Memoriál futbalových rozhodcov

 

Peter Kubina bol dlhoročným rozhodcom ZsFZ a SFZ. Dňa 18.6.1998 tragicky zahynul pri vykonávaní fyzických previerok rozhodcov v Nitre vo veku 46 rokov. Na jeho pamiatku bývalí kolegovia organizujú pravidelne spomienkový futbalový turnaj s celoslovenskou účasťou. Marián Šmidovič bol taktiež dlhoročným rozhodcom ObFZ a ZsFZ a jeden z hlavných organizátorov dovtedy poriadaného Memoriálu P. Kubinu, celkovo až 14.ročníkov. Dňa 15.9.2011 podľahol ťažkej chorobe vo veku 43 rokov.. Rozhodli sme sa uskutočniť na ich pamiatku a spomienku spoločný turnaj v poradí už šiesty. Celkovo je to už 20 ročník tohto memoriálu.
Chceme aby si ľudia aspoň takto, raz za rok, na týchto výnimočných ľudí spomenuli a uctili si ich pamiatku.

Turnaja sa zúčastnia mužstvá ktoré mali blízky vzťah k obidvom zosnulým rozhodcom a ktorým obidvaja pravidelne rozhodovali MFZ.

Po druhý krát sa hrá turnaj novým spôsobom, ktorý sa minulý ročník osvedčil a prilákal do MŠH slušnú divácku kulisu. Veríme že aj tento krát tomu nebude inak, pretože súboje medzi Malženicami, Bolerázom a v neposlednom rade Jaslovskými Bohunicami sú vždy pre divákov veľmi atraktívne. Zúčastňujú sa na ňom futbalové mužstvá ktoré hrajú aktívne súťaže či už v rámci ObFZ Trnava (FO Dechtice), alebo ZsFZ ( Veľké Lovce, FO Malženice, FO Jaslovské Bohunice, FO Boleráz)
Posledným účastníkom je mužstvo ÚVTOS Hrnčiarovce, je to spoločné mužstvo firmy FCC, bývala ASA, v ktorom pracoval Marián. Šmidovič a väznice Hrnčiarovce kde zase pravidelne rozhodoval všetky turnaje a zápasy príslušníkov. KŠP ÚVTOS Hrnčiarovce nad Parnou je hlavným organizátorom tohto turnaja

V prestávkach prebehnú rôzne súťaže o atraktívne ceny, ( kopy na bránku, streľba na presnosť), vstup je voľný

Chceme pozvať všetkých priaznivcom futbalu a ľudí ktorých ich poznali aby si prišli uctiť ich pamiatku.

Ďakujem Jozef Šmidovič