Tréner Krakovian T. Andrísek: Chceli sme hrať o špicu tabuľky

FK Krakovany sa po zostupe z piatej ligy predstavili v sezóne 2017/2018 o súťaž nižšie. V šiestej lige mali zverenci hrajúceho trénera Tomáša Andríska vyššie ambície, než je konečné trináste miesto a s uplynulým ročníkom tak prílišná spokojnosť nepanuje.

„Pôsobenie v šiestej lige bola pre klub nová skúsenosť. Túto súťaž sme odhadli správne a čakali sme, že bude na vysokej úrovni, keďže do nej prešlo veľa družstiev z piatej ligy, ktorá prešla reorganizáciou. Chceli sme hrať o špicu tabuľky a skončili sme na trinástom mieste, s čím nemôžem byť spokojný. Považujem to za neúspešnú sezónu a verím, že v ďalšej sezóne to bude lepšie,“ začal svoje hodnotenie nedávno skončenej sezóny T. Andrísek, ktorý zároveň doplnil, v čom vidí hlavné príčiny toho, že družstvo nenaplnilo očakávania: „Zrejme to bola šírka a sila nášho kádra. Pracovali sme s tým, čo sme mali k dispozícii a asi to na viac nestačilo. Naši súperi najmä z okolia Trnavy mali kvalitnejšie kádre a skúsenejších futbalistov. V priebehu súťaže sa nám navyše zranili niektorí dôležití hráči, čo sa nám nepodarilo zaplátať.“

Pre Tomáša Andríska išlo o prvú sezónu v úlohe hlavného trénera, ktorý však vo viacerých zápasoch vypomáhal družstvo priamo na trávniku ako hrajúci tréner. „Bol som oslovený pôsobiť v Krakovanoch, ako hrajúci tréner, v prípade, že sa budem cítiť dobre a zdravotne v poriadku. Kvôli tomuto som mal asistenta Petra Gažíka, ktorý mal v prípade, že som bol na ihrisku plné kompetencie. Obaja sme viedli družstvo aj v tréningovom procese,“ priblížil T. Andrísek.

V Krakovanoch sa aktuálne zameriavajú na to, aby sa výkonnosť, ako uplynulom ročníku neopakovala v tom nadchádzajúcom a poctivo sa na sezónu 2018/2019 v šiestej lige pripravujú. „Trénujeme v domácich podmienkach trikrát do týždňa a máme v pláne odohrať tri prípravné zápasy. Do prípravy sa zapojí približne 23 – 30 hráčov, ktorí sú pozvaní a uvidíme, koho z nich vyberieme,“ poznamenal tréner Krakovian.

Už teraz je jasné, že z mužstva odišli dvaja odchovanci a v klube pracujú na doplnení kádra inými hráčmi, ktorý by zvýšili kvalitu a konkurenciu v tíme. „Teraz viem povedať, že v kádri skončil Vojtech Kališ a Martin Pavlovič, obaja domáci hráči. Káder sa príliš meniť nebude, pokúšame sa ho doplniť pár hráčmi, ale všetko je ešte v štádiu rokovaní.“

Aj v FK Krakovany vítajú novinku v podobe Pohára ObFZ Trnava pod názvom Bestrent Cup, do ktorého sa tiež prihlásili. „Ako hráč vyšších súťaží som to hrával každoročne a je to dobré oživenie súťaže a hlavne prípravného obdobia. Najpozitívnejšie je, že týždeň pred začiatkom súťaže, kedy sa budú hrať zápasy je to taká dobrá generálka,“ uviedol T. Andrísek.

1. kolo BESTRENT Cupu ObFZ Trnava

DateHomeTime/ResultsAway
2018-08-05 17:30:005. augusta 20184 - 1

Chceme hrať o vyššie priečky

A aké budú ciele Krakovian do budúcej sezóny? „Po neúspešnom ročníku 2018/2018 sú ciele jasné. , dosiahnuť viac domácich víťazstiev a vyhnúť sa bojom o záchranu. Takisto by sme chceli do mužstva zabudovať mladých domácich hráčov i chalanov z Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca,“ dodal Andrísek.

zdroj: Tomáš Horký/Piešťanský týždeň