Tri otázky pre Matúša Krajča, víťaza gólu mesiaca September

Anketa Top4Football Gól mesiaca mala svojho víťaza aj v mesiaci September. Z piatich nominovaných hráčov ste rozhodli svojimi hlasmi pre parádny gól Matúša Krajča, ktorý získal 183 hlasov.

Akrobatické zakončenie 30-ročného záložníka OŠK Dubovany zdvihlo vlnu záujmu u viacerých médií a rezonovalo po celom Slovensku.

Víťaz najkrajšieho gólu bol ocenený od spoločnosti Top4Football značkovými kopačkami.

1. Ako hodnotíte nový projekt ObFZ Trnava TV, vďaka ktorému môžete vidieť najkrajšie momenty zápasov a rovnako môžu ľudia hlasovať v ankete o najkrajší gól mesiaca?

Je to skvelý projekt, ktorý má vplyv nielen na hráčov, ale aj celé mužstvo. Na hráčov to vplýva motivujúco, pretože sa snažia hrať pekný futbal a strieľať zaujímavé a pekné góly. Pre mužstvá je výhoda v tom, že sa spätne môžu pozrieť na svoje výkony, zhodnotiť ich a poučiť sa z vlastných chýb. Rovnako sa môžu pozrieť aj na súperov a lepšie sa na daný zápas pripraviť.

2. Dubovany zimujú na 4. mieste, je to pre vás uspokojujúce umiestnenie? Ako by ste zhodnotili jesennú časť?

Umiestnenie je optimálne, aj keď som osobne očakával o niečo vyššiu priečku. Naša príprava ukázala, že máme na viac, ale súťaž je dosť vyrovnaná. Prišli aj nejaké straty bodov, navyše nás v závere jesene potrápili viaceré zranenia, kedy nám takmer v každom kole chýbali traja hráči zo základu, čo sa tiež podpísalo pod výsledky. Verím však tomu, že keď sa títo hráči zotavia, ukážeme opäť svoju silu, ktorú sme najviac ukázali v príprave, kde sme hrali aj s mužstvami z vyšších súťaží a dokázali sme ich dosť potrápiť.

3. Počas jesene prišlo aj k obmene trénerského postu. Ako to vnímate?

Osobne neviem, prečo sa Roman Polčík vzdal funkcie trénera, určite mal na to svoje dôvody, ale nám ich nepovedal. Prišlo to dosť nečakane, ale za prácu, ktorú v mužstve odviedol mu ďakujeme. Nový tréner Miloš Holán pre mňa osobne nie je neznámy, poznám ho už z Krakovian, kde som pod ním hrával. Skutočne ide o dobrého trénera a zatiaľ sa nám spolupracuje dobre. Dúfam, že sa aj táto dobrá spolupráca pretaví na jar do výsledkov.