Sezóna vrcholí pohárovým finále. Horné Orešany aj Červeník očakávajú výborný zážitok aj náročný boj

Semifinále pohárovej súťaže Bestrent Cup určilo, že na Štadióne Antona Malatinského si zmerajú sily Horné Orešany a Červeník. Finále je na programe v sobotu 11. júna o 17.30 h.

Favoritom zápasu bude Červeník, ktorému patrí v tabuľke najvyššej oblastnej súťaže druhé miesto. Treba však myslieť aj na výsledok posledného finálového zápasu, v ktorom Dubovany porazili favorizovaný Zavar. Obe mužstvá sa na finále tešia a pôjdu si ho užiť ako zaslúžený vrchol sezóny. Zápas nepochybne priláka aj množstvo divákov.

Kožu lacno nepredajú

Horné Orešany v semifinále porazili Cífer až v penaltovom rozstrele a po víťazstve nastali v mužstve veľké emócie a oslavy. „Chalani išli už do prvého pohárového zápasu s myšlienkou, že môžu hrať na Štadióne Antona Malatinského. Pohár je iná súťaž ako liga, hráči sa dokázali namotivovať do každého kola a môžem povedať, že sme si to užili. Finále sa odohrá na štadióne, kde hráva Spartak, bude to pre nás futbalový sviatok. Verím, že oba kluby si to užijú, bude to pre nich výnimočné, na Štadióne Antona Malatinského sa predsa nehrá každý deň,“ povedal tréner Horných Orešian Róbert Gonos.

Červeník však bude pre Horné Orešany ťažkým orieškom, čo sa už ukázalo aj v lige. „Sú silným súperom, majú výborný káder, v majstrovských zápasoch s nimi máme strašnú bilanciu, ani si nepamätám, či sme s nimi vôbec bodovali. Pohár je ale úplne iná súťaž, na finále sme sa pripravovali a kožu určite lacno nepredáme,“ dodal Gonos, ktorý potvrdil, že v kabíne sa vedia vyburcovať na každého súpera, obzvlášť, keď sa bude hrať na Štadióne Antona Malatinského.

„Bude to zápas na krásnom veľkom štadióne, mnohí tam chodia len na futbal, ale teraz budú mať možnosť si na ňom priamo zahrať. Nepodarí sa to každý deň, už len to je pre chalanov motiváciou a ja verím, že so seba vydajú všetko.“

Pri otázke, či sa neobávajú väčších rozmerov hracej plochy na prvoligovom štadióne, dodal tréner úsmevne, že jediný problém bude v tom, aby sa po štadióne poriadne rozpozerali. Pre fanúšikov majú naplánovaný hromadný výjazd autobusom. „Už od úvodu sme mali mnohé ohlasy, že fanúšikovia prídu vo veľkom počte. Rátam, že veľká účasť bude aj z Červeníka a finále priláka aj iných ľudí, takže sa tešíme na skvelú atmosféru,“ pokračoval Gonos.

Škrtelovi chceli oplatiť odkaz

Silná divácka kulisa sa očakáva aj z Červeníka, kde fanúšikovia zaplnili už dva autobusy. „Podľa mňa pôjde na zápas celý Červeník,“ poznamenal vtipne tréner Peter Varga.

Červeník sa v semifinále stretol so Suchou nad Parnou, ktorú zdolal s výsledkom 1:3. „Finále pre nás bude určitým zadosťučinením po nedohratých sezónach, v ktorých sme boli na popredných priečkach tabuľky. Máme z toho radosť, zahrať si na Štadióne Antona Malatinského bude pre celý klub veľkým zážitkom, chalani sa na zápas tešia a verím, že si to užijeme. Šancu vo finále dostanú všetci, ktorí si to zaslúžia,“ zhodnotil  tréner Peter Varga.

Finálový zápas bude však mrzieť stopéra Patrika Vanča. „Vôbec sme si neuvedomili, že po Suchej nad Parnou má tri žlté karty v pohári a kvôli tomu si nezahrá finále. Je veľká škoda, že nebude môcť nastúpiť,“ objasnil Varga. Navyše, brankár Marek Dúcky uvidel červenú kartu v poslednom majstrovskom zápase s Leopoldovom a dostal stopku na tri mesiace. Kvôli zraneniam si nezahrajú ani Martin Štefunko a na poslednú chvíľu aj Marcel Modrovič. Otázni sú aj ďalší hráči, medzi nimi Marián Kolony. Jozef Andrássy či Patrik Nemček. „Všetko sa vykryštalizuje zajtra pred zápasom. Uvidíme, kto z týchto hráčov nastúpi a kto nie,“ prezradil Varga, ktorý možno tiež vybehne počas zápasu na hraciu plochu.

Ako Peter Varga dodal, na Štadión Antona Malatinského sa veľmi tešia a chceli oplatiť aj odkaz Martinovi Škrtelovi, ktorý však medzičasom ukončil bohatú futbalovú kariéru. „On nechal odkaz nám, chceli sme mu ho nechať aj my,“ smial sa Varga.

Celému tomu predchádza vtipná príhoda. Počas zimnej prestávky využíval priestory červeníckeho štadióna na tréning Spartak Trnava. Hráčom A-mužstva kvôli tomu kázali vypratať kabínu, načo Marián Kolony vtipne dodal, že veď snáď mu Martin Škrtel neukradne zo šatne kopačky. Táto vtipná poznámka sa dostala cez hospodára priamo k Martinovi a po jednom z tréningov si Kolony našiel v kabíne odkaz na stene aj s podpisom priamo od Škrtela: „Majco, neboj sa, ja mám svojich kopačiek ešte dosť.“

Červeník sa s Hornými Orešanmi stretol v sezóne už dvakrát, oba razy víťazne. Podľa trénera Petra Vargu však nebudú súpera podceňovať. „Ide o inú súťaž, na ktorú sa dokáže motivovať každé mužstvo. Dôkazom je aj prvý ročník, v ktorom siedmoligové Dubovany dokázali poraziť favorita zo Zavara. Na súpera si budeme dávať pozor, no hlavným cieľom je užiť si zaslúžené finále,“ dodal Varga.

Očakávajú atraktívny vrchol sezóny

Na finálový zápas sa teší aj samotný Oblastný futbalový zväz Trnava. „Gratulujem obom mužstvám a verím, že po dvoch rokoch, čo sa finále Bestrent Cupu nehralo, bude mať športovo aj zážitkovo kvalitné vyvrcholenie. Vedenie zväzu urobilo maximum, aby sa tak stalo,“ vyjadril sa predseda ObFZ Trnava Vladimír Hracho.

Zároveň sa od zápasu očakáva aj veľká divácka kulisa, keďže ide o najatraktívnejší moment sezóny: „Verím, že príde veľa fanúšikov oboch táborov, ako to bolo aj v prvom ročníku. Okrem nich očakávame aj mnoho fanúšikov oblastného futbalu“ uzavrel predseda zväzu.

Ak ešte nemáte vstupenky, bude možné zakúpiť si ich priamo na štadióne v deň zápasu od 16.30 h. Cena lístka je 3 eurá. Otvorený bude vstup H, sedenie je vyhradené na spodnej časti východnej tribúny. K dispozícii bude pre divákov aj bufet s občerstvením.