Ďalšie zmeny v mužstvách VI. ligy MEVA SPORT

Tentokrát sme nazreli do kabín Dolnej Krupej, v ktorej cez zimu nastali hráčske ale aj funkcionárske zmeny. Zmena vedenia nastala aj v klube OŠK Križovany nad Dudváhom a Dechticiam sa zas rozrástol realizačný tím.

OŠK Dolná Krupá

Dolná Krupá cez zimnú prestávku ohlásila snáď najvýraznejšie zmeny, a  nielen kádra. Celkovo chcú v Dolnej Krupej od jari zmeniť futbalovú filozofiu, ktorá sa dá vnímať ako úplným reštartom v klube. Ešte v januári zostavili nový osemčlenný výbor, ktorý na schôdzi zvolil za predsedu OŠK Miroslava Garažia. Podľa slov nového predsedu sa stal podnetom k týmto zmenám odchod Denisa Kabáta, ktorý sa v klube výrazne angažoval. Jeho cesta však viedla do štruktúr Oblastného futbalového zväzu Trnava, čo bolo v rozpore s jeho funkciou v klube Dolnej Krupej. Ďalším výrazným krokom bol návrat Miroslava Hrubého na post hrajúceho trénera. Ten ako tréner pri mužstve odštartoval začiatok sezóny, avšak po nevydarených úvodných kolách ho vystriedal Andrej Císar. Početné zmeny nastali aj v kádri, pričom sa týkajú najmä odchodov. Na jar nebudú v mužstve pôsobiť Andrej Kvetan a Michal Gottwald, ktorí si to namierili do Váhoviec. Dlho je už známy aj odchod Pavla Bohunického do Špačiniec. Marcel Štrbo a Richard Sekera zase na jar pomôžu Modranke.

„Tieto odchody nemajú nejaké extra dôvody, je pravda, že sú to mená, ktoré nám v kádri pravdepodobne budú chýbať, ale situácia v klube je taká, že chceme preferovať vlastných hráčov a odchovancov a chceme stavať na mládeži. Ide nám najmä o plynulý prechod z dorastu do A -mužstva, pretože u nás sú šikovní hráči, ktorí však nemali možnosť hrávať. V mužstve boli uprednostňovaní cudzí hráči so skúsenosťami pred našimi odchovancami.,“ prezrádza dôvody zmien Garažia. Podľa jeho slov ide najmä o hráčov ako Matej Glonek, Martin Studený, Timotej Slabý, Patrik Dekan a Michal Garažia, ktorý je v klube momentálne na hosťovaní z Naháča. „Nemáme potrebu mať v mužstve cudzích hráčov, myslím si, že máme slušnú mládežnícku základňu, začína to prípravkou, cez žiakov, až po dorast a títo hráči musia dostať priestor uplatňovať sa v našom klube. To je našou  filozofiou a na tomto chceme stavať,“ uzatvára Garažia. Okrem toho sa v mužstve cez zimnú prestávku snažili zapracovať aj dorastencov so striedavým štartom, ako je napríklad Timotej Hrčka. Tomu boli podmienené aj výsledky v prípravných zápasoch, v mužstve navyše už dlhšie úraduje chrípka.

V súvislosti s týmito zmenami sa cez zimnú prestávku vynorila aj otázka finančných problémov klubu, ktorú však predseda popiera: „Klub je hráčsky aj finančne stabilizovaný, nie sme na tom nejak finančne zle oproti iným  klubom.“ Dolná Krupá zimuje na desiatom mieste a do jarnej časti nejdú so žiadnymi očakávaniami: „Každý zápas začína 0:0, ak uhráme dobré výsledky bude to pre nás len potešujúce. Nejdeme však stavať na tom, že musíme, ale že chceme.“  V prvom kole jarnej časti preverí Dolnú Krupú líder tabuľky a zároveň pôjde o krupanské derby medzi Dolnou a Hornou Krupou.

TJ Družstevník Dechtice

V Dechticiah nastali cez zimu tiež menšie korekcie v mužstve. Do Veľkých Kostolian odišiel Dávid Hlavatovič, z hosťovania na Dobrej Vode sa zas vrátil Ľuboš Ružička, navyše získali brankára Mareka Dekana, ktorý chytával za Nižnú, ale počas jesennej časti bol na hosťovaní v Žlkovciach. Okrem hráčskych zmien sa rozrástol aj realizačný tím o Vladimíra Maríka: „Mám ďalšieho asistenta okrem brata Romana. Vlado je náš bývalý hráč a bude mať na starosti zápasovú časť, keďže sme s bratom aktívni hráči. Takto sa budeme môcť viac sústrediť na hru. Je ťažké viesť mužstvo z hracej plochy, tak som rád, že to bude mať pod palcom on,“ rozpráva tréner Marek Maška.

Dechtice sa v súťaži nezapísali najlepšie a cez zimu im patrí 14 priečka. Už počas jesennej časti prezradil Marek Maška, že ich obchádza futbalové šťastie najmä v koncovke. Okrem toho inkasovali hneď po Koplotovciach najviac gólov, presne 56 , čo nevrhá dobré svetlo na defenzívu. Preto sa v mužstve zamerali na dobrý tréning: „V tejto príprave sme sa snažili hlavne dobre potrénovať, prípravným zápasom sme nekládli príliš veľkú vážnosť. Keďže máme skôr staršie mužstvo, umelá tráva nie je najlepším riešením najmä v takýchto mrazoch, človek sa tam rýchlo zraní,“ prezrádza tréner. S prípravou začali v mužstve pomerne skoro, ale posledné dva týždne im ju komplikuje chrípka. Počas prípravy odohrali Dechtice len jeden prípravný zápas s Pečeňadmi, ktorý prehrali 4:3. Podľa slov trénera vynechajú aj generálku, v ktorej sa im už viackrát po sebe nepríjemne zranili hráči. Dechtice odštartujú jarnú časť zápasom so Zelenčom.

OŠK Križovany nad Dudváhom

Aj Križovany počas zimnej prestávky ohlasujú zmeny vedenia. Petra Záhumenského tak na poste predsedu klubu vystrieda jeho menovec Martin Záhumenský, podpredsedom sa stal Stanislav Demovič. Križovany nezažívajú v mužstve najlepšie obdobie a predseda ho dokonca označil ako existenčný problém v A-mužstve. „Na tréning chodí 8 hráčov, traja to dokonca zabalili úplne. Ako dôvod uviedli, že ich to nebaví a ukončili futbalovú kariéru.“  Na jar v mužstve pocítia aj absenciu hráčov Romana Šurana, Stanislava Demoviča a Miroslava Málika, ktorí majú problémy s kolenami. V klube sa snažia poobzerať po nových posilách nielen do jarnej časti, ale aj do nasledujúcej sezóny. Zatiaľ do Križovian pribudol Benson Alumbasi Timona z Koplotoviec. Mužstvo aj naďalej povedie tréner Miroslav Horvatovič, ale len do konca aktuálnej sezóny. Ako uviedol predseda Záhumenský, trénerskú otázku začínajú s predstihom riešiť.

Predposledné Križovany sa chcú na jar pokúsiť zachrániť: „Chceme sa udržať v tejto lige, uvidíme aj ako sa vykryštalizuje situácia s V. ligou Západ , koľko mužstiev pôjde hore a či vôbec, a ako sa bude vypadávať, ale o záchranu sa počas jari pokúsime.“  V rámci prípravy odohrali Križovany jeden prípravný zápas s Bielym Kostolom, ktorý prehrali 3:6. V sobotu ich čaká stretnutie s Brestovanmi na umelej tráve v Galante a keďže na Križovany v prvom jarnom kole padol voľný los, chceli by budúci víkend absolvovať prípravný zápas s Trebaticami.