Pečeňady hlásia výrazné obmeny, Majcichov zas v príprave preverujú treťoligisti. Ako to vyzerá u mužstiev 6. ligy?

Zimná príprava je v plnom prúde, niekde ju však výrazne komplikuje covid. Transferový kolotoč sa roztáča a prestupové okno je otvorené do 31. marca, povolené sú však iba hosťovania.

V mužstvách najvyššej oblastnej súťaže sa rodia zaujímavé pohyby, k zmenám prišlo aj trénerskej lavičke. Načrtávame prvé z nich a ponúkame vám prehľad informácií z kuchyne šiestoligových klubov.

V príprave nazerajú do vyšších súťaží

Líder tabuľky z Majcichova využíva v príprave domáce podmienky, kde má k dispozícii aj multifunkčné ihrisko s umelou trávou. Mužstvo trénuje dvakrát do týždňa, no prípravu im komplikuje covid, kvôli ktorému museli zrušiť aj plánovaný prípravný zápas s Nededom.

Majcichov v príprave nazerá do vyšších súťaží a už stihol odohrať stretnutia s treťoligovým Pezinkom, s prehrou 1:2, ako aj s Bohdanovcami, s výhrou 2:1.

V príprave ich čaká ešte piatoligová Malá Mača a treťoligová

Galanta. Pred ostrým štartom jarnej časti ich čaká dohrávka jesenného kola s Drahovcami a pohárový zápas s Červeníkom, na ktorý sa už podľa trénera Tomáša Mareka tešia.

Majcichov hlási aj menšie pohyby v kádri, pričom neodchádza nikto, až na Lukáša Cuninku, ktorý však nebol mužstvu nápomocný ani počas jesennej časti. Z Hornej Krupej sa vrátil Jakub Ondriš a pracujú aj na príchode perspektívneho útočníka, ktorého meno tréner zatiaľ nechcel prezrádzať. S mužstvom začal trénovať aj Sebastián Škultéty, ktorý bol na jeseň pracovne vyťažený a mužstvu v niektorých zápasoch chýbal.

„V príprave sa nám nevyhol covid a postupne nám vyskakujú hráči, ktorí sú v karanténe. Z tréningového procesu vypadnú zväčša na týždeň, no je to u každého individuálne. Ak sa hráč necíti na to, aby sa vrátil späť do záťaže, jeho návrat trvá dlhšie, ale ide skôr o ojedinelé prípady,“ uviedol tréner Marek. V tíme nikto nelaboruje so zraneniami.

Majcichov je prekvapením jesennej časti a zimuje na líderskej pozícii. Mužstvo by sa chcelo aj na jar udržať v najlepšej trojke, kvalitou kádra na to podľa Tomáša Mareka majú.

Do kádra nechcú zasahovať

Krakovany odštartovali zimnú prípravu v polovici januára a využívajú domáce podmienky, kde majú k dispozícii aj umelú trávu. S prípravnými zápasmi začali uplynulý víkend a stretnutia majú naplánované s Veľkými Kostoľanmi, Borovcami, Šalgovcami a Brestovcom.

Mužstvo sa na jarnú časť pripravuje bez zmien v kádri a nemajú v pláne doň ani zasahovať.

„K určitým doplneniam prišlo ešte počas jesene, kedy k nám prišli brankár Tomáš Holán a jeho brat Adam Holán z Veľkého Orvišťa. Káder je stabilný, nevidím dôvody na jeho obmeny,“ objasnil tréner Tomáš Andrísek, ktorý má k dispozícii všetkých hráčov a mužstvu sa zatiaľ úspešne vyhýba aj covid.

S deviatym miestom po jeseni však v klube nie sú spokojní. „Podľa sily kádra sme čakali viac, no výsledky sa nám nevydarili. So záverom jesennej časti sme spokojní a práve na tieto výsledky by sme chceli nadviazať aj v druhej polovici sezóny.

Ešte v letnej prestávke sme zapracovali do kádra aj zopár hráčov z Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca. Je medzi nimi aj Aleš Orviský, ktorý za mužov pravidelne hráva. V kádri je určite väčší potenciál, ako je naše tabuľkové postavenie, preto je cieľom posunúť sa na vyššie priečky,“ uzavrel Andrísek.

O príprave Červeníka, Cífera, Bučian, Siladíc, Zelenča, Horných Orešian, Maduníc či Pečeňád sa viac dočítate tu: https://mytrnava.sme.sk/c/22840476/pecenady-hlasia-vyrazne-obmeny-majcichov-v-priprave-preveruju-tretoligisti.html