Trochu sme zmenili systém hry a zatiaľ to prináša ovocie a verím, že to bude takto pokračovať aj naďalej. Do každého zápasu však ideme s pokorou a rešpektom k súperovi,“ pokračoval Vido.

Oživenie súťaže v podobe nováčikov

Do súťaže prišli až traja nováčikovia, pričom Zavar ešte nemal možnosť zmerať si s nimi sily, no ako prvé privítajú na domácom ihrisku Bučany. Predstavujú pre Zavar neznámu?

„Dá sa povedať, že poznáme všetkých troch súperov. S Pečeňadmi sme na jar odohrali generálku, ktorú sme v oklieštenej zostave vyhrali 2:3. Aj keď tých hráčov nepoznám, keďže dokázali postúpiť, ide nepochybne o kvalitné mužstvo. Biely Kostol pre nás nie je neznámou, odohrali sme s nimi pohárový zápas, v ktorom sme predviedli skvelý výkon, no majú veľmi dobre vyskladané mužstvo, navyše budeme hrať 
u nich, takže nás čaká náročný zápas.

Bučany som videl hrať viackrát, naposledy v prvom kole so Siladicami. Hrajú behavý a agresívny futbal, takže to nebude jednoduché a očakávam, že pôjde o ťažký zápas. Nováčikovia predstavujú kvalitu, ale aj oživenie súťaže,“ uzavrel Vido.