Predstavujeme účastníkov VII. ligy SWAN

Prvé kolá nového súťažného ročníka so sebou priniesli aj zaujímavé výsledky. Pozreli sme sa bližšie na situáciu v jednotlivých mužstvách, zmapovali sme zmeny, ale aj ambície, s ktorými vstúpili účastníci trnavskej časti VII. ligy do sezóny 2018/2019.

TJ Družstevník Ružindol

Napriek tomu, že zo strany predsedu klubu Miroslava Domoráka nezazneli do nového súťažného ročníka žiadne ciele, Ružindol vstúpil do sezóny výborne. V prvom kole si pripísal výhru 7:0 so Suchou nad Parnou, v divokom zápase s Dobrou Vodou zase 3:7. Do mužstva prišlo viacero hráčov, a to Roman Vavro z Bolerázu, Matej Tomašovič z Jaslovských Bohuníc a stiahli aj dorastencov Milana Penyaka a Kristiána Janečka. Ide o mladých hráčov, ktorých je potrebné zapracovať do kádra, aj preto bude prioritou stabilizácia mužstva. Napriek tomu je však vidieť že hráčom v Ružindole chuť do  hry nechýba, a ak sa povezú na víťaznej vlne dlhšie, možno sa postupne nejaké ambície v mužstve vynoria.

FK Biely Kostol

Na víťaznej vlne sa vezie aj Biely Kostol, ktorý sa v minulom ročníku umiestnil na treťom mieste. Práve Biely Kostol prekazil Ružindolu pohárovú jazdu v súťaži Bestrent Cup, keď ich s jednoznačným výsledkom 3:0 porazil. Okrem toho si v úvodných kolách poradili s Kátlovcami a Brestovanmi (oba zápasy zvíťazili 5:0). Mužstvo aj naďalej pokračuje pod taktovkou hrajúceho trénera Petra Sládečka, no kvôli pracovným povinnostiam k nemu do trénerského tímu pribudol ďalší hrajúci tréner Dalibor Semanko zo Zvončína. Z hráčov prišli Michal Indrišek z Trstína, Patrik Malina z Abrahámu, Ľuboš Kopčan zo Zvončína a z Majcichova sa vrátil Peter Hoblík. K mužom sa pripojili aj dvaja hráči z dorastu Marek Pocisk a Marek Balažovič. K téme cieľov sa vyjadril tréner Sládeček nasledovne: „Každoročne sa rozpráva o tom, že Biely Kostol chce postúpiť a nedarí sa mu to, no náš cieľ nie je postup. Samozrejme, chceme hrať o popredné priečky, no či budeme prví, druhí alebo tretí je už jedno, no s týmito umiestneniami by sme boli spokojní.“

FO ŠK Modranka

Modranka si v úvodných kolách pripísala výhry nad Bohdanovcami (1:3) a Trstínom (7:1), no ich dobré výsledky nie sú žiadnym prekvapením, už počas minulej sezóny dlho znepríjemňovali Pavliciam ich postupové ambície. Napriek tomu však Modranka po špici netúži, ako už viackrát deklaroval tréner Jaroslav Mačák, chcú si zahrať dobrý futbal a zamerať na mládež a jej zapracovanie do A-mužstva. Výnimkou nebude ani tento ročník, A-mužstvo obohatia ostaršení dorastenci Marko Huščava, Samuel Duchoň, či Matúš Baláž. Aktívne do mužstva zapájajú aj hráčov, ktorí z dorastu vyšli. Okrem toho však z kádra odišiel brankár Igor Haluzický do Majcichova a Ján Sekera do Piešťan. Na brankársky post Modranka zlanárila Michala Špernogu z Levoče.

OFK Bučany

Skupinu mužstiev s plným počtom bodov uzatvárajú Bučany, ktoré si najskôr poradili s Hrnčiarovcami nad Parnou (3:1) a nezaváhali ani v Košolnej (1:4). V Bučanoch sa cez letnú prestávku odohralo viacero zmien, tou najdôležitejšou je odchod trénera Denisa Tomaškoviča do Pustých Úľan. Dôveru vyjadrili Rastislavovi Hubinákovi: „Sám za Bučany dávnejšie hrával a aj keď doteraz netrénoval žiadne mužstvo ako hlavný tréner, asistoval či už Denisovi Tomaškovičovi, alebo aj predošlému trénerovi. Teraz dostal šancu ako hlavný tréner a uvidíme ako sa s tým popasuje,“ popísal situáciu predseda klubu Marcel Hutta. Z kádra odišli aj Tomáš Benko do Kaplnej, Michal Tanáč si dal kvôli školským povinnostiam pauzu od futbalu. V mužstve budú pociťovať aj absenciu zranených Miroslava Kostnáča, či Martina Fančoviča. Aj preto sa snažili v Bučanoch nájsť za týchto hráčov adekvátnu náhradu. Smerom do kádra prišli Roman Šrámek a Ondrej Macko z rezervy Malženíc, z dorastu Denis Paulovič, ktorý za mužov viackrát vybehol už na jar. Vrátili sa aj skúsení hráči Ľuboš Suchoň a Miroslav Janák, ktorí chcú mužstvu pomôcť. V súvislosti s obmenou kádra v Bučanoch upustili od vrchných priečok tabuľky, chcú sa zamerať na stabilizáciu kádra, no s dobrými výsledkami môže v mužstve postupne narásť aj chuť.

TJ Elastik Bohdanovce

Bohdanovce podľahli v prvom kole Modranke (1:3), no z Dolných Orešian si po výhre 1:4 priviezli tri cenné body. So vstupom do sezóny sú v mužstve spokojní, ambície sa v Bohdanovciach nepohybujú vysoko, skôr sa chcú zamerať na pokojné vody v strede tabuľky. To sa však nedá povedať o kategórii dorastencov, s ktorou by podľa slov predsedu klubu Mariana Šimeka chceli siahnuť po prvej priečke. Do mužstva pribudol len jeden nováčik v podobe Tomáša Chudého z Pečeňád, inak sa rozhodli poobzerať po posilách z vlastných radov a ostaršili tak hráčov Filipa Doboša, Tomáša Dufeka, Lukáša Minaroviča, Filipa Faga a Dominika Peňáka.

FK Sokol Dolné Orešany

Dolné Orešany si priviezli tri body z Brestovian (0:2), no doma si ich nechali uchmatnúť od vyššie spomínaných Bohdanoviec (1:4). Počas minulej sezóny obsadili 7. miesto v tabuľke a túto latku by počas tohto súťažného ročníka neradi podliezali. Z kádra odišli hráči Radovan Fogel do Zvončína, Ivan Hirner do Suchej nad Parnou, Roman Hudek do Košolnej a z hosťovania v Bukovej sa vrátil Patrik Zelenák. Káder Dolných Orešian inak zostáva bez výraznejších zmien.

TJ Družstevník Košolná

Košolná sa hneď v úvode stretla s nováčikom súťaže a poslala Bíňovce domov naprázdno (1:0), no v ďalšom kole si už nedokázala poradiť s Bučanmi (1:4). Do kádra sa z hosťovania v Dlhej vrátili Ľudovít Bobok a Martin Halaska. Okrem toho prišiel späť už spomínaný Roman Hudek z Dolných Orešian a po zranení vybehol na trávnik aj Martin Volek. Podľa slov trénera Michala Hrušovského nemajú v mužstve žiadne ciele, skôr pôjdu od zápasu k zápasu, no stred tabuľky by bol tým najideálnejším umiestnením.

ŠK Dobrá Voda

V prvom kole si Dobrá Voda priviezla z Trstína tri body (1:2), ďalšie stratila v zápase s Ružindolom (3:7). Úvod sezóny by v mužstve popísali ako rozpačitý, aj preto sa chcú zamerať hlavne na udržanie sa v súťaži, najlepšie by však bolo v pokojných vodách, kde by sa vyhli bojom o záchranu. Do Dechtíc sa z hosťovania vrátili Ľuboš Heltko a Samuel Jankovič, na výmenu prišiel Marek Maška, ktorého cesty nakoniec neviedli do Dechtíc, ako bol pôvodný plán. Mužstvu však nebude plne k dispozícii, keďže okrem toho sedáva aj na trénerskej lavičke v Jaslovských Bohuniciach. Posilou v mužstve je aj Norbert Macko zo Svidníka.

TJ FC Kátlovce

Kátlovce mali ťažký nástup do sezóny, keď zaváhali s Bielym Kostolom na domácej pôde 0:5, no chuť si napravili v zápase s Hrnčiarovcami nad Parnou (2:3). V Kátlovciach sa neodohrali takmer žiadne zmeny, Martin Vyhlidal išiel na hosťovanie do Špačiniec, z Jaslovských Bohuníc prišiel Marcel Galovič. Čo sa týka cieľov, Kátlovce by chceli zabojovať o popredné priečky, no všetko sa uvidí po jesennej časti. Vzhľadom k cieľom by chceli cez zimnú prestávku doplniť káder.

TJ Vinohradník Suchá nad Parnou

Suchá nad Parnou sa radí k mužstvám, ktoré si v dvoch úvodných kolách pripísali na konto jednu výhru s Bíňovcami (3:2) a jednu prehru s Ružindolom (7:0). Káder v Suchej posilnili Tomáš Zošák zo Sklabinej, Miroslav Puškáš z Dlhej, Tomáš Grman z Brestovian a brankár Ivan Hirner z Dolných Orešian. Po nevydarenej sezóne by sa chceli v mužstve pohybovať na vyšších priečkach, niekde v strede tabuľky.

TJ Družstevník Bíňovce

Nováčik súťaže sa zatiaľ so siedmou ligou len zoznamuje a možno chvíľku potrvá, lež sa v súťaži zabehne. Po dvoch prehrách s Košolnou (1:0) a so Suchou nad Parnou (3:2) nemá zatiaľ na konte žiadne body. Veľké zmeny sa v kádri Bíňoviec nekonali, mužstvo sa naďalej pýši prevažne domácimi hráčmi. Zmena sa odohrala len na brankárskom poste, z ktorého odišiel Lukáš Vaško do Majcichova a pribudli Marek Dekan z Nižnej, ktorý naposledy chytal v Dechticiach a Patrik Klementovič z Bolerázu. Nováčik nemá veľké oči, rád by sa však videl v lepšom strede tabuľky.

ŠK Rapid Hrnčiarovce nad Parnou

Hrnčiarovce majú tiež o niečo horší začiatok, no za prehrami s Bučanmi (3:1) a Kátlovcami (2:3) stoja dovolenky, ale aj zranenia niektorých hráčov ako Ondreja Trulíka, či Daniela Kyselicu. Z kádra Hrnčiaroviec odišiel Peter Vozár ml., kopačky oprášili Marecel Masár, či Patrik Mirga, Daniel Trubač sa vrátil zo Zelenča a z hosťovania v Špačinciach zas Radovan Pilíšek. Podľa trénera Miroslava Baniča má mužstvo chuť na prvú päťku, no potrebné je aj stabilizovať káder a postupne ho omladzovať. Keďže Hrnčiarovce nemajú dorast, snažia sa obzerať po hráčoch z okolia, ktorí za Hrnčiarovce kedysi hrávali.

TJ Sokol Trstín

V Trstíne sa cez letnú prestávku odohralo to, čo mnohí už dlhšie predpovedali, a to spájanie obcí nielen v mládežníckych kategóriách, ale aj v tej mužskej. Trstín sa zlúčil so susedným Naháčom, aby udržali futbal v oboch obciach a aj keď vystupujú pod hlavičkou Trstína, domáce zápasy sa striedavo budú hrávať v Trstíne, aj v Naháči. Z kádra Trstína odišiel brankár Michal Indrišek do Bieleho Kostola a Juraj Palkovič, ktorý bol na hosťovaní z Hrnčiaroviec, oblieka od novej sezóny dres Chtelnice. Trstínu sa úvod sezóny nevydaril, 1:2 prehrali s Dobrou Vodou, 7:1 s Modrankou. Mužstvo povedie Jozef Zaťko z Brestovian. Podľa predsedu Ormandyho je najdôležitejšia stabilizácia kádra, a aby chodilo na zápasy, ale aj tréningy, dostatok hráčov.

TJ Družstevník Brestovany

Trnavskú časť VII. ligy nám uzatvárajú Brestovany, ktoré sa po dvoch prehrách s Dolnými Orešanmi (0:2) a Bielym Kostolom (5:0) zatiaľ prepadli na dno tabuľky. Na trénerskej lavičke skončil Pavol Rejduga, ktorého nahradí Róbert Šiška, bývalý hráč Brestovian, ktorý naposledy pôsobil v Zavare, no pre problémy s kolenom už futbal aktívne nehráva. Z kádra odišiel aj Pavol Rejduga do Zvončína, Tomáš Wesolowski a Vladimir Andelković do Veľkého Orvišťa a Andrej Adamík ukončil hosťovanie. Kopačky sa po odmlke rozhodol oprášiť Matúš Kadlec. O konkrétnych cieľoch sa v Brestovanoch zatiaľ nehovorí, skôr chcú ísť od zápasu k zápasu.