Predstavujeme účastníkov VII. ligy RUBBEX na sezónu 2018/2019

V hlohovecko-piešťanskej časti VII. ligy sa predstaví 14 účastníkov. Súťaž opustili postupujúce Piešťany a zostupujúce Kľačany a Ratnovce. Ako nováčik sa v VII. lige Rubbex predstaví Šulekovo, ktoré sa stalo postupujúcim víťazom VIII. ligy MEVASOX.

OŠK Prašník

V Prašníku nenastali počas letnej prestávky žiadne odchody, naopak pribudli dvaja hráči z odhlásených Šterús. Konkrétne ide o hráčov Dominika Žilku a Matúša Líšku, z hosťovania v Krakovanoch sa vrátil Ondrej Bielik. Podľa trénera Nižňanského zostávajú v Prašníku rovnaké ciele ako minulú sezónu, ktoré sa im nepodarilo splniť, a to je umiestniť sa do piateho miesta. V rámci prípravy sa Prašník stretol s Veľkým Orvišťom 1:1, s Krakovanmi s víťazným výsledkom 6:4 a aj s Vrbovým, s ktorým prehrali 7:1. Cez víkend sa potrápili v Bestrent Cup-e opäť s Veľkým Orvišťom, ktoré ich po výsledku 4:1 vyradilo z pohárového turnaja.

OŠK Dubovany

Dubovany povedie aj v nasledujúcej sezóne Roman Polčík, ktorý má tie najvyššie ciele. Mužstvo je postavené na mladých hráčoch, ktorí sú spolu už zohratí, aj preto dúfajú, že v tomto súťažnom ročníku zabojujú o špicu. Umiestnenie sa v prvej trojke, prípadné siahnutie na postup sú ciele do novej sezóny. Z kádra neodišiel nikto, oprášiť kopačky po polročnej pauze sa rozhodol Matúš Lietavec. Už v príprave dokazovali Dubovany, že v sezóne nebudú ľahkým súperom. Najskôr zdolali Leopoldov 6:1, pokračovali v Bučanoch 3:2, na turnaji v Drahovciach si hravo poradili s Piešťanmi (3:0) a remizovali s Drahovcami (0:0). Šancu nedali ani v Bestrent Cup-e Žlkovciam, ktoré vyradili po výsledku 0:7.

TJ Madunice

V Maduniciach zaznamenali cez leto pohyb hráčov, ale čo sa týka príchodov, nepadli od trénera Petra Jirku žiadne konkrétne mená. Na hosťovanie do Drahoviec odišli Jozef Hargaš a Matej Rusnáčik. Príchod nových hráčov majú v riešení, no zatiaľ nič nechcú konkretizovať. „Ideme ďalej s tým, čo máme. Máme hlavne svojich hráčov, odchovancov a na nich musíme stavať,“ popísal situáciu Jirka. Práve medzi spomínanými príchodmi by mali byť opäť domáci hráči, ktorí sa rozhodli oprášiť kopačky. Aj preto bude hlavným cieľom stabilizácia kádra a jeho zohratie. Inak zostávajú ciele nezmenené, bojovať o priečku do 8. miesta. V rámci prípravy sa Madunice stretli s Nižnou, nakoľko však skúšali nových hráčov, zápas im moc nevyšiel – 2:5. Okrem toho cez víkend odohrali derby zápas s Červeníkom, ktorý ich ďalšie pôsobenie v súťaži Bestrent Cup zmaril výsledkom 0:5.

FTC Trakovice

Trakovice ako jediné zo súťaže zostali bez zmeny, káder aj naďalej povedie tréner Matúš Krajčovič. Počas minulej sezóny sa v Trakoviciach nedosahovali výsledky, aké sa očakávali, aj preto nemajú do nového súťažného ročníka žiadne ciele. Uvidia ako uspejú v prvých kolách a podľa toho si aj nastavia svoju latku v súťaži. Ideálny by však bol stred, aby sa netrápili niekde na dne tabuľky. Ako sám tréner hovorí, body v prvých kolách by sa mužstvu zišli, aby boli o niečo optimistickejší. V príprave sa Trakovice stretli s Dolným Trhovišťom 4:4, so Šúrovcami vyhrali 5:1 a v Bestrent Cup-e porazili Bučany 2:1. Cez víkend majú v Trakoviciach naplánovaný hodový futbalový víkend, v ktorom privítajú Ostrov.

ŠK Borovce

V Borovciach sa letná prestávka niesla aj v duchu osláv, pretože futbalový klub oslávil 70. výročie organizovaného športu v obci. Okrem toho sa im podarilo posilniť káder o troch hráčov. Späť z Trebatíc sa vrátil Matej Jankech, na hosťovanie z Drahoviec prišiel Miloš Potrok a z Piešťan sa vrátil aj Michal Dadík. Z kádra odišli len hráči, ktorí nehrávali. Mužstvo aj naďalej povedie hrajúci tréner Pavol Herceg. Podľa slov predsedu Ivana Šišku si v Borovciach trúfajú hrať o čelo tabuľky: „Máme ustálený káder, navyše sme posilnili o troch hráčov, tak dúfame, že sa nám podarí hrať na predných miestach tabuľky.“  Borovce obstáli aj v Bestrent Cup-e, v ktorom si poradili s Veselým 3:1.

FK Šulekovo

Podľa slov trénera Mária Kyjaka nemá za sebou nováčik v súťaži práve najlepšiu prípravu. Okrem toho, že sa im v prípravnom zápase zranila nová posila z Hlohovca Marián Kolony, prišli aj o brankára, ktorý si zlomil nohu. Aj preto narýchlo riešia brankársku otázku, navyše Marián Kolony im v úvode sezóny kvôli zraneniu nepomôže. Okrem toho do mužstva pribudli Marek Tajber a Martin Lackovič z Červeníka. „Zatiaľ nechceme rozprávať o prehnaných cieľoch do sezóny, uvidíme aká bude kvalita VII. ligy. Myslím si, že nás oproti nižšej súťaži čaká výkonnostný skok, takže uvidíme ako zapasujú naše posily do mužstva a ako sa chalani prispôsobia VII. lige. Mužstvo však máme na to, aby sme hrali o miesta v prvej polovici tabuľky,“ prezradil Kyjak. Letnej príprave okrem zranení nepomohlo ani dovolenkové obdobie: „Nikdy sme sa nezišli na 100%, vždy sme hrali v inej zostave a mne ako trénerovi nepriniesla príprava to, čo som očakával. Hneď v úvode nás čaká ťažký zápas s Pečeňadmi, ktoré sú aj ašpirantom na postup, uvidíme,“ pokračoval Kyjak. V závere len spomenieme, že v rámci Bestrent Cup-u podľahlo Šulekovo 0:4 Siladiciam.

OŠK Moravany nad Váhom

Po neľahkej jarnej časti, kedy v Moravanoch bojovali s okliešteným kádrom, svitá na lepšie časy. Cez letnú prestávku sa im podarilo doplniť káder o Mareka Vetríka z Ratnoviec, Igora Octu zo Záblatia a mladého Tomáša Blahuta z piešťanského dorastu. Okrem toho priviedli späť hráčov, ktorí boli na hosťovaní, takže do novej sezóny vstúpia Moravany s pomerne širokým kádrom. O konkrétnych cieľoch sa však zatiaľ v mužstve nehovorí, pôjdu od zápasu k zápasu a uvidia aké výsledky sa dosiahnu po prvých kolách. Okrem toho ich teší fakt, že z mužstva nikto neodišiel aj napriek tomu, že o hráčov bol veľký záujem, napríklad aj z neďalekých Piešťan. V Bestrent Cup-e si mali Moravany zmerať sily s Ratnovcami, tie však prehrali kontumačne a tak odohrali prípravný zápas s Pavlicami, s ktorými prehrali s tesným výsledkom 3:2.

OŠK Veselé

Vo Veselom vstúpia do sezóny s dvomi posilami zo Šterús, ide o Mareka Madunického a Jozefa Nesteša. Zvyšok mužstva zostáva pohromade. Okrem toho im vstup do sezóny komplikujú aj dlhodobé zranenia hráčov. Mužstvo povedie aj v novom súťažnom ročníku tréner Martin Trnka. Okrem toho majú v hľadáčiku aj zopár dorastencov, no čakajú na ich vyjadrenia, či budú pokračovať v A-mužstve, alebo pôjdu na hosťovanie do iných klubov. Aj preto sa zatiaľ o konkrétnych menách nehovorí. Veselé by sa počas sezóny chcelo pohybovať v hornej polovici tabuľky a hrať atraktívny futbal. V rámci prípravy usporiadali turnaj, na ktorom si zmerali sily s Pečeňadmi, Šípkovým, či Borovcami, s ktorými neuspeli aj v pohárovej súťaži Bestrent Cup.

ŠK Pečeňady 2011

Pečeňadom minulú sezónu utiekol postup len o pár bodov, preto sa niet čo čudovať, že pre viacerých súperov budú v súťaži zohrávať úlohu favorita. Ako sa jej ujmú, naznačia prvé kolá, čo však je jasné sú ciele, ktoré budú aj tento ročník najvyššie. Pod taktovkou Mária Adamčíka budú chcieť hrať o špicu, s čím súvisí aj postup, no nechcú na hráčov vytvárať tlak a ani nič siliť. Z kádra zaznamenali viacero odchodov. Do Veľkých Kostolian sa vrátil Peter Jankovič, Tomáš Chudý odišiel do Bohdanoviec, Dávid Moravanský sa rozhodol pre Jaslovské Bohunice a výraznou stratou v útoku je pre mužstvo odchod Michala Kaľuhu, ktorého cesty viedli do susedného Rakúska. Do mužstva prišiel z Veľkých Kostolian Henrich Porubský a Miloš Turanský z Horných Orešian. Uvedené zmeny však nemusia byť definitívne, v mužstve sa ešte obzerajú po ďalších posilách. Počas prípravy vyhrali s Križovanmi nad Dudváhom, 8:2, na turnaji vo Veselom prehrali s Borovcami 2:1 a zvíťazili nad Veselým 3:1.

TJ Družstevník Chtelnica

Na trénerskom poste v Chtelnici bude aj naďalej pokračovať Marián Bogora. Do mužstva prišli dve posily Juraj Palkovič z Hrnčiaroviec nad Parnou, ktorý naposledy hosťoval v Trstíne, a späť sa vracia aj Denis Kyselica z Krakovian. Z kádra odišiel Matej Piačka do Veľkého Orvišťa, inak zostáva mužstvo nezmenené. V Chtelnici by chceli počas sezóny hrať o miesto vo vrchnej časti tabuľky, tréner by ich rád videl niekde okolo piateho miesta.  „Trochu sme sklamaní, že súťaž bude mať menej zápasov, no verím tomu, že bude zas o niečo vyrovnanejšia,“ zhodnotil tréner Bogora. V príprave sa stretli s Krakovanmi, ktoré porazili a remizovali s Dechticami.

TJ Slovan Ostrov

Z Ostrova sa vrátil späť do Krakovian Matej Toplanský. Pri získavaní posíl siahol Ostrov opäť do dorastu, z ktorého A-mužstvu majú vypomôcť  Kristián Franko, Róbert Bečarevič a Dominik Augustín. Ďalšie posily však zatiaľ nie sú vylúčené. V tabuľke by sa chcel Ostrov pohybovať vyššie ako v predchádzajúcom ročníku. Tréner Rudolf Madunický dodáva, že najviac ich o body oberali remízy, ktorých si za posledný súťažný ročník nazbierali až 9. V príprave zvíťazili s Pobedímom 1:0, v Bestrent Cup-e vyradili po penaltách Kočín-Lančár.

TJ Družstevník Dolný Lopašov

Dolný Lopašov prišiel cez letnú prestávku o trénera aj zopár hráčov. Z kádra odišli Marcel Kúdela do Dechtíc, Mário Beblavý do Piešťan a Jozef Masárik nevypomôže mužstvu z pracovných dôvodov. Na trénerskom poste bude zatiaľ predseda klubu Miroslav Kabela. Okrem toho sa budú snažiť doplniť káder dorastencami: „Túto sezónu už dorast nebudeme mať, skončilo dosť hráčov, ktorí by mohli hrať za A-mužstvo, budeme ich skúšať, a bol by som rád, keby viacerí z nich mali záujem stať sa súčasťou kádra. Mužstvo budem dočasne trénovať ja, pretože letná prestávka je príliš krátka, v zime bude viacej času riešiť tento problém,“ zhodnotil Kabela. V súťaži Bestrent Cup sa stretli s Drahovcami, s ktorými prehrali 2:4. Mužstvo o cieľoch nehovorí, prioritou je aby odohrali jesennú časť a na zápasy chodili v dostatočnom počte.

TJ Družstevník Šípkové

Aj Šípkové cez letnú prestávku nezaháľalo a prilákalo zopár posíl. Zo Šterús prišiel Ján Strapatý, na hosťovanie z Krakovian Adrián Holán, v hosťovaní bude pokračovať aj Adrien Kľúčovský z Trebatíc a rovnako aj Filip Svetlík z Vrbového. Šípkové má jediný cieľ do sezóny a tým je záchrana. Počas prípravy odohrali turnaj vo Veselom, kde skončili na druhom mieste a v Bestrent Cup-e vyradili Krakovany – 4:1.

TJ Bojničky

Po minulej sezóne na tom Bojničky neboli najlepšie  a predseda klubu Pavol Škoda priznáva, že rozmýšľali aj nad neprihlásením sa do súťaže. Nakoniec sa však začali ozývať hráči so záujmom o futbal a katastrofickému scenáru sa napokon vyhli. Na trénerskom poste bude aj naďalej pokračovať hrajúci tréner Peter Halas. Z kádra odišiel Patrik Bučko do Paty, z Hlohovca prišiel Miroslav Hajdena. Filip Farkaš, ktorý bol v Bojničkách na hosťovaní z Hlohovca, do mužstva prestúpil. Zo Siladíc získali Martina Paloncyho, a do A-mužstva rátajú aj s dorastencami Matúšom Kozakovičom, Marcelom Príbelom, Adamom Csámpayiom a aj ďalšími. Konkrétne ciele v mužstve nie sú, skôr bude prioritou, aby bola dobrá dochádzka na zápasy, čo sa v minulej sezóne výrazne podpísalo pod výsledky, ale aj aby sa futbalom bavili a hlavne nevypadli zo súťaže.  V rámci Bestrent Cup-u vyradili v penaltovom rozstrele Pastuchov.

1. kolo VII. ligy RUBBEX:

DateHomeTime/ResultsAway
2018-08-11 17:00:0011. augusta 20185 - 2
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20184 - 2
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20183 - 0
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20184 - 1
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20182 - 1
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20180 - 1
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20183 - 2