Poznáme finalistov Bestrent Cupu

Druhým finalistom Bestrent Cupu sa stalo družstvo OŠK Šúrovce. Semifinálové stretnutie skončilo rovnakým výsledkom 2:1 ako prvé semifinále, ktoré sa odohralo 1.mája medzi Červeníkom a Siladicami. OŠK Šúrovce sa vo finále stretne 24.mája 2024 o 17:30 hod. na štadióne Antona Malatinského v Trnave so Slovanom Červeník.

Šúrovce sa v 15.minúte ujali vedenia, keď strelu spoza šestnástky od Mareka Saba nešťastne zmenil smer lopty brániaci hráč Bučian Cíferský, čím prekvapil aj svojho brankára. Druhý gól Šúroviec padol po rohovom kope v 36. minúte stretnutia, strelcom gólu bol Gábor. V závere prvého polčasu v 45. minúte hostia znížili na rozdiel jedného gólu, keď domáca obrana nechala trestuhodne v pokutovom území voľného hráča Bučian Branišu a ten nekompromisne strelou pod brvno zavesil. Druhý polčas sa prevažne odohrával na polovici hracej plochy domáceho družstva, ktoré si jednogólový náskok z prvého polčasu udržalo, a tak postúpilo do finále Bestrent Cupu.

OŠK Šúrovce – OFK Bučany 2:1 (2:1)

Góly: Cíferský (vl.), Gábor –  Braniša

ŽK: Bango, Jak. Richnák, Hudcovič – Nemček, Cíferský, Polóny.
R: Záhurančík – Mucha J., Mucha P., 480 divákov

Šúrovce: Sabo S, – Gábor (60. Richnák M.), Jobek, Sedláček, Sabo A., Sabo Marek, Bohunický, Holič, Sabo Martin (60. Sklenár), Richnák J. (90. Študenc), Bango (39. Hudcovič).

Tréner: Dušan Ondrejíček

Bučany: Polóny – Gottwald, Cíferský, Jančovič, Fančovič, Zázik (78. Lenchur), Nemček, Habes, Orolín, Braniša, Sedlák.

Tréner: Šimon Krška