Tréner Krakovian T. Andrísek: Chceli sme hrať o špicu tabuľky

FK Krakovany sa po zostupe z piatej ligy predstavili v sezóne 2017/2018 o súťaž nižšie. V šiestej lige mali zverenci hrajúceho trénera Tomáša Andríska vyššie ambície, než je konečné trináste miesto a s uplynulým ročníkom tak prílišná spokojnosť nepanuje.

„Pôsobenie v šiestej lige bola pre klub nová skúsenosť. Túto súťaž sme odhadli správne a čakali sme, že bude na vysokej úrovni, keďže do nej prešlo veľa družstiev z piatej ligy, ktorá prešla reorganizáciou. Chceli sme hrať o špicu tabuľky a skončili sme na trinástom mieste, s čím nemôžem byť spokojný. Považujem to za neúspešnú sezónu a verím, že v ďalšej sezóne to bude lepšie,“ začal svoje hodnotenie nedávno skončenej sezóny T. Andrísek, ktorý zároveň doplnil, v čom vidí hlavné príčiny toho, že družstvo nenaplnilo očakávania: „Zrejme to bola šírka a sila nášho kádra. Pracovali sme s tým, čo sme mali k dispozícii a asi to na viac nestačilo. Naši súperi najmä z okolia Trnavy mali kvalitnejšie kádre a skúsenejších futbalistov. V priebehu súťaže sa nám navyše zranili niektorí dôležití hráči, čo sa nám nepodarilo zaplátať.“

Pre Tomáša Andríska išlo o prvú sezónu v úlohe hlavného trénera, ktorý však vo viacerých zápasoch vypomáhal družstvo priamo na trávniku ako hrajúci tréner. „Bol som oslovený pôsobiť v Krakovanoch, ako hrajúci tréner, v prípade, že sa budem cítiť dobre a zdravotne v poriadku. Kvôli tomuto som mal asistenta Petra Gažíka, ktorý mal v prípade, že som bol na ihrisku plné kompetencie. Obaja sme viedli družstvo aj v tréningovom procese,“ priblížil T. Andrísek.

V Krakovanoch sa aktuálne zameriavajú na to, aby sa výkonnosť, ako uplynulom ročníku neopakovala v tom nadchádzajúcom a poctivo sa na sezónu 2018/2019 v šiestej lige pripravujú. „Trénujeme v domácich podmienkach trikrát do týždňa a máme v pláne odohrať tri prípravné zápasy. Do prípravy sa zapojí približne 23 – 30 hráčov, ktorí sú pozvaní a uvidíme, koho z nich vyberieme,“ poznamenal tréner Krakovian.

Už teraz je jasné, že z mužstva odišli dvaja odchovanci a v klube pracujú na doplnení kádra inými hráčmi, ktorý by zvýšili kvalitu a konkurenciu v tíme. „Teraz viem povedať, že v kádri skončil Vojtech Kališ a Martin Pavlovič, obaja domáci hráči. Káder sa príliš meniť nebude, pokúšame sa ho doplniť pár hráčmi, ale všetko je ešte v štádiu rokovaní.“

Aj v FK Krakovany vítajú novinku v podobe Pohára ObFZ Trnava pod názvom Bestrent Cup, do ktorého sa tiež prihlásili. „Ako hráč vyšších súťaží som to hrával každoročne a je to dobré oživenie súťaže a hlavne prípravného obdobia. Najpozitívnejšie je, že týždeň pred začiatkom súťaže, kedy sa budú hrať zápasy je to taká dobrá generálka,“ uviedol T. Andrísek.

1. kolo BESTRENT Cupu ObFZ Trnava

DátumDomáci Kedy/VýsledokHostia
2018-08-05 17:30:005. augusta 20184 - 1

Chceme hrať o vyššie priečky

A aké budú ciele Krakovian do budúcej sezóny? „Po neúspešnom ročníku 2018/2018 sú ciele jasné. , dosiahnuť viac domácich víťazstiev a vyhnúť sa bojom o záchranu. Takisto by sme chceli do mužstva zabudovať mladých domácich hráčov i chalanov z Centra futbalovej mládeže Jozefa Adamca,“ dodal Andrísek.

zdroj: Tomáš Horký/Piešťanský týždeň