VI. liga MEVA SPORT: Zavar má za sebou úspešnú jeseň

Jesenným majstrom najvyššej oblastnej súťaže sa stal Zavar. Dve prehry, jedna remíza, desať víťazstiev a najlepší útok, to sú výsledky Zavara dosiahnuté v prvej polovici sezóny. Jesennú časť sme hodnotili s trénerom Lukášom Vidom.

„S umiestnením a celkovo s výsledkami vládne spokojnosť. Nečakali sme však, že budeme tak vysoko, pretože konkurencia je silná, no o to viac sme spokojnejší,“ začal rozhovor Vido.

Posledný jesenný zápas bol dramatický

Bodku za jeseňou dal Zavar výhrou v domácom zápase s Červeníkom. Už úvodné minúty naznačili, že diváci si prídu na svoje. Zavar do zápasu vletel skutočne divoko a v 6. minúte svietilo na tabuli 3:0. „Presne taká bola taktika, vletieť na nich a dať rýchle góly, čo sa nám aj podarilo. Výsledok však mohol byť iný, no nevyužili sme veľa ďalších šancí, navyše sme si sami začali komplikovať zápas. Zaskočil nás inkasovaný gól na 3:1, aj preto som upozorňoval chalanov pred druhým polčasom na koncentráciu, aktivitu a aby nepoľavili. Zápas sa však napriek tomu zdramatizoval, Červeník znížil na 4:3, no upokojili sme sa zvyšujúcim gólom na konečných 5:3,“ popísal posledný zápas tréner.

Konkurencia v súťaži je silná

Zavar si špicu tabuľky stráži od piateho kola, no na päty im dýchajú ambiciózne Piešťany, ktorých delia od lídra len tri body. „V zápase k nám pristupovali s rešpektom, čakali na našej polovici, lež sa dopustíme chyby, ktorá aj prišla. Čo sa týka ich herného prejavu, majú vyskladané mužstvo, kde skombinovali skúsenejších hráčov s mladými, šikovnými chalanmi. Myslím si však, že ak majú postupové ambície, mali by cez zimnú prestávku získať nejaké posily.“ Zavar vycestoval k nováčikovi súťaže hneď v prvom kole, kde prehral s tesným výsledkom 3:2.

Zaujímal nás aj názor na ďalšieho nováčika v súťaži, ktorými sú Pavlice. „Pre mňa osobne predstavovali neznámu, pretože som ich predtým prakticky nevidel vôbec hrať. Bol to viac-menej smolný zápas, v ktorom sme nedokázali využiť množstvo šancí a z ich strany výraznejšie ohrozenie neprišlo, čo bola zásluha našej defenzívy. Ďalšími výsledkami však ukázali, že sú silným súperom a určite môžu ešte na jar zamiešať karty,“ dodal na adresu Pavlíc Vido.

Najlepšiu trojicu mužstiev uzatvárajú Drahovce, ktoré za sebou majú úspešnú jesennú časť. „U nich sa hral vyhrotený zápas, kde sme do polčasu mohli vyhrávať 0:3, kedy sme Sudinom nepremenili tri vyložené šance. V tomto zápase Drahovciam chýbalo pár kľúčových hráčov, no určite je to kvalitné mužstvo, ktoré bude bojovať o špicu. Prvé štyri kolá na jar vycestujú a bude záležať na tom, ako to zvládnu. Domáce zápasy im vychádzajú, no v tých vonkajších neboli až tak presvedčiví.“

Výrazné zmeny v kádri neplánujú

Zavaru sa zranenia počas jesene vyhýbali a mohli tak do zápasov nastupovať v plnej sile. „Musím si zaklopať, že okrem Jakuba Ďuršiu, ktorý má menšie zdravotné problémy, sme všetci pohromade. Máme vyhliadnutých dvoch hráčov, jeden z oslovených je z 8. ligy, uvidíme ako sa rozhodne. Inak nemám vedomosť o tom, že by chcel niekto odísť, v kádri máme 25 hráčov, každý má kvalitu a poctivo trénuje. Momentálne ani nie je potrebné robiť v mužstve nejaké výrazné zmeny,“ pokračuje Vido.

K postupovej otázke by zrejme v Zavare pristúpili inak

Zavar nemúti vodu na čele tabuľky po prvýkrát a možnosť postupu zvažovali za posledné sezóny viackrát. Vždy však prišla odmietavá odpoveď. „Keď sme teraz prví, bolo by pekné vyhrať súťaž, ale nie je to priorita. Tou zostáva baviť ľudí futbalom, a ak by sa nám podarilo zvíťaziť, bude to len plus,“ popísal ciele Vido.

Dodáva však, že v prípade postupu by tentokrát uvažovali inak. „Bolo to chalanom už nadhodené a ja som o tom už viac-menej povedal v kabíne, že ak by prišla možnosť postupu a opäť by sa odmietla, neviem, či by som pri mužstve zostal aj naďalej. Chcel by som sa ako tréner posunúť s týmto mužstvom do vyššej ligy. Niektorí hráči sa s touto myšlienkou pohrávajú, piata liga nabrala na atraktivite, je tam dosť celkov z trnavskej časti, čo by pri priaznivom lose znamenalo, že ani z hľadiska cestovania by to pre nás nebolo náročné.“

Mužstvu sa vytvárajú vynikajúce podmienky

O vyššej súťaži sa v Zavare hovorí aj v súvislosti s výstavbou nového štadióna. „Stavia sa tu pekný štadión, budeme mať k dispozícii umelú trávu, saunu, vírivku, takže podmienky pre hráčov budú skutočne dobré a dovolím si povedať, že ich nemajú ani v mnohých kluboch, ktoré pôsobia vo vyšších súťažiach. Preto by bola škoda, ak by sa aj vzhľadom k týmto podmienkam postup nevyužil,“ dodal Vido.

Výstavba štadióna v Zavare napreduje, do konca roka je v pláne dokončiť tribúnu, ktorá je už zastrešená. Okrem toho bude mužstvo v jarnej časti využívať už vlastnú šatňu.   

Čo priniesla jesenná časť VI. ligy MEVA SPORT? Pozrite si zaujímavé štatistické ukazovatele