Turnaj O pohár predsedu ObFZ Trnava pozná svojich účastníkov

Jesenná časť sezóny 2017/2018 skončila a zároveň pozná aj svojich víťazov, ktorí budú štartovať na turnaji O pohár  predsedu ObFZ Trnava. Dátum turnaja bol stanovený na 7. januára 2018 a tradične sa odohrá v Mestskej športovej hale v Trnave.

Ktoré mužstvá si zahrajú o pohár predsedu?

Ako sme už informovali, na turnaji sa chystá v tomto ročníku viacero noviniek. Jednou z nich je navýšenie počtu súťažiacich mužstiev, ktoré súvisí s rozšírením VI. ligy. Z tej budú štartovať rovno štyri prvé mužstvá. Posledné kolo súťaže, ktoré sa odohralo tento víkend rozhodlo o víťazovi jesennej časti, ktorým sa stala Horná Krupá. Druhý Zvončín delí od Hornej Krupej iba o niečo horšie skóre. Tretie miesto si vybojovali Špačince, ktoré sa ako minuloročný víťaz, pokúsia obhájiť titul a zo štvrtého miesta budú na turnaji štartovať Voderady.

Zo VII. líg budú o pohár bojovať prvé dve mužstvá.  Z trnavskej časti SWAN to budú práve Modranka a Pavlice, ktoré si umiestnenie na čele tabuľky udržiavali takmer celú jesennú časť. Zo VII. ligy RUBBEX budú štartovať prvé Piešťany a druhé Pečeňady. Z VIII. líg si na turnaji zabojujú jesenní víťazi, ktorými sa stali Sokolovce (MEVASOX) a Bíňovce (SELECT). Na turnaji si teda celkovo zahrá až 10 mužstiev, ktoré budú rozdelené do dvoch skupín. Podľa slov predsedu očakávajú od tejto novinky väčšiu atraktivitu pri meraní futbalových síl.

Umelá tráva aj vyhlásenie All stars ObFZ Trnava

Ďalšou veľkou pripravovanou novinkou je umelá tráva, ktorá má spestriť priebeh turnaja a zároveň bude lákadlom pre množstvo divákov. Ako je už zvykom, na turnaji sa vyhlásia aj výsledky spoločnej ankety portálu trnavskyhlas.sk a  ObFZ Trnava All stars ObFZ Trnava 2017. Futbaloví tréneri mužstiev zo šiestej ligy, zväzoví funkcionári a regionálni novinári píšuci o futbale v oblasti, vyberú najlepšiu jedenástku hráčov najvyššej oblastnej súťaže.

ObFZ Trnava plánuje zorganizovať podobné halové turnaje počas zimnej prestávky nielen pre A-mužstvá klubov, ale aj pre mládežnícke kategórie. „V januári počas víkendových dní 13., 20., 27. a 28. 1. 2018 sa odohrajú halové turnaje prípraviek, žiakov i dorastu. Presné termíny jednotlivých kategórií budú stanovené na základe počtu prihlásených. Žiadame FK, ktoré majú záujem štartovať na niektorom z turnajov, aby zaslali prihlášku do 30. 11. 2017 na sekretariát ObFZ – trnavaobfz@gmail.com, resp. na email: stk@trnavaobfz.sk.“

Minuloroční víťazi turnaja – Špačince

 Víťazi posledných ročníkov turnaja

2017 – Špačince

2016 – Leopoldov

2015 – Výber ObFZ Trnava

2014 – Výber ObFZ Trnava