Stanovisko Komisie rozhodcov zo zasadnutia dňa 27.10.2021

Komisia rozhodcov ObFZ Trnava sa na svojom zasadnutí dňa 27.10.2021 zaoberala týmito podnetmi a zaujala nasledovné stanoviská.

VI. liga MEVASPORT | 11. kolo

OFK Bučany - OFK Majcichov

Podnet OFK MAJCICHOV

69 min  – domáci hráč hral v pokutovom území hostí na zemi, čo je v rozpore s pravidlami, následne na zemi hral rukou, čo vyústilo do strely domácich, ktorá skončila gólom, ale ešte bola tečovaná rukou domáceho hráča. Sme názoru, že v danom momente mala byť hra prerušená a to hneď z 3 vyššie uvedených dôvodov a teda gól nemal platiť

R správne neprerušil hru a gól uznal.

Nedošlo k porušeniu PF – hráč domácich po páde na zem dovolene hral nohou a nedošlo k zakázanej hre rukou.  Z videozáznamu nie je zrejmé či došlo ku kontaktu ruky a lopty , resp. aj prípade ak by došlo ku kontaktu nie je to považované za zakázanú hru rukou. (nejedná sa o úmyselné hranie rukou, hráč sa nažil vyhnúť kontaktu ruky a lopty, ktorá sa z bezprostrednej  blízkosti k nemu odrazila) 

R správne neprerušil hru a gól uznal.

Nedošlo k porušeniu PF – po strele spoluhráča sa lopta odrazila od ramena do bránky hostí. (miesto kontaktu lopty). Hráč domácich si snažil zakryť rukami tvár a lopta sa odrazila od ramena hráča domácich, čo nie je považované za zakázanú hru rukou zmysle výkladu PF platného od 1.6.2020.

VI. liga MEVASPORT | 11. kolo

OFK Bučany - OFK Majcichov

Podnet OFK MAJCICHOV

77 min – zostal nepovšimnutý likvidačný zákrok domáceho ľavého obrancu na nášho hráča.

R nesprávne vyhodnotil situáciu, R mal nariadiť PVK a udeliť ŽK domácemu hráčovi, ktorý sa snažil hrať s loptou – za NS kopnutie súpera riskantným spôsobom. (nejednalo sa o surovú hru –  udelenie ČK).