Na žiakov Drahoviec čakajú v novej sezóne zmeny

V minulej sezóne sa dosahovali úspechy aj v žiackej kategórií a medzi postupujúcimi družstvami sa okrem Cífera a Bučian ocitli aj Drahovce, ktorých postup však nebol taký jednoznačný a museli oň bojovať do posledného kola. IV. liga bude pre Drahovce veľkou zmenou a nebude jedinou, pretože v aktuálnej sezóne sa spojili so žiakmi z Maduníc: „Sú to dve rozdielne družstvá, takže sa ešte trochu spoznávajú a potrebujú sa viac oťukať. Budú spoločne hrať vyššiu ligu, preto dúfam, že to pre chlapcov bude motivujúca výzva popracovať na sebe, aby sme oproti minulej sezóne ešte niektoré veci zlepšili. Navyše spoznajú aj iných súperov, nielen tu z okolia, kde sme doteraz hrávali,“ hodnotí tréner Pavol Sedláčik.

Ďalšou zmenou pre žiakov bude aj to, že v trénerskom tíme bude chýbať Martin Rusnák pre nedostatok času: „Záležalo mi na tom, aby som chalanom odovzdal kus svojich skúseností a aby sme vytvorili dobrú partiu, ktorá sa baví futbalom, čo sa mi aj podarilo. Chcel by som sa k trénovaniu ešte niekedy v budúcnosti vrátiť, pretože ma to veľmi baví, ale momentálne na to nemám čas,“ prezrádza Rusnák. Zároveň vyjadril aj spokojnosť s dosiahnutými úspechmi počas jeho pôsobenia v tíme: „Mali sme výbornú sezónu a ťahali sme všetci za jeden povraz. Moje poďakovanie patrí celému kolektívu, taktiež kolektívu trénerov, teda Sedláčikovi a vedúcemu mužstva Petrovi Hargašovi. Rovnako nám držalo palce aj vedenie, rodičia, a to bolo pre celé družstvo veľmi dôležité a hnalo nás to dopredu.“

Podobne hodnotí sezónu aj druhý tréner Sedláčik: „Minulú sezónu môžem zhodnotiť len kladne, pretože chlapcov bolo málo, mali sme v tíme päť prípravkárov a všetci chodievali poctivo na tréningy a na zápasy. Nikdy sme nikoho nenechali sedieť na lavičke, chalani boli motivovaní, chceli zvíťaziť a nakoniec to aj dosiahli.“

V Drahovciach budú ešte dlho spomínať na posledný zápas sezóny, na ktorom sa stretlo 250 divákov, čo by ocenil nejeden mužský duel. V zápase medzi Drahovcami a Pečeňadmi sa práve medzi týmito dvomi družstvami malo rozhodnúť o definitívnom víťazovi súťaže. Zatiaľ čo vyrovnaný polčas skončil nerozhodne 1:1, ten druhý sa neobišiel bez horlivých emócií a derby nakoniec dopadlo lepšie pre domáce Drahovce s výsledkom 4:2. „Chalani dali do zápasu všetko, čo v sebe mali a počas sezóny sa to báli ukázať. Boli mužstvom, ktoré určuje tempo, nie sa prispôsobuje súperovi, vleteli do nich naplno a dokázali, že si zaslúžia súťaž vyhrať,“ hodnotí Sedláčik.

Na zápas zaspomínal aj Rusnák: „Bol to veľmi dôležitý zápas a chalani to pociťovali už cez týždeň. Bolo na nich vidieť, že majú zodpovedný prístup, a že chcú vyhrať. Prišli ich pozrieť rodiny a kopec divákov, takže si myslím, že to bol pre nich veľký zážitok.“ Po úspechu prišli oslavy, ktoré absolvovali na spoločnej chate oddychom, turistikou a kúpaním.

Okrem toho, že Drahovce sa stali absolútnym víťazom so 152 gólmi na konte, 70 z nich nastrieľal Martin Janovský, čím sa stal najlepším strelcom V. ligy skupiny B. „Je to perspektívny a talentovaný hráč a keď na sebe ešte viacej popracuje, bude veľmi dobrý,“ hodnotia tréneri.

Pavol Sedláčik nepozeral na tabuľkové výsledky minulú sezónu a neplánuje tak robiť ani v tejto: „Minulú sezónu som nemal prehľad o našom umiestnení, takže mi na tom ani nezáleží. Pozerám sa na to, ako hráči hrajú, na ich herný prejav, rýchlosť, kombinácie a zakončovania. Chcem, aby sa o pár rokov na nich dalo pozerať a aby sa niečo naučili, a je jedno či skončia na piatom alebo desiatom mieste.“ Okrem prípravy, ktorú absolvovali hráči v domácich podmienkach, pracujú na utužení kolektívu: „Nedávno sme mali zoznamovačku, počas ktorej sme boli cez víkend opekať a okúpať sa s deťmi, aby sa navzájom spoznali aj mimo hracej plochy, a aby bola lepšia partia,“ dodáva Sedláčik.

Najbližší program žiakov Drahoviec

DateHomeTime/ResultsAway