Šulekovo má za sebou tretiu kontumáciu. Mužstvo bude vylúčené zo súťaže

Šulekovo v súťažnom ročníku 2019/2020 trikrát nevycestovalo k súperovi, v dôsledku čoho bude vylúčené zo 7. ligy RUBBEX. Hneď v dvoch úvodných kolách nového súťažného ročníka si mužstvo pripísalo dve kontumácie v zápase s Prašníkom a následne so Šípkovým. Počas tohto víkendu mali odohrať 8. kolo na ihrisku Dubovian, kam opäť nevycestovali, čo sa im stalo osudným.

Už pred sezónou sa pošuškávalo, že v klube nie je dobrá situácia. Z mužstva odišiel Marián Kolony a Matej Kubatka do Červeníka, Martin Lackovič a Marek Tajber zas do Koplotoviec a Lukáš Karas do Drahoviec.

V Šulekove dlho nevedeli, aká bude budúcnosť futbalu v obci, na tréningy chodilo málo hráčov a v príprave neodohrali žiadny zápas. Mužstvo sa napokon rozhodlo v súťaži zotrvať, no trápili ich klasické problémy, s ktorými bojuje nejeden amatérsky klub. K nedostatku hráčov sa začali nabaľovať aj viaceré zranenia, čo už Šulekovo nedokázalo ustáť.

Problémy však v klube pretrvávali už dlhodobejšie. Po sezóne 2016/2017, v ktorej bolo Šulekovo účastníkom najvyššej oblastnej súťaže a skončilo na 12. mieste v tabuľke, sa dobrovoľne rozhodli zostúpiť do najnižšej ligy.

Finančné nároky hráčov, ktoré sa pre klub stali neúnosnými, vymazali nejedno mužstvo z futbalovej mapy. Podobne to bolo aj v Šulekove, tu však zaúradoval zdravý rozum v správny čas. Mužstvo začalo hrať prevažne s domácimi hráčmi a vyzeralo to, že reštart futbalu Šulekovu prospel, pretože po tejto sezóne postúpili ako víťaz do 7. ligy. V nej odohrali sezónu 2018/2019, ktorú ukončili na deviatom mieste. Okrem mužov v klube pôsobí aj žiacke družstvo.

Po vylúčení Šulekova bude v 7. lige RUBBEX len trinásť účastníkov a v každom kole si jedno mužstvo postojí, čo výrazne naruší súťaž.