Do tretice to konečne vyšlo a výber ObFZ Trnava sa dočkal vytúženého víťazstva.

       V sobotu 16. decembra sa v športovej hale v Dunajskej Strede uskutočnil štvrtý zo série mládežníckych turnajov ZsFZ. Tentokrát na palubovku nastúpili „mladší žiaci“ – kategória U13 z dvanástich oblastných futbalových zväzov v pôsobnosti západného Slovenska o Pohár predsedu ZsFZ. Trénerskej dvojici Adam Križan, Kamil Kralič to konečne do tretice vyšlo, po dvoch tretích miestach v kategóriách U15 a U11, keď vždy vyhrali svoju skupinu, ale neuspeli v semifinálových stretnutiach, v sobotu svoje úspešné účinkovanie v skupine zavŕšili finálovým triumfom, keď rozdrvili Galantu 8:1 a stali sa celkovým víťazom v kategórii U13 bez jedinej prehry s impozantným skóre 33:6, čím len potvrdili svoju suverenitu na turnaji aj v individuálnych oceneniach. Za najlepšieho strelca bol vyhlásený Roman Horina s 11 gólmi, za najlepšieho brankára Branislav Horenský (obaja ŠK Cífer 1929). Mimoriadnou cenou, dresom Mareka Hamšíka, od predsedu ZsFZ p. Petra Kováča bol ocenený aj Aleš Nejezchleb (Križovany nad Dudváhom), ktorý s prehľadom vymetal horné kúty súperových brán.

Výsledky:

Skupina:

Trnava – Považská Bystrica 1:0 (Horina)

Trnava – Senica 2:2 (Horina, Frič)

Trnava – Dunajská Streda 3:0 (Horina 3x)

Trnava – Levice 6:1 (Krčula 2x, Horina, Nejezchleb, Poliačik, Jankech)

Trnava – Prievidza 7:0 (Poliačik 3x, Tibenský, Nejezchleb, Krajčovič, Krčula)

Semifinále:

Trnava – N. Zámky 6:2 (Nejezchleb 2x, Horina 2x, Poliačik, Jankech)

Finále:

Trnava – Galanta 8:1 (Horina 3x, Krčula 2x, Poliačik 2x, Naton)

Výber ObFZ Trnava reprezentovali hráči:

Szabó, S. Naton, K. Krajčovič, R. Jankech (Modranka), R. Horina, T. Tibenský, S. Frič, B. Horenský (Cífer), A. Nádaský, M. Ryšavý (D. Krupá), A. Nejezchleb (Križovany nad Dudváhom), M. Poliačik (Kopánka Trnava), M. Krčula (Zvončín). Tréneri: Adam Križan, Kamil Kralič.

Hodnotenie trénera víťazného tímu ObFZ Trnava Adama Križana:

            Pred turnajom sme absolvovali päť tréningových zrazov. Prvé dva zrazy absolvoval širší výber hráčov, zvyšné tri už finálny výber. Zaujímavosťou bola pozícia brankára, na ktorej sme vyskúšali celkovo štyroch brankárov. Chlapci sa za týchto pár zrazov výborne zohrali a vytvorili jedno veľmi silné a konkurencieschopné mužstvo. Na každú pozíciu v systéme našej hry sa nám podarilo nájsť správnych hráčov s vysokou kvalitou, a preto sme šli na turnaj s cieľom pobiť sa o najvyššie priečky.

      Vstup do turnaja sme nemali ideálny. Prvý zápas s Považskou Bystricou sme síce zvládli, ale veľmi sme sa vytrápili na výhru o gól. Druhý zápas so Senicou sme remizovali, keď sme počas zápasu nevyužili množstvo šancí a následne súper na konci zápasu zaslúžene vyrovnal. Počas prvých dvoch zápasov bola naša hra dobrá, avšak len do finálnej fázy. V nej sme pohoreli na plnej čiare, keď sme zahodili obrovské množstvo gólových šancí. Po druhom zápase sme si s hráčmi rozobrali, čo musíme zlepšiť, keď chceme pomýšľať na postup zo skupiny. Podarilo sa nám zlepšiť efektivitu, vďaka čomu sme zvládli dôležitý zápas s výbornou Dunajskou Stredou. Finiš skupiny nám vyšiel na výbornú. Naša hra sa zlepšovala od zápasu k zápasu, vďaka čomu sme vysoko porazili Levice aj Prievidzu a vyhrali tak skupinu so skóre 19:3.

      V semifinále sme narazili na výborne hrajúce Nové Zámky, ktoré v skupine nastrieľali 16 gólov. Vedeli sme, že nás čaká veľmi silný súper, a preto sme nechceli v zápase nič podceniť. Veľmi nám pomohlo, že sme dali rýchle góly a odskočili tak súperovi, ktorý hral výborný futbal. Ku koncu zápasu sa Zámčania rozhodli hrať hru bez brankára, čo sme využili a vyhrali 6:2.

      Náš výkon naplno vyvrcholil vo finále, kde sme sa stretli s výbornou Galantou, ktorá vyhrala svoju skupinu. Chlapci do bodky splnili taktiku, ktorú sme si dali pred zápasom. Podarilo sa nám streliť veľmi rýchle góly a prakticky v polovici finále sme vyhrávali už 8:0, následne sme dostali gól a zápas skončil výsledkom 8:1. Klobúk dole pred chlapcami ako pristúpili k finále, keď ukázali veľkú vôľu a chtíč vyhrať. Všetci hráči predvádzali počas celého turnaja perfektné výkony. Gólovo nás ťahal najmä bombardér Roman Horina, ktorý vstrelil 11 gólov a stal sa najlepším strelcom turnaja. Cenu predsedu ZsFZ pána Petra Kováča získal za svoje výkony Aleš Nejezchleb a najlepším brankárom turnaja sa stal Braňo Horenský.