V Žlkovciach nastala trénerská zmena

V Žlkovciach od novej sezóny sedáva na trénerskej lavičke Erik Reho, ktorý vystriedal Michala Kinčiho. Ten kvôli pracovným povinnostiam nemohol pôsobiť v mužstve ako tréner, ale naďalej zostáva hráčom. Pred sezónou sa v Žlkovciach netajili postupovými ambíciami, a o tom, či sa na nich niečo zmenilo po úvodných kolách, nám porozprával nový tréner.Žlkovce do sezóny nevstúpili práve podľa predstáv a po siedmych kolách strácajú na prvé Sokolovce 6 bodov: „S úvodom do sezóny som spokojný 50 na 50, pretože sme nezvládli prvý kľúčový zápas so Sokolovcami, ktorý hodnotím ako vyrovnaný, ale na našu škodu sme nepremenili viaceré šance, pretože v konečnom dôsledku sme mohli uspieť,“ hodnotí Reho. Rovnakú nespokojnosť však vyjadruje aj so zápasom v Šterusoch, kde v 60. minúte prehrávali 0:4, avšak keď už si viacerí mysleli, že o víťazovi je rozhodnuté, Žlkovce dokázali po súperových chybách remizovať: „V zápasoch vonku sa nám moc nedarí, pretože na výkony v Šterusoch sme nadviazali aj v Šulekove, kde sme hrali zle a prehrali sme 4:2. Okrem toho sme sa v prvom polčase trápili aj s Malženicami B, ktorý bol o nepremenených šanciach a sami sme si zápas komplikovali, avšak na druhý polčas akoby nastúpilo iné mužstvo a nakoniec zostali tri body naše,“ dodáva k výkonom Reho.

Erik Reho, ktorý vystriedal Michala Kinčiho týždeň pred súťažou, hrával tretiu ligu za Slovan Hlohovec a tesne pred ukončením svojej futbalovej kariéry pôsobil v Jalšovom. Tam sa mu prihodilo zranenie kolena, ktoré sa mu po čase opäť obnovilo a v 27 rokoch sa rozlúčil s futbalovou kariérou hráča, teraz ju však skúša ako tréner. Ako sám priznal, ôsma liga je pre neho veľkou neznámou. „So Žlkovcami som absolvoval posledné dve stretnutia v rámci prípravy pred majstrovskými zápasmi, inak nemám prehľad o nižších súťažiach ani kluboch, ktoré v nich pôsobia.“Postupové ambície medzi hráčmi naďalej pretrvávajú, avšak pre Reha tento cieľ nie je prvoradý: „V kabíne sa hovorilo o postupe, o ktorý sa pokúšali už počas minulej sezóny, avšak ja sa snažím zamerať hlavne na stabilizovanie kádra. O postupe zatiaľ nehovorím, všetko sa uvidí, čakajú nás ešte ťažké zápasy, takže táto otázka zostáva otvorená. Máme mladý a dobrý káder, s ktorým sa dá pracovať, a pre mňa je najdôležitejšie, aby chalani začali chodiť na tréningy a chcem ten futbal robiť tak, aby mal hlavu aj pätu.“

Reho chce v mužstve zlepšiť hlavne tréningovú morálku, pretože bez tréningu sa ťažko dostavia očakávané výsledky: „S účasťou na tréningoch som prvé štyri zápasy nebol vôbec spokojný, ale chalanom pripomínam jeho dôležitosť, a mám pocit, že si to aj berú k srdcu. Viem, že prvoradá je práca, pretože futbal na dedinách sa robí za pochodu, ale prizvukujem im, že každý z nich by mal tréning absolvovať aspoň raz do týždňa, pretože futbal nehrajú kvôli mne, ale pre seba,“ vysvetľuje tréner.Žlkovce cez letnú prestávku výrazne obmenili káder, do mužstva prišli viaceré nové mená, pričom sa jedná najmä o hráčov z rozpusteného mužstva Horných Otrokoviec. Konkrétne ide o Róberta Lengharta, Tomáša Benka, Dominika Nemčoka, Pavla Spála, Jakuba Džubaru, Miroslava Bališa, Jozefa Žaža z Maduníc , Miloša Horvátha z Bučian, Martina Bínovského zo Zavaru a posledné dva zápasy sa k nim pridal aj Patrik Lužák z Pečeňád: „Po zápase so Šulekovom prišiel zlom, na hosťovanie sme získali Lužáka a s jeho príchodom sa výrazne pozmenilo aj rozostavenie. Posledné kolá sa nám to zatiaľ osvedčilo, k čomu prispel dosť aj Patrik, keď prišiel do obrany, pretože predtým sme mali priemer na zápas štyri inkasované góly, čo nie je práve najlepšia štatistika, ale pomaly sa to zlepšuje,“ hodnotí tréner.

Za najväčšiu konkurenciu v súťaži stále považujú Sokolovce a v najbližších kolách sa budú snažiť bodový rozdiel medzi nimi znížiť: „Sokolovce sú čo sa týka kádra aj futbalovej kvality najlepšie. Čo ma však teší je to, že my nemáme o nič horšie mužstvo, ktoré však na sebe musí popracovať, dokonca po zápase so Sokolovcami prišiel sám tréner Pavlovič a zhodnotil naše mužstvo ako kvalitné.“ S trénerom Sokoloviec spája Reha aj futbalová minulosť, pretože počas jeho pôsobenia v Jalšovom sám okúsil jeho trénerské skúsenosti.Najstarším členom mužstva je 51-ročný Miroslav Bališ, ktorý od novej sezóny za Žlkovce chytáva: „S Miroslavom sa poznáme dlhé roky ešte z Hlohovca. Je to veľmi dobrý brankár a vzhľadom na jeho vek, klobúk dole pred ním. Skúseností má na rozdávanie a aj v kabíne vie často hráčom dohovoriť, aj ich usmerňovať priamo na hracej ploche,“ dodáva Reho.

Nasledujúci zápas

DateHomeTime/ResultsAway