Kompas fanúšika 6. ligy: Bučany aj Zeleneč sa cez zimu oslabili, Cífer vystužil útok aj brankársky post

Mužstvá z najvyššej oblastnej súťaže majú za sebou náročnú zimnú prípravu a počas posledného víkendu absolvovali svoje generálky pred štartom jarnej časti.

Ten je na programe už počas najbližšieho víkendu a prinesie množstvo zaujímavých stretnutí. Zmapovali sme pre vás dianie a najmä odchody a príchody účastníkov 6. ligy MEVA SPORT.

Siladice

Siedme mužstvo tabuľky je s jesennými výsledkami spokojné, no hrajúci tréner Denis Bališ by si vedel predstaviť aj viacej bodov. Rovnako sa chcú Siladice prezentovať aj počas jarnej časti a rozhodne nehodlajú podliezať nastavenú latku.

V kádri hlásia len zopár zmien. Na hosťovanie do Váhoviec odišiel Tomáš Javor, z Pečeňád získali brankára Jakuba Sviteka. Do mužstva prišiel aj obranca Adam Macura, ktorý hrával v Rakúsku a napriek tomu, že pracovne pôsobí stále v zahraničí, Siladiciam by mal v niektorých zápasoch na jar vypomôcť.

Do prípravy sa nezapojil Lukáš Trnovec, ktorého trápi komplikované svalové zranenie. Tréner je so zimnou prípravou relatívne spokojný, ovplyvnil ju covid, ako aj v iných mužstvách. V príprave sa stretli s Hornou Krupou, Sláviou Trnava, Dolnou Stredou, Bábom a generálku odohrali s Veľkými Kostoľanmi.

Biely Kostol

Desiate miesto v tabuľke obsadil Biely Kostol, v ktorom sa počas zimy odohralo niekoľko zmien. Michal Backa odišiel do Ružindola a kvôli zdravotným problémom ukončil aktívnu činnosť Tomáš Ostrihoň.

Smerom dnu prišiel Andrej Jurica zo Smoleníc a Erik Mitka z Oščadnice, ktorý už v minulosti pôsobil v Horných Orešanoch či Cíferi. S jesennou časťou je trénerská dvojica Dalibor Semanko a Peter Sládeček spokojná, no bodovo na tom mohli byť lepšie.

„Boli zápasy, ako doma so Zelenčom, kde sme dokázali uhrať dobré výsledky, no prišli aj straty, ktoré nás zamrzeli. Hlavne doma sme mali nazbierať viac bodov. Sme však v strede tabuľky, čo je na náš už pomerne starší káder dobré umiestnenie,“ zhodnotil Sládeček.

Plánované sústredenie v Trenčianskych Tepliciach napokon mužstvo vymenilo za menšie sústredenie v Smoleniciach na Jahodníku, inak na prípravu využívali len domáce podmienky. V príprave sa stretli s Košútmi s výhrou 3:2, s Hrnčiarovcami nad Parnou tiež s výhrou 6:2 a so Suchou nad Parnou s výsledkom 3:3. Generálku na jarnú časť vynechali a vynahradili si ju spoločným tréningom a oslavou 40. narodenín oboch trénerov. V jarnej časti si chce Biely Kostol vylepšiť postavenie v tabuľke o dve až tri miesta a hlavne sa udržať v pokojných vodách súťaže.

Prinášame vám zmeny od ďalších účastníkov – Majcichov, Červeník, Cífer, Madunice, Bučany, Zeleneč, Krakovany, Horné Orešany, Pečeňady, Kátlovce, Leopoldov, Drahovce, Voderady, Križovany nad Dudváhom, Zavar.

Čítajte viac: https://mytrnava.sme.sk/c/22857708/jarny-kompas-fanusika-6-ligy-meva-sport.html

V článku sa ďalej dočítate:

– Červeníku sa vrátil hráč, Majcichov hlási dve posily, Cífer vystužil útok aj brankársky post.

– Drahovce, Pečeňady či Kátlovce hlásia obmeny na trénerských postoch.

– Pečeňady získali atraktívne mená. Počas zimy sa im podarilo posilniť zo súťaže najviac.

– Bučany a Zeleneč sa počas zimy oslabili. Ako sa im podarilo nahradiť odchody?

– Nováčik z Maduníc na prestupovom trhu nezaháľal. Aké hlási posily?

– Ktoré mužstvá do kádra nezasahovali a prečo?

– Aké zmeny hlásia mužstvá z dna tabuľky ako Zavar, Križovany, Voderady či Leopoldov?