VI. liga MEVA SPORT: Zeleneč trápia nepriaznivé výsledky

Zeleneč, ktorý počas minulej sezóny obsadil stred tabuľky, sa momentálne borí s určitými problémami. Vedenie a ani samotné mužstvo, nie sú s výsledkami spokojní, čo dokazuje aj 14 miesto, ktoré momentálne obsadili. O situácii v mužstve nám porozprával tréner Ján Belko. „Na základe výsledkov a umiestnenia v tabuľke hodnotím vstup do sezóny veľmi negatívne. Dôvody sú veľmi jednoduché a prozaické v tom, že nám chýbajú hráči takého typu ako je zranený Ujlaky, či Bánovec, ktorý minulú sezónu strelil 28 gólov a urobil nám 20 bodov za sezónu. V mužstve máme viacero zranení, takže sa trochu trápime s problémami, avšak podobne sa trápia aj viaceré mužstvá. Navyše máme smolu aj v tom, že sa nám športové šťastie obracia chrbtom,“ hodnotí situáciu Belko.

V posledných kolách si Zeleneč pripísal na konto dve prehry, a to v Červeníku (5:1) a Leopoldove (2:1): „Išlo o náročné zápasy hlavne psychicky, pretože v Červeníku nám za stavu 2:1 rozhodca vylúčil hráča do dnes z nepochopiteľných dôvodov a v Leopoldove sme si urobili zlý výsledok sami. Po našich dvoch chybách sme dostali dva góly a v druhom polčase sa na ťažkom teréne zle vyrovnávalo. Mali sme aj jednu vyloženú šancu, ale lopta sa odrazila od brvna von. Jednoducho to bolo málo a nestačilo to ani na bod.“ Práve v poslednom zápase s Leopoldovom pribudla do kádra Zelenča nová tvár v podobe Františka Hadvigera, ktorý ešte počas minulej sezóny pôsobil v Červeníku ako hrajúci tréner. „Angažovali sme ho, pretože máme problémy v obrane, na druhej strane je to skúsený hráč, ktorý má niečo za sebou aj v prvej lige, skúsenosti získaval aj v Rakúsku a aj ako hrajúci tréner. Je to hráč, ktorý môže hrať aj v zálohe, ale napriek tomu mu skôr sedí post stopéra alebo predstopéra.“ Okrem toho môže Zeleneč zúžitkovať na hracej ploche aj Hadvigerove trénerské skúsenosti: „Vie dobre organizovať obranu a mužstvo, takže aj to bol jeden z dôvodov prečo sme ho angažovali,“ dodáva Belko. Okrem Hadvigera do mužstva ešte pred začiatkom sezóny pribudol útočník Erik Šimonovič z Moravského Svätého Jána a dvaja domáci dorastenci Michal Hradský a Lukáš Nižňan.

VI. liga je podľa viacerých názorov omnoho náročnejšia oproti minulej sezóne z dôvodu zostupu mužstiev z V. ligy. V Zelenči si skôr uvedomujú tlak, ktorý to pre mužstvá znamená: „Náročnejšia je v tom, že budú zo súťaže vypadávať tri mužstvá, čo je dosť. Preto všetci bojujú a budú krvopotne bojovať o body, futbalovým a možno aj nefutbalovým spôsobom.“

„Čím viacej bodov získajú mužstvá na jeseň, tým lepšie sa im bude dýchať na jar.“ 

Zeleneč už mal možnosť zmerať si sily s dvomi mužstvami, ktoré ešte minulú sezónu pôsobili vo vyššej súťaži. So Zvončínom si vybojovali remízu 2:2 a podobne aj s Križovanmi nad Dudváhom 1:1. „Zvončín bol jeden z líderských mužstiev v V. lige a ukázal to aj v Linči. Križovany sa boria so svojimi problémami, tam sme uhrali remízu, ale mali sme vyhrať. Nakoniec sme však boli s remízou spokojní pretože sme vyrovnali štyri minúty pred koncom zápasu. Avšak nevidím nejaký veľký rozdiel medzi mužstvami VI. ligy a tými, ktoré pôsobili v V. lige,“ hodnotí Belko.  Boj o prvé priečky bude v súťaži ešte zaujímavý, momentálne sa na prvom mieste strieda Zavar, Zvončín a Horná Krupá. „Osobne nevidím zmysel, aby mužstvo posilňovalo svoje rady a bojovalo o prvé miesto v súťaži, keď aj tak nechce postúpiť do vyššej ligy. Bohužiaľ takých mužstiev je v VI. lige viacero. Ja keď som trénoval Križovany a postúpili sme do V. ligy, ani som sa nad tým nepozastavil, chceli sme ísť vyššie. Ak by bolo v V. lige 16 mužstiev, určite by bola jej kvalita vyššia ako v našej súťaži,“ rozpráva Belko. Zeleneč nemá konkrétnu predstavu o umiestnení v tabuľke, aj keď pokojné vody by im určite vyhovovali. „Tento víkend je najvyšší čas, aby sme začali bojovať o potrebné body, pretože potom to môže byť kritické.“

V súvislosti s nepriaznivými výsledkami tréner vyslovuje aj obavy s pôsobením v mužstve. „Nemienim sa vzdávať, pretože keď som sa s mužstvom do tejto situácie dostal, musím urobiť všetko preto, aby sme sa spoločne z tejto situácie vrátili späť. Avšak na druhej strane to môže byť aj otázka pre funkcionárov, ktorí vidia výsledky a môžu premýšľať nad novým impulzom pre mužstvo, čo väčšinou býva zmena trénera. Ak by sa tak stalo a malo by to mužstvu pomôcť, bol by som za. Ja mám s hráčmi v Zelenči dobré vzťahy a je už len na nich, aby konečne zabrali. Tak som ich vyzýval v Leopoldove, a rovnako to bolo aj v Červeníku,“ dodáva Belko.

Nasledujúci zápas

DateHomeTime/ResultsAway