Úspešnú sezónu cez víkend zavŕšili oslavou aj žiaci Modranky

Žiaci Modranky cez víkend spečatili svoje víťazstvo na čele tabuľky najvyššej žiackej súťaže ObFZ Trnava, keď na domácej pôde porazili vysoko súpera z Drahoviec. Domáci sa v zápase blysli krásnym výkonom, keď už po prvom polčase viedli 5:0, no súpera nešetrili ani po výmene strán – 9:0 (12. Kačo, 15. a 18. Bihary, 19. Gurovič, 32. a 49. Mackovič, 39. Stano, 63. Kramár, 69. Hrdlička).

O tom, že v Modranke sa pracuje dobre s mládežou niet pochýb, dôkazom je aj to, že od predprípravky až po dorast fungujú v klube všetky mládežnícke kategórie. Nie každá obec sa môže pochváliť takou bohatou mládežníckou základňou, obzvlášť ak je detí toľko, že majú v jednej kategórii A aj B-družstvo.

Mládež Modranky sa stala majstrom súťaže až v dvoch kategóriách, okrem žiakov si prvenstvo užívala aj prípravka pod vedením Jaroslava Mačáka, ktorá zabojuje s ďalšími víťazmi súťaží prípraviek na Turnaji o víťaza ObFZ Trnava v kategórii prípraviek. Turnaj je na programe cez víkend, 16. júna 2018 o 11:30 v Piešťanoch a pre Modranku nebude novou skúsenosťou, ale naopak, v turnaji sa pokúsia obhájiť si víťazstvo z minulej sezóny.

O neustále napredovanie žiackej kategórie sa snaží tréner Andrej Rakický, ktorý má na starosti nielen žiakov „A“, ale aj „B“: „Aj keď sme tréningy mávali spoločne, časovo je to určite náročnejšie a najmä na úkor rodiny, z čoho je moja manželka trošku nešťastná, ale práve za to jej patrí veľká vďaka, že to toleruje a teší sa z nášho víťazstva,“ priznáva Rakický.

Po zápase žiakom odovzdal medaile a víťazný pohár člen Výkonného výboru Peter Dubec, po odovzdaní nechýbalo oblievanie šampanským, či pyrotechnika. Areálom modranského štadióna sa niesol pokrik: „Titul je náš, sme majstri.“

To, že by žiaci Modranky mohli byť víťazmi súťaže naznačovala už zima, ktorú prečkali na čele tabuľky po tom, ako Boleráz v poslednom jesennom kole remizoval s Bučanmi 3:3. Zverenci Andreja Rakického počas sezóny zaváhali iba na jar s Bolerázom, inak prešli súťažou s 21 víťazstvami a 3 remízami. Núdza o konkurenciu však nebola, dobrý žiacky celok mali aj Bučany, či už vyššie spomínaný obávaný Boleráz. Dobrú sezónu má za sebou aj žiacke B-družsvo, ktoré vo svojej súťaži obsadilo šiestu priečku.

„Máme veľmi silný ročník 2003, ktorý však odchádza do dorastu, je to asi 15 chlapcov. Tým patrí najväčšia vďaka za víťazstvo, pretože pravidelne nastupovali za A-družstvo a odohrali skvelú sezónu. Doplnení boli o mladšie ročníky, ktoré sú však vo väčšine súčasťou B-družstva. Ide o mladších chlapcov, ktorí vyšli z prípravky a naberajú skúsenosti. V nasledujúcej sezóne to bude zas o niečom inom, príde k nám 12 hráčov z prípravky a postupne začneme odznova,“ opisuje Rakický. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa nechystajú využiť možnosť postupu do krajskej súťaže, navyše pri postupe by museli mať svoju dvojičku. „Bolo by zbytočné postupovať, skôr sa chceme zamerať na výchovu mládeže a ich kvalitu, ako dosahovanie úspechov.“

Aj napriek tomu sa Andrej Rakický na oslavách úprimne tešil z dosiahnutého úspechu, no ako sám dodáva viac ho teší, keď majú radosť samotní hráči. Tí však neboli jediní, pretože rovnakú radosť prežívala aj fanúšikovská základňa zložená najmä z rodičov: „Veľká vďaka patrí aj rodičom, že podporujú deti vo futbale, čím ich vedú k športu. V Modranke to funguje veľmi dobre, deti majú podporu vo svojich rodičoch a o to viac ich aj futbal baví. Rád by som poďakoval celému kolektívu a všetkým, ktorí sa okolo futbalu v Modranke angažujú,“ dodal Rakický.