O miesto v 6. lige MEVA SPORT sa s Dechticami pobijú Bučany

Na štadióne v Maduniciach sa stretli mužstvá z druhých priečok siedmych líg, aby medzi sebou rozhodli, kto sa v baráži stretne s Dechticami a bude mať šancu vybojovať si miestenku do najvyššej oblastnej súťaže.

V 7. lige SWAN sa umiestnili na druhej priečke Bučany, v 7. lige RUBBEX zase Dubovany. Zápas sa odohral pred peknou diváckou kulisou a obe mužstvá doň vstúpili s cieľom zvíťaziť.

Bučany – Dubovany 1:0 (0:0)

Zápas bol od úvodných minút vyrovnaný a už v 7. minúte sa v osobnom súboji presadil Masaryk z Dubovian, no jeho krížna strela skončila mimo bránu. Ten istý hráč mohol otvoriť skóre aj v 14. minúte no jeho strela tentokrát letela ponad bránu Bučian.

Postupne v zápase prebrali iniciatívu Bučany, čoho výsledkom bola strela Benka z hranice 16-tky, ktorá skončila na ľavej žrdi dubovanskej brány. Bučany si postupne vypracovali viacero šancí, prízemná strela z vnútra 16-tky skončila tesne vedľa brány, neuspeli ani keď Bunček vysunul Fančoviča, ktorého strela skončila tiež povedľa vzdialenejšej žrde – 0:0.

V úvode druhého polčasu mali Dubovany peknú šancu, no po rohovom kope netrafili v dobrej pozícii loptu. S pribúdajúcim časom sa na ihrisku začali čoraz častejšie objavovať tvrdé zákroky. V 52. minúte bol pred 16-tkou sfaulovaný Šrámek, no tento faul bol potrestaný len žltou kartou. Následný priamy kop na dvakrát zneškodnil Tonkovič.

V 62. minúte bol opäť sfaulovaný hráč Bučian pred 16-tkou Kollárom, ktorý po dvoch žltých kartách uvidel červenú. Nariadený priamy kop zatočil do brány Fančovič a naklonil víťazstvo na stranu Bučian – 1:0.

V 74. minúte prišla pre Dubovany druhá červená karta, kedy po tvrdom zákroku uvidel Masarik druhú žltú kartu. Nervozita, ktorá stúpala nielen na hracej ploche, ale aj medzi fanúšikmi, ktorí šarvátkou na chvíľu odpútali pozornosť od hry, vyvrcholila v 81. minúte, kedy prišla pre Dubovany tretia červená karta pre Strečanského. Zápas mal nechutný záver, kedy Dubovany neudržali emócie a strhla sa šarvátka, do ktorej sa zaplietol aj brankár Tonkovič, ktorý napadol protihráča. Následne aj on uvidel červenú kartu. Zápas v 81. minúte aj skončil, keď Dubovany zišli z hracej plochy. Aj napriek takémuto záveru si Bučany zakričali víťazný pokrik.

Góly: 64. Fančovič.

BUČANY: Jamrich – Vančo, Malich, Fančovič, Bunček, Šrámek, Benko, Mračník, Maruna, Habes, Rafi (58. Zubčák).

DUBOVANY: Tonkovič – Kollár, Holán, Herceg (36. Jamrich), Krajčo, Masarik, Masaryk, Dovičič, T. Svítek (55. Strečanský), E. Svítek, Vrbík.

Peter Kostolanský (tréner OFK Bučany): Neviem ani čo mám k tomu zápasu povedať, pretože sa to celé zvrhlo, ale myslím si, že v niektorých častiach to bola až urážka futbalu. Ale keď sa zameriam čisto len na hru, tak prvých pätnásť minút sme hrali slabo, Dubovany boli lepšie, mali gólovú šancu, z ktorej mohli otvoriť skóre. Po  pätnástich minútach sme prebrali iniciatívu už my, po polhodine hry sme boli už určite lepším mužstvom. Vypracovali sme si nejaké šance, ktoré sme ale nevyužili. Druhý polčas sme boli jasne lepším mužstvom, dali sme gól, išli sme do toho, mali sme šance, no potom ako sa zvrhol zápas, to už sa musíte opýtať hráčov Dubovian, pretože toto čo predviedli bola nehoráznosť.

Stretnutie Bučany – Dechtice sa odohrá v nedeľu 23.6. o 17:30 h. na štadióne v Piešťanoch.