Jubilejný 20. ročník turnaja O pohár predsedu ObFZ Trnava ovládol Cífer

V Mestskej športovej hale v Trnave sa po dvojročnej prestávke zapríčinenou koronavírusom Covid-19 uskutočnil jubilejný 20. ročník halového turnaja O pohár predsedu ObFZ Trnava. Po poslednom držiteľovi pohára z roku 2020 futbalistov zo Zelenča spoznal turnaj nového víťaza, ktorým sa po napínavom finálovom priebehu stalo mužstvo z Cífera. Hráči ŠK Cífer 1929 na celom turnaji nenašli premožiteľa a po finálovom zápase s Červeníkom zdvíhali nad hlavy víťazný pohár.

Jasný favorit aj dramatické zápasy
Prvá skupina v zložení Červeník, Siladice, Boleráz „B“, Drahovce a Buková priniesla divákom presne to, čo očakávali. Nechýbalo množstvo gólov, vyhrotené situácie či dramatické zápasy až do záverečných sekúnd. Favoriti skupín, ktorými boli siedmoligisti z Červeníka, Majcichova, Siladíc a Cífera svoju rolu v turnaji potvrdili v konečnom poradí, keď sa umiestnili na prvých štyroch miestach tohtoročného halového turnaja. Už v úvodnom stretnutí sa však prekvapujúco Červeník potrápil so súperom z IX. ligy s mužstvom Družstevníka Buková, v ktorom zvíťazil najtesnejším výsledkom 3:2, ale v nasledujúcom priebehu sa hráči z Červeníka rozohrali a jasne dokráčali do finálového stretnutia ako, víťaz skupiny „A“.

Výsledky skupiny „A“:
Červeník – Buková 3:2
Siladice – Drahovce 5:1
Boleráz „B“ – Červeník 1:6
Buková – Siladice 2:9
Drahovce – Boleráz „B“ 2:4
Červeník – Drahovce 6:2
Siladice – Boleráz „B“ 3:0
Buková – Drahovce 7:5
Červeník – Siladice 9:1
Boleráz „B“ – Buková 5:1

Tabuľka:
Červeník 4 4 0 0 24:6 12b
Siladice 4 3 0 1 18:12 9b
Boleráz „B“ 4 2 0 2 10:12 6b
Buková 4 1 0 3 12:22 3b
Drahovce 4 0 0 0 10:22 0b

„B“ skupinou prešiel bez prehry aj neskorší víťaz 20.ročníka Cífer
V druhej skupine, ktorá bola v zložení Majcichov, Cífer, Moravany n/Váhom, Bohdanovce a Šúrovce sa stal jednoznačným lídrom Cífer, ktorý v rozhodujúcom stretnutí o účasť vo finále zdolal mužstvo z Majcichova 4:3, stretnutie bolo od úvodného hvizdu rozhodcu jednoznačne ozdobou tohto turnaja.

Výsledky skupiny „B“:
Majcichov – Šúrovce 5:1
Cífer – Bohdanovce 3:1
Moravany n/V – Majcichov 3:7
Šúrovce – Cífer 0:11
Bohdanovce – Moravany n/V 4:6
Majcichov – Bohdanovce 5:0
Cífer – Moravany n/V 4:2
Šúrovce – Bohdanovce 2:1
Majcichov – Cífer 3:4
Moravany n/V – Šúrovce 5:1

Tabuľka:
Cífer 4 4 0 0 22:6 12b
Majcichov 4 3 0 1 20:8 9b
Moravany n/V 4 2 2 2 16:16 6b
Šúrovce 4 1 0 3 4:22 3b
Bohdanovce 4 0 0 4 6:16 0b

Oblastný futbalový zväz oceňoval jubilantov a losovala sa tombola
Po základných skupinách prišla prestávka, počas ktorej sa oceňovalo a losovala sa tradičná tombola.
Na palubovku Mestskej športovej haly v Trnave boli pozvaní jubilanti, ktorí si z rúk predsedu ObFZ Trnava p. Hracha prevzali plakety k ich životnému jubileu.

Ocenení jubilanti: Ján Koleňák (70 rokov), dlhoročný funkcionár OŠK Smolenice, Pavol Tomaška (80 rokov), dlhoročný funkcionár TJ Družstevník Dechtice, Pavol Machovič (70 rokov), dlhoročný funkcionár TJ Družstevník Dechtice, Marián Mihálik (60 rokov), dlhoročný funkcionár TJ Družstevník Dechtice, Jozef Šmidovič (60 rokov), predseda DK ObFZ Trnava, Jozef Brezovský (50 rokov), predseda TMK ObFZ Trnava, Miloslav Jurena (60 rokov), dlhoročný rozhodca ObFZ Trnava a ZsFZ, Libor Šašo (60 rokov), dlhoročný rozhodca ObFZ Trnava a ZsFZ, Tibor Santa (50 rokov), predseda KR ObFZ Trnava, dlhoročný rozhodca ObFZ Trnava a ZsFZ.

Zápas o 3. miesto
Úvodné minúty stretnutia priali mužstvu Siladíc, ktoré sa ujalo vedenia Laurincom. Následne však prebralo iniciatívu mužstvo z Majcichova a troma gólmi otočilo priebeh stretnutia a zaslúžene získalo bronzovú priečku na tomto halovom turnaji.
Siladice – Majcichov 1:3 (Laurinec – Fogel, Kalivoda, Marek)

Finále prinieslo pravé vyvrcholenie turnaja
Postupne sa turnaj dostal do najočakávanejšieho momentu dňa, kedy si vo finále zmerali sily mužstvá z Červeníka a z Cífera. Rovnako, ako zápas o 3. miesto, aj finále začalo vo vysokom tempe. V siedmej minúte otvoril skóre Vančo, ktorý dostal Červeník do vedenia 1:0. Následne sa však presadili hráči z Cífera v 9´ Sagan, v 14´ Domorák, v 16´ Fischer, v 18´ ešte Babic kontaktným gólom vykresal nádej na úspech Červeníka, ale v záverečnej v dvojminútovke Cíferania gólmi Korbeliča a Páleníka jasne rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve v jubilejnom 20. ročníku O pohár predsedu ObFZ Trnava.
Červeník – Cífer 2:5 (Vančo, Babic – Sagan, Domorák, Fischer, Korbelič, Páleník)

Najlepší hráč: Martin Hlúch (Cífer)
Najlepší brankár: Martin Orichel (Majcichov)
Najlepší strelec: Dávid Miškech (Moravany nad Váhom)

Jubilejný 20. ročník sa tešil z bohatej diváckej návštevnosti, počas celého hracieho dňa si do hľadiska našlo cestu okolo 1000 divákov, najmä finalisti mali v hale početné zastúpenie. Svojou návštevou turnaj poctili prezident FC Spartak Trnava Peter Macho ako aj sekretári ZsFZ Ľubomír Zábojník a BFZ Ján Farbula.

V závere turnaja sa predseda ObFZ Trnava Vladimír Hracho poďakoval všetkým zúčastneným FK za dobrú atmosféru na turnaji a poprial im veľa zdravia a športových úspechov v roku 2023.
Stretnutia rozhodovali: Rudolf Frič a Marek Fodor

Súpisky hráčov:
Slovan Červeník – Kubatka, Babic, Nemec, Vančo, Ješko R, Ješko M, Kopún, Uhrín, Brestovanský, Nemček, Martinkovič, Žemla, Boháčik, Gažo, Pekarovič, Benkovský, Andrássy, Dúcky.
Tréner: Ivan Blaško

OFK Majcichov – Orichel, Fogel, Morvay, Zubčák, Chynoradský, Koricina, Ondriš, Gerši, Neštický, Bunček, Kalivoda, Marek, Bartoš, Chorvát, Jasovský, Hegyi, Tomašik, Krivosudský.
Tréner: Tomáš Marek

Družstevník Siladice – Svitek, Bališ D, Hecht, Veselský, Bango, Kadlec, Laurinec, Varga, Broš, Vido, Mesároš, Rau, Sekereš, Ertl, Macura, Jarábek.
Tréner: Tomáš Javor

ŠK Cífer 1929 – Páleník, Klačo, Hlúch, Lietava, Grosman, Korbelič E, Repa, Lukovič, Sagan, Hamaďák, Korbelič P, Domorák, Moravčík, Fischer, Ochaba, Bajza, Leffler.
Tréner: Jozef Šuran

Slavoj Boleráz „B“– Vaško, Daniš Jozef, Daniš Jaroslav, Daniš P, Daniš Martin, Daniš Marek, Kollár, Drozda, Tanáč, Prochádzka, Peško, Mikulka, Krajčovič, Vavro, Orihel.
Tréner: asistent trénera Marek Daniš

OŠK Moravany nad Váhom – Lamini, Klasovitý, Miškech, Stredák, Vetrík, Jakubek, Miklovič, Jankech, Blahuta, Frankovič, Mihálik, Halanda, Jánošík J, Ondris, Jánošík I., Chebeň, Zelenay, Nagy.
Tréner: Ivan Jánošík

OFK Drahovce – paulovič, Šerjeník, Onder, Rusnák, cesnek, Duchaj, Kosa, Poláčik, babečka, Moravčík, Hargaš, Valla, Zivčák, Horúcka.
Tréner: Adrián Hnilka

Elastik Bohdanovce – Miškovič, Kopúnek, Školek, Brna, Palšovič, Braniša, Vyskoč, Chudý, Skukálek, Dufek, Hoblík, Brestovanský, Sany, Polakovič.
Tréner: Dávid Miškovič

Družstevník Buková – Jaraba Ľ, Jaraba R, Hačo, Zelenák, Bottek, Mišči, Vajsábel, Medvecký, Jaraba Richard, Černuško, Jaraba P, Herceg, Hlavatý, Kitta, Vittek, Gach, Študenc, Detko.
Tréner: Igor Sasko

OŠK Šúrovce – Sabo S, Jobek, Bodiš, Gábor, Sabo Martin, Ďuriš, Sabo Marek, Vilinovič, Klačo, Chatrnuch, Richnák, Študenc, Fančo, Šabík
Tréner: Dušan Ondrejíček