VI. liga MEVA SPORT: Susedské derby ovládol domáci Červeník

Cez víkend sa v najvyššej oblastnej súťaži odohralo aj susedské derby domáceho Červeníka, ktorý privítal Leopoldov. Ako sa hovorí, susedské derby nemá favorita a ťažko by si niekto trúfol povedať dopredu, kto sa stane víťazom. To však rozlúskli domáci hneď v úvode zápasu, do ktorého vstúpili lepšie ako hostia. Prvého gólu sa početná divácka kulisa dočkala už v 8. minúte, keď Modrovičov center do 16-tky hosťujúci gólman mierne podbehol a aj keď loptu stačil vyraziť, napriek tomu skončila v bráne. Tento gól najskôr hlavný rozhodca pre postavenie mimo hry neuznal, ale po porade s asistentom rozhodcu nakoniec verdikt zmenil. V 18. minúte pohrozili aj hostia, kedy Pobjeckého strela spoza 16-tky preletela ponad bránu. Na to Červeník rýchlo odpovedal, keď tréner Adamkovič vysunul v 21. minúte Babica, ktorému hosťujúca obrana nestačila – 2:0. Keď sa o tri minúty neskôr presadil Krajčovič z priameho kopu zo strany, Leopoldovu sa rozplynuli všetky nádeje. V 30. minúte mohol Červeník opäť zvýšiť, no Babic, ktorý opäť utiekol hosťujúcej obrane, zaváhal a minul bránu. Hostia sa snažili o kontaktný gól, ktorý by ich vrátil späť do hry. Ten sa takmer podaril Švestkovi, ale s jeho strelou si poradil Vinci. Červeník predčil súpera v bojovnosti, bol dôraznejší a lepší v osobných súbojoch, hostia kazili veľa prihrávok a dopúšťali sa množstva nepresností, čo ich stálo opäť gól, tentokrát od Stepanenka v 41. minúte – 4:0.

Po výmene strán domáci poľavili v tempe a hostia si vytvorili zopár sľubných šancí, v ktorých sa mohol blysnúť Lukáš Tvrdý, no toho buď vychytal domáci Vinci, alebo jeho strely skončili povedľa brány. Aj keď mal Leopoldov loptu viac na kopačkách, domáci využívali ich otvorenú obranu a vyrážali do rýchlych protiútokov, z ktorých sa im dva podarilo premeniť na góly. Najskôr v 71. minúte Krajčovič peknou pätičkou vysunul Babica a ten nemal problém zakončiť – 5:0. O dve minúty neskôr center z ľavej strany poslal hlavou do brány nekrytý Krajčovič.

Góly: 8. Modrovič, 21. a 71. Babic, 24. a 73. Krajčovič, 41. Stepanenko.

TJ Slovan Červeník: Vinci – Modrovič, Babic, Ješko, Krajčovič, Jarábek, Adamkovič, Nemec, Gažo, V. Krajčo, Stepanenko (Bobák, Boháčik, Modrovič, R. Krajčo, Mihálik).

MTK Leopoldov: Žemla – Habán, Gatci, Piovarči, Pobjecký, Švestka, Krajinčák, Loskot, Kočí, Holan, Tvrdý (Prosnan, Púdela).

Andrej Adamkovič, tréner Červeníka

„Zápas dopadol nad moje očakávania, 6:0 je krásny výsledok. Konečne sa nám podarilo zdolať Leopoldov, navyše na to bola aj špeciálna príležitosť, pretože predseda klubu Marek Vančo oslavoval narodeniny a Daniel Boháčik, náš dlhoročný hráč, sa zas lúčil s aktívnou futbalovou kariérou.“

Napriek výbornému výsledku, nie sú v mužstve so vstupom do jarnej časti spokojní: „Čakali sme zisk viacerých bodov, zatiaľ sa nám ich však podarilo získať len sedem. Mužstvo je výborné, len to treba ukázať aj na hracej ploche, aby sa dosahovali optimálne výsledky.“  Červeník počas jarnej časti prehral s Hornou aj Dolnou Krupou, remizoval v Križovanoch nad Dudváhom a zvíťazil nad Cíferom a Leopoldovom. Práve na výhru s Leopoldovom sa budú snažiť nadviazať aj v ďalšom kole, kedy pocestujú do Zelenča.

 Richard Slovák, tréner Leopoldov

„Dostali sme dva rýchle góly po brankárovej chybe, ktoré poznačili celý zápas. Nepriaznivý výsledok začal vplývať na mužstvo takým spôsobom, že sme si nedokázali prihrať, nedokázali sme kombinovať a ani si vytvoriť šancu. Keď padli ďalšie dva góly, prakticky bolo po zápase. V druhom polčase sme začali trošku kombinovať, no bolo to bezvýsledné. Celkovo hodnotím zápase veľmi zle, hrali sme zle, kombinovali sme zle, na ihrisku sme sa správali zle.“

Vzhľadom k výsledkom je pochopiteľná aj nespokojnosť s úvodnými kolami jarnej časti: „Osobne som nespokojný so vstupom do jarnej časti, aj čo sa týka bodovo, aj čo sa týka herne. V niektorých zápasoch nebol náš herný prejav až tak zlý, ale vo väčšine zápasov nehráme tak, ako by sme dokázali hrať. Stále rozmýšľam nad tým, kde je chyba, hľadám príčiny toho, prečo to tak je, ale v vždy sa v zápase vyskytne niečo čo aj mňa samého prekvapí, či už je to reakcia chalanov na nejakú situáciu, alebo niečo iné. Budeme sa s tým musieť popasovať,“ dodal Slovák. Leopoldov na jar okrem Červeníka prehral aj so Siladicami a Zavarom, s Majcichovom remizoval. V najbližšom kole doma privítajú štvrté Voderady.