VI. liga MEVA SPORT: Vo Zvončíne majú tie najvyššie ciele

Zvončín je jedným zo štvorice mužstiev, ktoré sa kvôli nevyhovujúcemu stavu V. ligy Západ rozhodli vyskúšať šťastie v nižšej súťaži. Z nováčikov v VI. lige sa im zatiaľ darí najlepšie a momentálne obsadili tretiu priečku v tabuľke. To však nie je jedinou novinkou v kádri Zvončína, pretože pred sezónou nielen výrazne omladili mužstvo, ale aj trénerský post, na ktorom dlhoročného trénera Rudolfa Klenkoviča vystriedala mladá krv v podobe Martina Jankoviča.Ten prišiel zo Suchej nad Parnou, vo Zvončíne však nie je neznámou tvárou. Sám pôsobil pred pár rokmi v kádri Zvončína ako hráč a dnes koučuje v mužstve aj svojho mladšieho brata Tomáša. Práve postup Zvončína do vyššej súťaže bol pre Jankoviča dôvodom odísť z mužstva: „Bolo to pre mňa časovo náročné vzhľadom k rodinným, či pracovným povinnostiam. Preto som odišiel do Suchej nad Parnou, pretože v VII. lige boli všetky zápasy v blízkom okolí.“ V Suchej nad Parnou pôsobil poslednú sezónu ako tréner mužstva.

Cez prestávku však prišla ponuka zo Zvončína, ktorú prijal: „Oslovili ma pán Klenkovič aj s pánom predsedom Holovičom, ktorí ma poznali a keďže aj ja poznám chalanov, vedel som do čoho idem a ponuku som prijal.“ Nadviazať však na dlhoročnú prácu trénera Klenkoviča nie je práve najjednoduchšie: „Pôsobil v klube veľa rokov a vo Zvončíne toho veľa dokázal,“ prezrádza Jankovič.Nový tréner zatiaľ hodnotí sezónu pozitívne, aj keď výsledky niektorých zápasov by si vedel predstaviť aj lepšie: „Sezóna začala veľmi skoro a niektorí hráči boli ešte na dovolenkách. Navyše sa nám pritrafili dve dlhodobé zranenia v príprave, takže začiatok bol kostrbatý. Domáce zápasy nám vyšli, ale vonku to mohlo byť lepšie.“ Pod spomínanými zápasmi Jankovič myslí najmä remízu so Špačincami v druhom kole a prehru so Zavarom. „V Špačinciach sme nepodali dobrý výkon, tam sme chceli vyhrať, ale nakoniec sme sa uspokojili aj s bodom. Vstup do sezóny nebol najhorší, až na zaváhanie v Zavare, ale od Zvončína sa očakáva, že bude podávať kvalitné výkony, keďže minulú sezónu hrával vyššiu ligu. Súťaž je dosť náročná a hlavne dlhá, navyše sme si vedomí, že na Zvončín sa bude chcieť každý zo súperov vytiahnuť.“

Aj keď Zvončín v VI. lige dlho nepôsobil, za pár kôl si o súťaži získali dostatočný prehľad: „VI. liga je kvalitná a takto nabitá mužstvami nebola dlhé roky. Okrem toho je v hre aj boj o záchranu, každé mužstvo zbiera body a snaží sa hrať naplno.“ Obraz získali aj o svojich súperoch, z ktorých už mali česť zopár okúsiť: „Špačince majú vysoké ambície a chcú ísť vyššie. V mužstve majú kvalitných  a skúsených hráčov, ktorí hrávali vyššie súťaže, alebo pôsobili v Rakúsku. Zavar je mužstvom, ktoré hrá dlho VI. ligu, takže majú dobrý prehľad o súťaži, ale aj dobre zohraté mužstvo. Určite majú svoju kvalitu a sú ašpirantmi na prvú trojku.“

A na ktorého súpera sa vo Zvončíne najviac tešia? „S Hornou Krupou pôjde o dobrý šláger, na ktorý sa určite vyburcujú hráči a aj diváci prídu vo väčšom počte. Špačince boli tiež súperom, na ktorého sme sa tešili a samozrejme aj Zavar, i keď nám to nevyšlo, ale uvidíme na jar, keď prídu oni k nám. Budeme sa na nich tešiť,“ prezrádza Jankovič.Ciele majú vo Zvončíne tie najvyššie: „Hlavne chceme hrať dobrý futbal, ktorý sa bude divákom páčiť, pretože divák Zvončína je náročný. Určite máme najvyššie ciele, ale uvidíme čo prinesie jar, súťaž je ešte dlhá. Do kádra prišlo 5 nových hráčov, ktorých je potrebné do mužstva zabudovať, čo si vyžaduje aj určitý čas.“  Pred sezónou Zvončín omladil káder o dorastencov z Lokomotívy, ale aj Jaslovských Bohuníc: „Bolo potrebné trochu oživiť a omladiť káder. Napriek tomu, že ide o šikovných hráčov, ten vstup z dorastu k mužom je náročný a chce to čas, aby sa chlapci zohrali. Nakoľko vo Zvončíne nemáme dorast, funkcionári stiahli hráčov z Lokomotívy. Pán Holovič má dobré vzťahy s pánom Moravčíkom, a mnohí hráči, ktorí za Zvončín hrávajú alebo hrávali, boli taktiež odchovancami Lokomotívy,“ rozpráva tréner.

Zvončín sa plánuje cez zimnú prestávku poobzerať po posilách: „Keď sa nám zrania dvaja, traja hráči je to citeľná strata pre mužstvo, takže určite budeme chcieť prilákať pár nových hráčov.“  Či by zvažovali návrat do V. ligy v prípade, ak by vyhrali súťaž je otázne: „Je to ešte ďaleko a hlavne je to skôr otázka pre funkcionárov a hráčov.“ Ďalším rozhodujúcim faktorom bude aj vyriešenie situácie s V. ligou Západ.

Nasledujúci zápas:

7. októbra 2017  o 14:30 TJ Družstevník Zvončín : TJ Družstevník Dechtice