V oblasti vyrástol ďalší mladý talent

Reč je o futbalistke Natálii Cepkovej zo Žlkoviec. Jej futbalové schopnosti neušli žiadnemu oku už na zimnom halovom turnaji žiakov, ktorý organizoval  ObFZ Trnava. Tam za žiacke družstvo Bučian naplno predviedla svoj talent, za ktorý bola ocenená ako jedna z najlepších hráčov celého turnaja. Momentálne pôsobí v ŠK Slovan Bratislava a porozprávala nám o svojich úspechoch, ale aj o tom, čo by vo futbale chcela v budúcnosti dosiahnuť.

K futbalu sa dostala čistou náhodou: „Keď som mala 8 – 9 rokov, bola som prvýkrát na tréningu vo Veľkých Kostoľanoch. Futbal ma bavil, tak som začala súťažne hrávať v oblastnej lige prípraviek. Z Veľkých Kostolian som prestúpila do Spartaku Trnava s tým, že som bola na striedavom štarte v Kostoľanoch a súbežne som hrávala s dievčatami aj chlapcami.“

Po rozpadnutí žiackeho družstva vo Veľkých Kostoľanoch sa okrem Spartaku Trnava stala aj súčasťou žiakov OFK Bučany, kde začala hrávať na striedavý štart: „Tu som hrala až do konca sezóny 2016/2017. Keď som dovŕšila 15 rokov, nemohla som pokračovať v zmiešaných žiackych tímoch a začala som hrať juniorskú súťaž v Slovane Bratislava,“ popisuje svoju futbalovú cestu Natália. Za ženy ŠK Slovan Bratislava U19 si Natália zahrala dva zápasy, ktoré boli zároveň aj víťazné. V poslednom kole so Žilinou dokonca predviedla svoje kanonierske schopnosti a prispela k víťazstvu 6:0 dvomi krásnymi gólmi.

Zdroj: facebook/Natalia Cepkova

Napriek tomu, že má Natália ešte len 15 rokov, vo svojej futbalovej kariére už zažila veľké úspechy, ktoré by jej závidel nejeden futbalista. V oblasti za svoje najväčšie úspechy považuje práve tie, ktoré dosiahla ako hráčka OFK Bučany: „Určite by som chcela spomenúť vyhratú súťaž a aj finálový turnaj víťazov skupín ObFZ Trnava. Ďalším úspechom bola výhra V. ligy s OFK Bučany, kde som nastrieľala 22 gólov,“ popisuje Natália. To však zďaleka nie je všetko, pretože mladá zakončovateľka, strelila v minulej sezóne Západoslovenskej ligy žiačok 44 z celkového počtu 98 trnavských gólov, čím sa stala najlepšou strelkyňou ZsFZ. Tak jej počet presných zásahov vo všetkých súťažiach dosiahol pozoruhodné číslo 66. „Za povšimnutie stojí aj celkové 3. miesto tímu FC Spartak Trnava v ligovej súťaži,“ pokračuje Natália. Práve za Spartak Trnava strelila Natália jeden z najdôležitejších a aj posledných gólov v lige žiačok, ktorý sa dostal až do večerných športových novín ako Frajer na záver.

Za svoj najväčší úspech však pokladá účasť vo finálnej nominácii na medzinárodný turnaj UEFA Development WU17 v Poľsku, kde reprezentovala Slovensko vo všetkých troch zápasoch proti Nórsku, Ukrajine a Poľsku: „Proti Ukrajine som si pripísala aj gólovú asistenciu. Turnaj v Poľsku je môj doterajší najväčší úspech v mojej kariére. Dostala som sa aj do ďalších nominácii ako náhradníčka, čo ma motivuje neustále na sebe pracovať,“ hodnotí Natália.Zdroj: facebook/Natalia Cepkova

Mladá útočníčka, ktorá má za futbalový vzor hviezdu FC Barcelona Lionela Messiho, má však aj ďalšie futbalové ciele:

„Chcem sa posúvať vpred a podávať čo najlepšie výkony na klubovej aj reprezentačnej úrovni.“

Vo futbale je jej najväčšou oporou rodina, ktorá v jej začiatkoch trávila všetok voľný čas na ihrisku spolu s ňou:  „Rodina ma veľmi podporuje, pretože ma chodia povzbudzovať na zápasy či turnaje.“ V šľapajách Natálie ide aj jej mladší brat Matej, ktorý rovnako pôsobí v mládežníckych mužstvách Spartak Trnava a OFK Bučany.

A čo robí Natália Cepková, keď práve nehrá futbal? „Svoj voľný čas rada trávim hlavne s rodinou a kamarátmi.“ Natálii prajeme ešte veľa úspešných zápasov a nastrieľaných gólov.