VI. liga MEVA SPORT: V Majcichove sa zrodila bezgólová remíza

Obe mužstvá išli do zápasu s cieľom získať potrebné body, avšak diváci sa v Majcichove gólu nedočkali. Hral sa pomerne vyrovnaný zápas s minimom vyložených šancí . Hra sa väčšinou odohrávala v strede poľa a bola poznačená pomerne veľkým počtom nepresností. O niečo aktívnejší sa na začiatku javili hráči Voderád. Už v 4.minúte prenikol po ľavej strane Dubovský, ktorého strelu domáci brankár vyrazil. Ďalšia šanca zo strany hostí prišla v 10. minúte, kedy sa na hranici 16-tky pekne uvoľnil Zelenský, ktorého strelu opäť zneškodnil domáci brankár Miškovič. Postupe sa hra vyrovnala a k slovu sa dostali aj domáci,  kedy v 24. minúte po priťuknutí strieľal z 18 metrov Juraj Mihálik. Krátko na to hostia odpovedali  ďalším útokom, kedy v  29. minúte posielal z ľavej strany nebezpečný center pred bránku opäť Dubovský , ktorý domáci obranca v poslednej chvíli odvrátil do bezpečia. Tesne pred odchodom do šatní spálil asi najväčšiu šancu domácich Marušinec, ktorý po prihrávke od Ľuboša Hrčku do otvorenej obrany hostí sám pred brankárom netrafil.

Druhý polčas pokračoval v rovnakom tempe. V 50. minúte vznikla nebezpečná situácia po dlhom aute do domácej 16-tky, ktorú domáca obrana vyriešila odkopom na roh, po ktorom následne  Lacuška hlavičkoval mimo brány domácich. Hostia si vytvorili sľubnú šancu aj v 67. minúte, kedy po centri Dubovského prestreli v záklone Plavucha. S pribudajúcim časom sa zvyšovala aj nervozita na oboch stranách. V 71. minúte sa opäť skúšal presadiť hráč hostí Dubovský, ktorého mierne tečovaná strela skončila s prispením brankára Miškoviča na brvne. V 78. minúte poslali domáci dlhú loptu do 16-tky , kde na zadnú tyč nabiehal Mihálik, ktorého šancu však zneškodnil  Páleník. V závere ešte pekne vystreli asi z 18 metrov hosťujúci Brestovanský, ale jeho pokus vyrazil na roh brankár Miškovič. Derby tak skončilo spravodlivou deľbou bodov.

Zostavy:

Majcichov: Miškovič – Prochádzka (18´ Tokoš), Scheip, Pecháček, Mišina (68´ Valovič), Štrbo, Marek, Krivosudský, Marušinec (80´ Šturdík), Hrčka, Mihálik.

Voderady: Páleník – Brestovanský, Rosypál, P. Páleník (86´ S. Páleník), Zelenský, Lacuška, Kondákor, Trog (74´ Cibulka), Dubovský (86´ Bachratý), Šoka (55´ Plavucha), Fatranský.

OFK Majcichov, Pavol Šturdík

„Bola to viac-menej vyrovnaná hra, šance boli na jednej aj druhej strane a myslím si, že zápas skončil zaslúžene remízou,“ hodnotí Šturdík. Tréner vyjadril so vstupom do sezóny spokojnosť: „Prvé tri zápasy sme vyhrali, takže nám to išlo super, chceli sme vyhrať aj dnes, ale mali sme pomerne oslabený káder, takže sme spokojní aj s bodom.“ V mužstve momentálne bojujú so zraneniami: „Zranil sa nám Erik Urc, ktorý má zlomenú kľúčnu kosť, v minulom zápase sa nám zranili ďalší dvaja hráči, Štrbo a Zajíček.“ Pri otázke, či ide o dlhodobé zranenia Šturdík odpovedá: „ Ide o členky a kolená, takže uvidíme ako sa to vyvinie.“  Do mužstva už nepribudli v poslednom období žiadne posily: „Káder máme relatívne široký, len ak by sa nám vyhýbali zranenia, bolo by to fajn,“ dodáva tréner.

TJ Družstevník Voderady, Štefan Zelenský

„Bol to vyrovnaný zápas, Majcichov šiel do hry bojovne. Majú pomerne vysokých hráčov, ktorí sú po kondičnej stránke dobre pripravení. My sme hrali zase trochu technickejšie a myslím si, že výsledok 0:0 bol zaslúžený. Každý kto bol na futbale, videl veľmi dobrý a bojovný zápas. Nasadenie hráčov bolo úplne na doraz vzhľadom na teplo, ktoré bolo, a obe mužstvá skutočne podali veľmi dobrý výkon,“ hodnotí Zelenský. Rovnako ako Majcichovu, aj mužstvu Voderád chýbali v zápase niektorí hráči. Vstup do sezóny hodnotia tiež veľmi pozitívne: „Boli to dobré zápasy, ale sezóna je dlhá a uvidíme ako to dokážeme zvládnuť. V kádri máme 16 – 17 hráčov, z ktorých sú niektorí zranení, chorí, dokonca aj po operácii. Myslím si však, že ten stred tabuľky by sme mali uhrať,“ dodáva tréner.