VI. liga MEVA SPORT: Špačince pokračujú bez trénera Petra Mrvu

Polovica jarnej časti je za nami, no tú druhú absolvujú Špačince bez trénera Petra Mrvu. Ten abdikoval na post trénera po jarnej prehre v Hornej Krupej. Mužstvo momentálne koučuje mladý hráč Dominik Jánoš, ktorému pomáha aj bývalý exspartakovec, a zároveň aj jarná posila, Peter Jakubička.

Odchod Petra Mrvu v klube nečakali, pretože prišiel náhle: „Nič nenaznačovalo, že by chcel v mužstve skončiť, bolo to pre nás skôr prekvapením,“ priznal mladý hrajúci tréner Jánoš. Po jeho odchode muselo vedenie klubu rýchlo zakročiť, voľba padla práve na Jánoša: „Prišiel za mnou pán starosta, či by som bol ochotný prebrať trénerskú funkciu, čo som následne aj prijal.“

Napriek mladému veku sa Jánoš ujal trénerského postu veľmi dobre: „V mužstve ma rešpektujú, pretože mám za sebou veľa skúseností.  S Petrom Jakubičkom sa dopĺňame a myslím, že to zatiaľ funguje.“  Dominik Jánoš pôsobil počas svojej futbalovej kariéry v kluboch ako FC Horses Šúrovce, ŠK Blava Jaslovské Bohunice, FC Spartak Trnava a pred Špačincami to bol TJ Družstevník Brestovany.

Špačince sa držia na treťom mieste, na druhý Zvončín strácajú tri body, od lídra tabuľky ich delí 6 bodov. Svojimi postupovými ambíciami sa v klube netajili už pred začiatkom sezóny, ciele zostávajú rovnaké aj po odchode trénera Mrvu: „Preberali sme to s hráčmi v kabíne a chalani sa vyjadrili, že chceme postúpiť, tak urobíme všetko preto, aby sme sa o to pokúsili,“ prezrádza Jánoš.

„Začiatok jarnej časti by som opísal ako slabší rozbeh, ale postupne sme sa rozohrali. Skôr sme doplatili na nedôraznú zimnú prípravu, ale teraz už sme v dobrom rozpoložení a ideme naplno, čo by sme si chceli udržať čo najdlhšie,“ hodnotí jarné pôsobenie nový tréner.

Káder Špačiniec sa musel v úvodných jarných kolách vysporiadať aj s absenciou kľúčových hráčov ako Tomáš Sedlák, Jozef Izakovič, Tomáš Mrva a Filip Zemko, ktorí sa rozhodli vyskúšať šťastie v iných kluboch: „Odišli hráči, ktorí boli pre tím dôležití, ale myslím si, že teraz je to v mužstve založené viac na bojovnosti ako na individualitách.“

Hneď v úvodnom jarnom kole utŕžili Špačince prehru s Voderadmi, okrem toho podľahli aj lídrovi tabuľky: „Horná Krupá je veľmi kvalitný súper a v podstate sme dostali dva nešťastné góly po našich chybách, ktoré mali negatívny vplyv na celý zápas a najmä na samotných hráčov. Polčas skončil 3:0. V druhom polčase sme sa pokúsili otvoriť hru, na čo sme ešte viac doplatili. Horná Krupá vyhrala zaslúžene.“

 

Mužstvá v najvyššej oblastnej súťaži zažívajú náročné obdobie, počas dvoch týždňov majú na programe štyri majstrovské zápasy. V utorok si Špačince priniesli tri body zo Zelenča, najbližšie ich čakajú domáce zápasy. Cez víkend privítajú Červeník, v utorok 8. mája zase Krakovany: „V oboch zápasoch chceme určite zvíťaziť a získať čo najviac bodov,“ dodal nový tréner.