8. liga SELECT: Slávia Trnava zdvíhala nad hlavy víťazný pohár

Víťaz trnavskej časti 8. ligy si v poslednom kole sezóny prebral víťazný pohár a medaile z rúk predsedu ObFZ Trnava Vladimíra Hracha. Postup si Slávia zabezpečila už v predposlednom kole, kedy na domácom ihrisku porazila Šúrovce 4:2.

Napriek tomu, že sa Slávia väčšinu súťaže pohybovala na vrchných priečkach tabuľky, o postupových ambíciách hovorili veľmi opatrne. „Nechceli sme robiť zbytočné vyhlásenia, aby sa na nás súperi nechystali a nehecovali. Postup bol náš cieľ, ale nerozprávali sme o ňom,“ vysvetlil dôvody predseda klubu Matej Lukačovič.

Aj pre Sláviu však prišli zaváhania, jedno z nich ich stálo špicu tabuľky pred zimnou prestávkou, kedy na ňu pustili Smolenice. V jarnej časti prišla prehra so Slovenskou Novou Vsou, neskôr aj s Bukovou. „V sezóne sme mali aj trochu šťastia, pretože keď sme zakopli my, zakopli aj ostatní. Rovnako zaváhali Smolenice s Vlčkovcami či Šúrovcami,“ pokračoval Lukačovič.

Jeden z kľúčových momentov jarnej časti bol pre Sláviu Trnava práve víťazný zápas so Smolenicami. „Bol to vyrovnaný zápas, no boli sme motivovaní, pretože sme im mali čo oplácať z jesennej časti. Som rád, že krajskí rozhodcovia prispeli k úrovni tohto stretnutia,“ zhodnotil Lukačovič. Išlo pre Sláviu po vyjadreniach predsedu smolenického klubu za zadosťučinenie? „Do určitej miery áno, ale ako som sa vyjadril už v jednom rozhovore, ja budem v baráži fandiť Smoleniciam. Je to mužstvo, ktoré bojuje na čele tabuľky už dve sezóny, majú vybudovanú dobrú mládežnícku základňu a pekné futbalové prostredie.“

Počas jarnej časti však výrazne zamiešal karty aj nováčik súťaže zo Šúroviec. „Z môjho pohľadu boli na jar najlepším mužstvom v lige. Aj v zápase, ktorý sme u nich odohrali na začiatku jarnej časti, boli lepším mužstvom, no podarilo sa nám dať šťastný gól na 1:1. Snažili sa hrať pekný futbal, ale je to možno aj o tom, že spolu hrajú len prvý rok a chce to čas.“

K dobrým výsledkom v mužstve prispel aj príchod nového trénera Igora Súkenníka, s ktorého prácou sú v klube veľmi spokojní. „Určite má na tomto úspechu veľkú zásluhu, povedal by som, že do kabíny priniesol víťaznú mentalitu.“ Na otázku, či rátajú s jeho trénerskými skúsenosťami aj do ďalšej sezóny Lukačovič odpovedá: „Oficiálne sme spolu ešte nesedeli, ale boli sme predbežne dohodnutí tak, že keď sa postúpi, zostáva.“

V Slávii ešte vládne postupová eufória, no pomaly už premýšľajú aj nad 7. ligou. „Nebude to pre nás úplná neznáma, pretože mnohé prípravné zápasy sme hrávali s mužstvami zo siedmej ligy, aj keď sa prípravný zápas a liga nedá úplne porovnať. V tejto súťaži sú kvalitné mužstvá, minimálne prvých päť mančaftov určite, ale myslím si, že sa do súťaže začleníme a rád by som nás videl niekde v pokojnom strede tabuľky.“ Ako však prezident klubu dodáva, všetko bude závisieť aj od letných posíl. Tie chcú čerpať najmä z vlastných radov.

Slávia Trnava má okrem mužov možnosť siahnuť po víťazstve aj v dorasteneckej kategórii. „Tiež to bol taký tichý cieľ pred sezónou. Nechceli sme ako nováčik v súťaži robiť veľké vyhlásenia, ale myslím si, že 4. liga je pre Sláviu Trnava ideálna a tam by som rád náš dorast ukotvil. Čím kvalitnejšie zápasy sa odohrajú v 4. lige, tým lepší dorastenci budú vychádzať k mužom,“ prezradil Lukačovič.

Z dorastu má po sezóne vyjsť až šesť hráčov, prezident klubu sa bude snažiť, aby minimálne polovica pokračovala v mužskom futbale na Slávii. „Minulý rok nám zostali všetci hráči až na jedného, takže sa budem snažiť s chlapcami komunikovať, aby pomohli mužom. Predsa len 7. liga je o niečo lepším lákadlom ako 8. liga,“ pokračoval Lukačovič.

„Veľká vďaka patrí chalanom a trénerovi. Zaslúžia si to za to, ako celú zimu makali. Neverím, že ešte niekto v tejto lige trénoval trikrát do týždňa celú zimnú prípravu. Nemali sme to napriek tomu ľahké, nevyhrali sme s takým predstihom, s akým sme si to predstavovali a plánovali, ale podarilo sa nám to,“ uzavrel prezident klubu.