Čo priniesla zimná prestávka do mužstiev na čele tabuľky 6. ligy MEVA SPORT?

Najvyššia oblastná súťaž sľubuje na jar napínavé a zaujímavé zápasy. Liga je bodovo vyrovnaná nielen na čele tabuľky, ale viaceré tímy sú „namočené“ aj v boji o záchranu.

ZELENEČ

U lídra tabuľky zo Zelenča prišlo počas zimy k výrazným zmenám, no nie v hráčskom kádri, ale na trénerskom poste a vo vedení klubu. Pozíciu predsedu zastáva od zimy brankár Viliam Gottstein, ktorý vo funkcii vystriedal Mareka Vavra. Ten však aj naďalej pokračuje ako člen výboru. Vo výbore je aj viacero hráčov z A-mužstva ako Milan Bartovič či Martin Tibenský.

Do jarnej časti povedie mužstvo mladý Erik Ďuriš, ktorý zberal trénerské skúsenosti v Zelenči pri doraste. Ďuriš viedol mužstvo už na zimnom halovom turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava, z ktorého si Zeleneč ako víťaz odnášal trofej. Doterajší tréner Martin Babic bude pôsobiť v mužstve aj naďalej ako hráč a po trénerskej stránke sa angažuje pri kategórii U14 v Spartaku Trnava. Hráčske zmeny v kádri nenastali, jedinou je príchod Andreja Nižňana, ktorý naposledy pôsobil v Hornej Krupej.

Do prípravy zapájali aj dorastencov Kubíčka, Bukovca, Ungera či Mareša, ktorý sa vrátil z Lokomotívy Trnava. V príprave Zeleneč absolvoval sústredenie v Belušských Slatinách, kde odohrali zápas s Plevníkom. Okrem toho sa stretli so Zvončínom, Bohdanovcami, Hornými Orešanmi a v rámci Bestrent Cupu aj s Bielym Kostolom a cez víkend na nich čaká Cífer. Zeleneč sa chce v jarnej časti umiestniť čo najvyššie v súťaži, no aj pohári.

ZAVAR

Zavar, ktorý stráca na lídra súťaže len dva body, prešiel cez zimné obdobie viacerými zmenami. Tou najdôležitejšou je odchod trénera Lukáša Vida do štvorligového Bolerázu. O jeho odchode sa horlivo diskutovalo už pred sezónou, napokon sa Vido rozhodol v Zavare ešte polsezónu pokračovať.

Funkciu trénera pri mužstve prebral Marek Baxa. Káder opustilo až sedem hráčov. Je medzi nimi aj najlepší strelec súťaže Jakub Ďuriš, ktorý bude na jar obliekať dres Bolerázu. Do Siladíc odišli Branislav Púchly a Martin Vido, do Zvončína Adam Jurovatý, do Hornej Krupej Marek Sudin, Kiril Stojkov a Miroslav Hrašna budú na jar pôsobiť v Pate. Smerom dnu prišli Adam Lukáč zo Špačiniec, Adam Laca zo Šale, brankár Samuel Fančo zo Siladíc a Ľuboš Táčovský z Majcichova. Do zostavy sa vrátil späť aj Michal Kardoš, ktorý uzatvára zmeny v Zavare. Vzhľadom k tomu, že mužstvo sa cez zimu skôr oslabilo ako posilnilo, nemajú už také ambiciózne ciele ako doteraz.

„Chceme sa udržať v prvej šestke. Naše ambície už nie sú také veľké, pretože nám odišla polovica základnej zostavy. Noví hráči však do kádra zapadli,“ zhodnotil predseda klubu Marián Rakús. Počas zimnej prípravy pracovali hlavne na doplnení a stabilizovaní mužstva, čo sa im viac-menej podarilo. V zimnej príprave odohrali zápasy s Hlohovcom, Bábom či Veľkým Orvišťom a do A-mužstva postupne zapracovávali aj dorastencov. Zavar sa cez víkend v rámci Bestrent Cupu stretne s Kátlovcami.

PEČEŇADY

Aj v Pečeňadoch hlásia zopár zmien, no o konkrétnych menách posíl sa zatiaľ nehovorí. Mužstvo aj naďalej povedie tréner Adamčík. Pečeňady sa z trojice nováčikov umiestnili po jesennej časti najvyššie. Z kádra odchádza Peter Halás do Siladíc, inak mužstvo zostáva pokope. Na sfinalizovanie posíl však v Pečeňadoch potrebujú čas a kým to nie je oficiálne, nechcú prezrádzať mená. Tréner však prezradil, že ide o dvoch hráčov z nižšej súťaže.

„U nás je potrebné posilniť každú formáciu, pretože káder síce máme kvalitný, ale je nás málo,“ pokračoval Adamčík. Momentálne má k dispozícii aj s novými posilami približne 15 hráčov. „Pripadá mi to tak, že niektorí mladší chalani nemajú záujem o futbal a hľadať hráčov a prosiť niekoho, aby za nás išiel hrať je pre nás demotivujúce a sme z toho sklamaní. Takéto problémy však majú vo viacerých mužstvách,“ dodal tréner.

Ten zároveň nie je príliš spokojný ani so zimnou prípravou, počas ktorej im chýbalo viacero zranených hráčov. To, čo však mali v pláne odtrénovať, počas zimnej prestávky odtrénovali a absolvovali aj sústredenie. V prípravných zápasoch sa však neschádzali v plnej sile a šancu dostávali aj dorastenci. Tretie Pečeňady by si chceli minimálne udržať toto umiestnenie. „Nemáme veľkú stratu, kostra mužstva, ktorú sme budovali, zostala a ja si myslím, že máme kvalitatívne veľmi dobré mužstvo. Musíme sa zísť a dať sa dokopy, pretože máme štyroch hráčov, ktorí nemôžu naplno trénovať kvôli zraneniu. Všetko sa ukáže na jar,“ uzavrel Adamčík.